Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég gyors voltam? Tegnap...

Elég gyors voltam? Tegnap megvettem és becsomagoltam az összes karácsonyi ajándékot, szám szerint hetet.

Figyelt kérdés

Már csak kettőt fogok még egy kicsit kiegészíteni ezzel-azzal. Hirtelen ötlet volt, tescoék akcióznak, és szinte fillérekért olyan szép dolgokat kaptam, hogy vétek lett volna otthagyni.

Más is van, aki ilyen korán kész van az ajándékokkal?


(ne gondoljatok nagy dolgokra, csak apróságok, mert szerény a költségvetés)


2010. nov. 9. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Irigyellek:))

Én minden évben elhatározom, hogy legkésőbb november első harmadában elkészítem, megvásárolom az ajándékokat, aztán 24-én még rohangálok ezért-azért...:))

2010. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
gyors voltál... nem tudom, én nem szeretek így előre rohanni semmivel, nekem az ajándékok megvásárlása ugyanúgy a karácsonyi készülődés része, szeretek úgy elindulni vásárolni, hogy hideg van, vagy esik a hó, fel van díszítve a város, ünnepi hangulat van az utcán meg a boltokban is.
2010. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyors voltál. Én még azt sem tudom mi veszek. Lehet csak egy üveg pezsgőt. Ötletem sincs.
2010. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
anyósomék már nyáron elkezdik megvenni a karácsonyi ajándékokat :) de mondjuk ő ilyen karácsony mániás és mindig egy raklap ajándék van :)
2010. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint a második. Számomra ez nem egy megoldandó, kipipálandó feladat, hanem az ünnepre való ráhangolódás, készülődés. Egyelőre ott tartok, hogy szeretnék egy adventi kalendáriumot venni vagy csinálni (talán csinálni), amibe ajándékokat rakhatunk egymásnak a párommal. (Semmi extra, olyasmi, hogy 1-1 kocka csoki, egy cukor vagy egy kis fecni egy kedves mondattal vagy egy ígérettel az esti "programra" vonatkozóan.
2010. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát kész még nem vagyok, de néhány ajándék már megvan. Én igyekszem elosztani, vettem októberben párat, ha megjön a fizum, akkor most novemberben is, és csak párat hagyok decemberre.

Persze ez attól is függ, mikor jut eszembe megfelelő ötlet, nálunk nem sokás ilyen "zokni meg trikó, mert az úgyis kell" típusú ajándékokat venni, hanem igyekszünk kitalálni, mit szeretne az illető. Amit eddig megvettem, azok azt hiszem, találni fognak, ráadásul sikerült elég komoly dolgokat nevetséges áron megszerezni :)


A csomagolást viszont a végére hagyom, nálunk az 24-én délelőtt szokott történni, a fadíszítéssel párhuzamosan. Mindenki elvonul valahová és csomagol és olyan jó a tudat, hogy a szomszéd szobákban is épp azt csinálják, mint én :)


Azt utálom, mikor közvetlen szenteste előtt vásárolok, egyszer volt, hogy mindent addig halogattam, hogy végül 24-én csináltam meg őket. Tömeg volt, rohanás, egy rakás pénzt otthagytam - és nem voltak igazán találók az ajándékok. Szóval most inkább előre csinálom, jelenleg épp a lakás díszítésén töröm a fejem, hogy legyen olcsó és szép :)

2010. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is szeretnék úgy élni, mint a második meg az ötödik válaszoló, csak jelenleg egy merő ingázás az életem, és a saját születésnapomon se leszek itthon, a tavalyit is egyedül töltöttem, a kutya se nézett rám idegenben.

Ha itthon lennék, én is eljátszanék a párommal szívesen ilyen adventi-karácsonyi játékokat, de nekem a hangulat is éppen annyiból áll, hogy örülök, ha beesek szentestére, lefürdök, átöltözök, és mennyből az angyal.

2010. nov. 9. 12:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is majdnem kész vagyok. Még egy embernek keresek ajándékot a többieké megvan.Már csak szép csomagolópapírokra várok.Felénk még nincsenek tele az üzletek karácsonyi csomagolóval és én szeretek azok között is hosszan válogatni. :) Időben el szoktam kezdeni a készülődést,mert szeretem,ha mindenkinek valóban olyan ajándékot adhatok,aminek valóban örül.Ehhez pedig idő kell,hogy kitaláljam és meg is vegyem.Ráadásul nem tudnám mindenki ajándékát decemberben megvenni,egyszerre az anyagilag sok lenne.Így minden hónapban költöttem egy kicsit,így annyira nem volt megterhelő.A karácsony elötti,havas,tömeges vásárlást én is szeretem,a hangulata miatt,de azt a nyomást,hogy már csak egy nap és valami KELL,azt nem szeretem.Olyankor képes vagyok sok vackot összevenni,aminek az ajándékozott sem örül annyira és nekem is csak egy szükségmegoldás volt.
2010. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem még csak az ötletek vannak meg a fejemben :)
2010. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

*Hát igen, én is szeretnék úgy élni, mint a második meg az ötödik válaszoló, csak jelenleg egy merő ingázás az életem, és a saját születésnapomon se leszek itthon, a tavalyit is egyedül töltöttem, a kutya se nézett rám idegenben.


Ötödik vagyok, és nem értelek, ugyanakkor sajnállak is. Ha ilyen szomorú a helyzet, akkor miért hencegtél el vele a kérdésedben, hogy te már milyen jól állsz, és miért kérdezted meg, mások mennyire vannak készen?

A másik, amit nem értek... ha SZERETNÉL másképp élni, akkor miért nem teszed? Senki nem tud rajtad segíteni, egyedül te tudsz magadon. Nem hiszem, hogy nincs más lehetőséged, mert ez nem igaz. Mindig van választás, az a kérdés, hogy mi éri meg neked jobban, mi a fontos?

2010. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!