Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, ti mennyire vagytok...

Lányok, ti mennyire vagytok háziasak? Tudtok főzni? Kötni? Varrni? Mit tudtok még, ami nagyanyáink idejében természetes volt? 2o-3o közöttiek elsősorban.

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Főzni tudok. Varrni az alap dolgokat. Kötni sajnos nem, pedig anyu sokszor próbált tanítani, de már reggelre elfelejtettem. Sajna nincs kézügyességem.

Takarítani is tudok :)

28/N

2010. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
én 15 évesen költöztem össze a párommal, muszály volt megtanulnom minden házias étel elkészítését, kompótot/lekvárt eltenni,mindennap takarítok.Tudok szimplán tűvel, és varrógéppel is varrni.Minden "nőies" dolgot el tudok végezni a ház körül. 16/L
2010. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Sajna nem sok mindent tudok:sima -fordított (kötés), horgolás, hímzés, varrás, veteményes (úgy-ahogy).Viszont a hímzett terítőket sehogy sem tudom keményíteni:(

Főzni tudok, de mivel én a nagyon fűszeres dolgokat szeretem, így mindig 2*r főzök mert a párom nem bírja úgy ahogy én:)

Miért kérded?Te miket sajátítottál el Mamádtól?

25/L

2010. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, túlkoros vagyok:37, de tudok kötni, horgolni, varrni, főzni.
2010. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

recept alapján meg tudom főzni, amit kell, de nem vok rászorulva :-)

a varrás fogalma nálam kimerül annyiban, h a gombot fel tudom varrni

pár éve volt egy próbálkozásom a kötéssel, sálat szépeket tudtam csinálni.ennyi

2010. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Tudok főzni-sütni (szeretek is). Varrni annyira már nem, kötni meg abszolúte elfelejtettem.


28/N

2010. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Na, igen.Lekvár , kompót befőtt megyeget.Azért nem árt ha valaki hozzáértő nézi mit csinálok.De disznóvágáson már mindent csinálok egyedül.Igaz nem nagy dolgok, de hurka, kolbász, darabolás, stb......
2010. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hű, csajok nagyon háziasak vagytok :) Én most tanultam meg kötni, főzni tudok, varrni nem igazán, veteményesezni is tudok, csak most épp nincs hol :( Nagyim nincsen, autodidakta vagyok. De hasznos dolgok ezek nagyon :)

Más: úgy vettem észre, h manapság divat lett azzal dicsekedni, hogy még egy rántottát sem tud valaki elkészíteni (lány)..

2010. nov. 9. 10:48
 9/24 A kérdező kommentje:
lekvárt én is szoktam eltenni :)
2010. nov. 9. 10:49
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, hogy az utóbbi években megint divatba jött a háziasság.


Én sajnos nem az a fajta vagyok, recept alapján szinte bármit megfőzök, -sütök, az apróbb varrásokat meg tudom csinálni, szerintem a varrógép sem okoznaq gondot, de sajnos nincs, kötni, horgolni megtanultam, de már rég nem tudok, kertészkedni kényszerűségből tanultam meg, de ha nem muszáj, akkor nem csinálom. Igazából nem nagyon van olyan munka, amit ne tudnék elvégezni, apróbb javítások sem okoznak gondot.


Viszont nem szeretem őket csinálni. Úgy érzem, hogy rengeteg hasznos időt elrabolnak ezek a dolgok. Akkor már inkább rendelek ebédet és addig olvasok, vagy elmegyek futni, vagy zenélek, vagy a párommal vagyok, inkább megveszem a kötött pulcsit, mert nincs kedvem napokat rászánni a kötögetésre, amikor annyi érdekesebb dolgot is csinálhatok.

Igaz, én egy felfokozott életet élek, igyekszem a lehető legtöbb dolgot csinálni, tapasztalni. Igyekszem ezeket az "időrabló" dolgokat háttérbe szorítani, ha valaki meglátogat és van rá szeme, akkor látja, hogy az egész lakásom ilyen. Pl. nincs TV, mert sajnálom rá az időt, rongyszőnyegek vannak, mert azt egy perc kitisztítani (amíg berakom a mosógépbe), stb. És nem, nem állok neki főzni, kötni, varrni... ráérek majd akkor, ha babám lesz, és nem tudok majd mást csinálni. Most ezeket az éveket még szeretném fiatalosan tölteni, olyan dolgokkal, amikre feltehetőleg később nem lesz lehetőségem.

2010. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!