Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyámnak csak egy...

Mit tegyek? Anyámnak csak egy ember létezik, és az saját maga!

Figyelt kérdés

amióta az eszemet tudom nem mutatott senki iránt szeretetet, emocionálisan nullához közelít.

Kicsi korom óta tudtam, hogy valami nincs rendben vele, mindig éreztem hogy valami nála ki volt kapcsolva. Persze ezt másoknak nem mutatta, mindig sikerült az emberek szemében egy tökéletes, szorgos not adnia, persze a valóságban sosem volt így.

Általában az embereknek 1,2 év kell, hogy kiismerjék,

de ez nem ilyen egyszerű, mert általában nagyon okosan viselkedik, azoknak a bizalmába férkőzik be, akiktől vár valamit(példaképpen, mikor a mostohaapámmal megismerkedett, szinte ágyból etette, ételbol is mindig a legjobbat meg kellett hagyni neki, nekem meg annyira sem volt képes, hogy kinyissa az ajtót, ha tele volt a kezem valamivel, vagy vittem a porszívót és ott állt az ajtótól 2 méterre)általában nagyon lenéző velem, és ha valami nem tetszett neki, amit csinálok olyan szavakat használ, amik nem igazán fordulnak elő a szótárban és nagyon sértőek.

Hiába szóltam neki régebben többször is, hogy hagyja abba, mindha a falnak beszélnék.

A pszichológusom szerint ezeknek szüloi elkényeztetés az oka, hogy ennyire érzéketlen.

Barátai nem igazán vannak, talán azért, mert fűnek fának panaszkodik a saját problémáiról, egy idő után az emberek megsokallják, és otthagyják, vagy nem jelentkeznek.

De ez őt nem hátráltatja semmiben, meg van győződve arról, hogy ő tökéletes, mindent jól csinál. Ha pedig nem, akkor más a hibás.

Nagyon jó színész, szereti összezavarni a dolgokat, mindig okos és szerez magának embereket maga mellé, akik megvédik, ha pedig azokkal veszik össze, akikkel azelőtt jóban volt, akkor szalad az ellenséges oldalra sírni és panaszkodni, és az ő bizalmukat nyeri meg.

Ez az ő taktikája.(be is vallotta maga is "és akkor mivan, ha azt csinálom?") Talán én vagyok az egyetlen ember, aki a szemébe vágja, a szüleinek(vagyis mamáméknak) is csak az ők kicsi aranyos elkényeztetett kislányuk, aki már 39 éves, és még mindig a szoknyájuk alatt bujkál és panaszkodik nekik. Ők meg feltétel nélkül mindig megvédik.

Mindig a közelünkbe költöznek, hogy lelkileg "támogassák" anyámat és szidják azt akivel jelenleg együtt van. Azt hiszem egyetlenegyszer történt meg, hogy nagymamámék nem értettek egyet vele, akkor meg anyám habozás nélkül elküldte a házból mamámékat, azzal, hogy hagyjanak neki békét, és ne szóljanak bele az életébe(azelőtt persze mindig jó volt, hogy megvédték, ellene aki szól, az hibás).

Mikor nagymamámék még feltétlenül megvédték, akkor minden lehetőséget kihasznált, hogy ami nem tetszett neki, arról szóljon mamáméknak, és így 3 embertől hallottam, hogy mekkora kis senki vagyok. Tekintettel arra, hogy az anyakönyvi kivonaton csak az ő neve áll, és ő rendelkezik fölöttem, minden hatalmát kihasználja.

Kicsi korom óta terrorizál. Nála létezik a kötelesség, a tisztelet számára, és elvárja, hogy csináljam meg, amit kér, de nem fáradozik azzal, hogy példát mutasson, ezért úgy beszél velem, mint egy kutyával, igyekszik arra, hogy szégyenbe hozzon mindenki előtt(kicsirkoromban nem ütött meg, csak a barátaim előtt, hogy megalázzon), sokszor olyan hibákért szól meg, amiket ő is elkövetett(ha szólok neki emiatt, egy arcizma sem rándul, vagy egyszerűen azt mondja hogy piszkálom, szívtelen vagyok, alig várja, hogy elmenjek a háztól, meg ilyenek)

17 éve egyetlenegyszer sem tudtam 15 percnél többet beszélgetni vele(pedig a lánya vagyok), annélkül, hogy saját magára ne tért volna át. Pedig nagyon szerettem volna egy szülőt, akivel megtudtam volna osztani a problémáimat, vagy ha nem is, legalább tudtam volna beszélgetni. A mostohaapáimmal eddig remekül kijöttem, de anyám nem is engedte nekik, hogy velem kapcsolatban bármibe is beleszóljanak.

Ő pedig sohasem hagyott választani.. mikor kisebb voltam, olyan ruhákba kellett járjak, amit ő akart, a szobámba is mindent úgy kellett rendezzek, ahogy ő akarta, és ha valamit később nem a kedve szerint szerettem volna csinálni, akkor terrorizált, nem hagyta, hogy találkozzak a barátaimmal, összetörte a dolgaimat, amihez a legjobban ragaszkodtam, mindennek összehordott, megütött a barátaim előtt(érdekes, hogy mindent idegenek előtt csinált, mikor nem voltak ott, nem látta értelmét, hogy megüssön, mindha az élet, csak egy játék lett volna, ami neki kell kedvezzen. vagy talán azért, mert nem volatk barátai, és nem irigyelte volna, ha nekem vannak)

12 éves koromra egy egész roncs lettem, nem volt semmi egóm, hetekig otthon csak sírtam, ő pedig annál jobban nevetett rajtam, sokszor a szemembe mosolygott. Mások előtt mindig tagadta.

13 évesen megfogadtam, hogy erős leszek, éshogy többet nem fogok sírni. Eleinte nehéz volt visszafolytani, de egy idő után megszoktam így élni.

És mikor kezdtem megerősödni már nem hagytam, hogy megüssön, megvédtem magam.

Egyszer viszont csináltam egy szörnyűséget. Mindig is próbáltam neki logikusan megmagyarázni, hogy nem jó az, amit csinál, de sohasem hallgatott rám.

Egy fél éve viszont megütött valaki előtt, majdnem semmi ok nélkül, amiért megmondtam, hogy ugyanazért a hibáért szól meg, amit maga is elkövet.(ezért azelőtt nem szokott megütni, de idegen előtt akkor igen)

Akkor valahogy sikerült elveszteni a kontrollt és visszaütni neki elég csúnyán...elrepedt egy csontja.


Azt nem említettem, hogy kétszer volt a pszichiátrián,

két férje tette be oda,..ilyenkor magán kívül volt és tört össze mindent. Mind a kétszer nagymamám vette ki onnan, azt gondolva, hogy egy áldozat, és mindenki bolondot csinál belőle, kihasználva, hogy ő annyira jószívű.

akkor a pszichiátere mondta azt, idézem, hogy "volt már ilyen esete, 50%-ban megjátsza magát" mostohaapám mondta el ezt. átment egy másik pszichiáterhez, azt már jobban tudta manipulálni, és megúszta egy depresszió-diagnózissal. mind a kettőnél csak egyszer volt, nagyon kerüli az ilyen helyeket, terápiára senki javaslatára sem szeretett volna menni. ilyenkor azt hajtogatta, hogy mi okoztuk neki ezt, vegyünk neki autót, mert bezárva érzi magát, stb. stb.

mikor hazajött, egészen átmásította az idegosztályos story-t az ő javára,(azt gondolva, h mostohaapám nem mondta el nekem) azt adta be, hogy olyan rosszul volt, hogy mentő kellett bevigye a korházba, és hogy nem szabad stresszelje magát a doki szerint, hogy depressziós..elkezdett sírni és szinészkedni előttem, hogy hasson meg, azt mondta, hogy úgy érzi, neki nincs sok ideje hátra.. ha valamit összetört, akkor mindig ránkhagyta, hogy ne mondjuk meg mamáméknak, és nehogy hívjuk a pszichiátriát, mert ott úgysem segítenek neki- és ha hívtuk volna is, nagymamám kiszedte volna onnan, és megint hazajött volna a nyakunkra(vagyis finoman azt hozta a tudtunkra, hogy mi kötelesek vagyunk elviselni a hisztijét)

Idegroncsot csinált mindenkiből a családban, 10 centis lakkozott magassarkúban és háziköntösben járkált a házban és nézte magát a tükörben, hónapokig nem dolgozott, és addig hisztizett amíg már nem bírtuk, és meg nem kapta az autóját(hiába mondtuk, hogy jelenleg nincs pénz, figyelmen kívül hagyta. végül csak nehezen szedtük össze rá a pénzt.

Végül mamám is megsokallta, hogy miket csinál anyám, és először életében veszekedésbe is kezdett emiatt anyámmal. Anyám viszont sikoltozott, mint egy őrült, hogy hagyjanak neki békén, és menjenek el a háztól.

Másnap anyám hirtelen helyrejött a "depressziójából", hétkor felkelt, és mindha misem történt volna mosogatott, takarított, dolgozott.

Szeretnék egyetemre menni, szeretnék komoly karriert választani utána. Utálom, hogy tőle függök anyagilag.

Mikor mondtam neki, hogy mik a terveim, egyszerűen csinálta a dolgát a konyhában és rám se nézett, semmibe se vett.

Ha meg beszél velem, akkor mindig lenézően szól hozzám. Azt hiszem nemsokáig bírom..a gyűlölet csak halmozódik bennem és én nemtudom mi lesz ebből.

Nem tudom elfelejteni miket tett velem, egy életre.

Nemsokat hasonlítok rá, esetleg egy pár aprócska arcvonás, de mikor látom ezeket a tükörben, jön, hogy sírjak.

vissza akarom ezt neki adni, akárhogyan is.

17/L


2010. nov. 7. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vársz még egy évet és elköltözöl.
2010. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne add vissza! Bármit teszel, annak a súlya a te lelkedet fogja nyomni. Igyekezz inkább minél előbb önállósulni (kollégium, ösztöndíj, diákmunka), addig meg fogszorítva, de tarts ki. Nézz előre, tervezd a jövődet, járjon azon a gondolatod, akkor könnyebb lesz.


Anyukád BETEG, sok, neked fájó tette ide vezethető vissza. Lelkileg, személyiségében eltorzult ember, és mivel megváltoztatni nem tudod, kár haragudni rá.

2010. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én elolvastam a történetet, jó hosszú volt.

Na én azt gondolom,h biztos,h a te apukáddal való viszonya miatt bánik így veled.

Azt mondjuk nem említetted,h mi van apukáddal de bármi is van anyukád téged okol ...

Nagyon sok szülő csinálja ezt...

Szerintem anyukádnak súlyos személyiség zavara van,azonkívül depressziós,hisztis, tipikus mártír anyuka,aki úgy állítja be magát mintha mindent ő csinálna jól stb meg sajnáltatja magát.

Hát átérzem a helyzeted.

Komolyan nem tudok jobb tanácsot adni annál,h menj el otthonról valahogy. Dolgozz és menj albérletbe valakivel. Vagy kollégium.

de várd meg a 18at.

Ha egyedül hagyod anyudat talán ráeszmél.. Én is abban bízom,h ha elmegyek akkor lesz csak jó kapcsolatom a szüleimmel...

Nagyon sajnálom,h ennyire kikészít ez téged.. de próbálj meg nem tudomást venni erről az egészről és ha ennyire lekezelő veled és nem szól hozzád,te se szólj hozzá... ha nem lehet vele beszélni akkor nem tud az ember mit csinálni...Sajnos anyukád ilyen és sosem fog szerintem megváltozni. Vannak alap dolgok,amiket sosem tud az ember legyőzni... alapvető személyiség tulajdonságok,

Hát kitartást.

2010. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nincs egy barátnőd akivel ezt megbeszélhetnéd?

vagy jelentsd fel....

vagy ne is szólj hozzá. kezdj el dolgozni, gyűjts össze annyi pénzt amennyivel el tudsz kerülni tőle jó messzire és utána felejttsd el.. egy ilyen ember nem érdemli meg a szeretetet/ törődést...

2010. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia

Sajnos egy cipőben járunk, bár én már felnőttem.

Szüleim elváltak, nem az apám miatt csinálja, mert a két testvéremmel jól kijön.

Bár én már 9 évesen megmondtam neki szemébe az igazat, kistestvéreimnek meg akik már szintén felnőttek még most is minden szava szentírás.

Én a következőt tettem jó pár éve még 14 évesen:

Lakásunktól 300 km-re lévő középiskolába költöztem, nem jártam haza hétvégén. Az iskola szólította fel, hogy a családi pótlékomból legalább a koleszt fizesse ki.

Ez sem mindig történt meg, többnyire a szobatársaimon múlt, hogy nem haltam éhen.

Mai napig tartjuk a kapcsolatot anyukámmal.

A nyáron elrabolta tőlem a lányom!

Rendőrséggel mentem érte és még akkor sem akarta visszaadni.

feljelentett a gyámügyön, mert szeretné magához venni a gyerekeimet.

ennek az az oka, hogy évek óta nincs állandó jövedelme és szeretné a pénzüket.

NA mindegy az a lényeg, hogy ezek után mikor véletlenül összefutottunk, mintha mi sem történt volna.

megszoktam.

Kitartás!

Ha tudok segíteni írj privibe!

2010. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok mást ajánlani, mint hogy próbálj meg tanulni, hogy felvegyenek egyetemre, és aztán irány a kolesz! A kolesz nagyon olcsó, amennyi pénz arra és a kajára kell, simán össze tudsz hozni bármilyen részmunkaidős állásból. És mindezt tanulás mellett. És így elkerülhetsz végre tőle. És hidd el, akkor majd oda fog kerülni, ahova való. Mert kétlem, hogy egyedül el tudja magát tartani egy ilyen nő. És akkor végre talán kibukik a dolog. Bízz abban, hogy ekkor jó kezekbe fog kerülni, és valamelyest stabilizálni tudják az állapotát.

Tudom, és hidd el, teljesen átérzem, hogy min mentél keresztül (kicsit másképp, de én is hasonlókat éltem át) de semmiképp se akard vissza adni neki. Sajnos beteg. Erről sem ő, sem te nem tehetsz. Tudom, hogy mennyire nehéz ezt elfogadni...

2010. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én végigolvastam a történeted. Kitartás és legyél erős! Már csak 1 év, utána nagykorú leszel, és bármit teszel, anyud ebbe nem tud beleszólni. Szerintem is nagyon jó megoldás a kolesz, vagy esetleg próbálj összejönni egy rendes, megbízható emberrel, akihez oda tudsz költözni!

2010. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Ha bosszúba fogsz, és úgyhogy hadjáratot indítasz ellen mindazokért a dolgokért, amiket veled tett, akkor csak lealacsonyodsz hozzá. Olyan leszel, mint ő, meghasonulsz. Ne tedd. Légy te az okos, légy te a felnőtt kettőtök közül, és én is támogatom, amit az előttem szólok mondtak, hogy amint tudsz, költözz el. Hátha akkor rájön, hogy van egy gyermeke, aki fontos neki, csak mivel mindig természetesnek tűnt neki, hogy ott vagy, nem is gondolt arra, hogy egyszer ez nem így lesz. Költözz el, tanulj, építs karriert, és legyél boldog. Szívből kívánom. (:

És gondolj arra, hogy ami nem pusztít el, az megerősít.

2010. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

20:17 vagyok, javítok:

úgyhogy helyett úgymond van az első mondatban, bocsi.

2010. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem csak nálam apám csinálja ezt csak ő pluszba iszik is...mi nem is létezünk, akármi van az az övé és mi szinte a cselédjei vagyunk...de már csak egy év neked és leléphetsz...nekem sajnos több mert 13.-ba érettségizem de aztán lelépek és soha a büdös életbe vissza nem jövök hozzá...

Kitartás, és egyszerűen addig próbáld meg lesz*rni.

17/L

2010. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!