Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam-e a szüleimnek,...

Megmondjam-e a szüleimnek, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

A kérdést azért ide írom, mert nem a szexualitás, hanem a család szempontjából fontos.

18 éves fiú vagyok.

Egyszer volt barátom is, de annak vége.

Nem élek alkalmi kapcsolatokkal, csak komoly, hosszútávú dolgokat keresek.

Nem vagyok nőies, nem is látszik rajtam a dolog.

A legmegbízhatóbb barátaim már tudják, és mind jól reagáltak rá, de félek, szüleimmel más lenne a helyzet.


Anyámat féltem leginkább. Nem akarok neki fájdalmat okozni. Ha elmondanám neki, biztosan magát okolná, utána meg elvinne mindenféle terápiákra ( a terápiák nem működtek nálam, titokban elmentem pszichológusokhoz, a saját költségemen ) hátha hetero lesz belőlem.


Aztán magam miatt is aggódom, mert elég temperamentumos a család, és nem szeretném ha kitagadnának vagy ilyesmi (Az egész család vallásos, és én is.)


Szóval nem vagyok biztos benne, hogy elmondjam-e? Testvéreim is tudják már, de nehezen nyelték le. Lehet, hogy várnom kellene még? Vagy először költözzek el, legyen megélhetésem, álljak a 2 lábamra és utána mondjam el?


2010. nov. 7. 14:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Es miert ne lehetne parja? A rokonomnak is van parja mar tobb, mint 10 eve. Nem ugy van, hogy minden meleg ossze-vissza...szerintem ha komoly kapcsolatod van, akkor azzal nincs semmi gond, aki meg ossze-vissza fuvel-faval, az heteroban is elitelendo.
2010. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ki volt az, aki azt mondta, hogy a szexről szól az egész?

Mert biztosan nem meleg.


Igen, sokaknak erről szól. És miért? Mert nem vállalja fel magát. Aki pedig igen azoknak a többsége - mint én - komoly kapcsolatban gondolkodik.

2010. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak.


Én csak komoly kapcsolatot akarok. Egy boldog életet, egy olyan munkát amit szeretek csinálni és meg tudok élni belőle, és egy társat akivel megoszthatom az életem.


Mielőtt rájöttem, hogy meleg vagyok, 4-6 gyereket is akartam, de ennek lőttek. Most se lenne ellenemre, csak nem hiszem, hogy lehetséges.

2010. nov. 8. 17:32
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan meleg kollégám, aki 15 éve színészkedik. Kisvárosban nőtt fel, és amikor rájött a fiú, hogy meleg, elment otthonról jó messzire (külföldre) dolgozni. Ott felvállalja a meleg mivoltát, de mikor hazamegy a szüleihez, semmi pénzért nem vallaná be, hogy meleg, mert azonnal kitagadnák, az otthoni haverjai előtt is csak színészkedik, hazudozik a nemlétező külföldi lányos hódításairól. A gyerekkori barátai közül ketten tudják a dolgot, és ennyi. Nagyon sajnálom a fiút, mert biztos elég szar lehet így élni, de biztos oka van rá, hogy titkolózik otthon.
2010. dec. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Taktikázz. Okos, csavaros kérdésekkel puhatold ki a szüleidből, hogyan állnak a melegekhez. Ha jól reagálnak, mondd el, hiszen épp azzal okozhatod nekik a legnagyobb fájdalmat, ha rájönnek, hogy hazudsz nekik. Végülis a vallás úgy tartja, Isten mindenkit úgy szeret, ahogyan van és ezt a szüleid is tudják. Talán elsőre megijednek és igyekeznek majd megváltoztatni, de ez vele jár. Aztán idővel beletörődnek és képesek lesznek elfogadni. Akárhogy is, a gyermekük vagy. És egy vallásos család nem dobja ki a sarját emiatt. Legalábbis remélem. Kívánom, hogy hamar vége legyen a titkolózásnak és ne negatív vége legyen. Sok szerencsét.
2010. dec. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hát anyám megtudta ( nem tőlem, hanem valaki úgy érezte, hogy ezt neki tudnia kell ) és most eltiltott mindentől majdnem.

Nem igazán érdekel, de azért szarul esik, hogy most harcolni kell vele. Meg az is zavar, hogy minden percemmel el kell számolnom és minden barátomat körbenyomozza.

2010. dec. 1. 14:06
 17/18 anonim válasza:
4%
"irtsd a nemi elmebetegeket mert a civilizációk jövöje függ ettöl!" Ne mond el hanem inkább ne legyék nemi elmebeteg!
2010. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Rá fog jönni, hogy te ugyan az vagy aki eddig és ez semmin nem változtat. Sok szerencsét és kívánom hogy minél hamarabb rendeződjenek a dolgaid.
2011. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!