Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van remény a változásra vagy...

Van remény a változásra vagy ki kell lépni? Segíteni szeretnék.

Figyelt kérdés

Van a legjobb barátnöm, szinte már testvéremnek tekintem. Összejött nyár végén egy sráccal, aki vidéken lakik. Hetente 1x találkoznak, hétvégén, mikoris a barátnöm leutazik hozzá. Nem is ez a gond. Hanem, hogy a srác teljesen rá van állva egy legális drogfajtára, amitöl teljesen elment az esze. Azt mondja, hogy ö senkit nem szeret, csak azt a drogot. A barátnömet sem szereti, csak azért van vele, mert a barátnöm szerelmes belé. És azt akarja, hogy neki jó legyen, de a srácnak tökmindegy, hogy együtt vannak-e vagy nem. Mondtam barátnömnek, hogy az lenne a legjobb ha szakítana vele, de ö abban reménykedik, hogy megváltozik és megszereti ha felkerül Pestre és több idöt tudnak együtt tölteni. Én ebben nem hiszek.

Szerintetek?


2010. nov. 10. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak nők akik szeretnek szenvedni.Szakítania kellene a pasival és ha az elkezd akkor kapálózni utána akkor van remény arra, hogy mégis szereti. Az én férjem öt évig ivott és drogozott, bulik éjszaka stb..nem érdekelték a nők elvolt magába és a droggal, de eljött egy pont az életében és talpra tudott állni, akkor ismerkedtünk meg ennek már sok-sok éve, akkor azt mondta kedvel de nem szerelmes, én azonnal elhajtottam, de csak ott sündörgött körülöttem állandóan, adtam neki egy esélyt..olyan szerelmes lett ,hogy csak na:))azóta nincs pia, drog és csodálatos szerető férj és apa lett belőle:) tehát van remény, de ehhez a pasinak fel kell nőnie, és kell mellé valaki aki segíti, de ez nagyon nehéz!!Tehát van ilyen példa is, de ott a másik véglet, akin nem lehet segíteni mert nem hagyja, ismerek olyat ott a lány volt drogos és a pasi próbált neki segíteni, de a lány meglopta állandóan, hazudott stb, a pasi idegroncs lett a tehetetlenségtől.
2010. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a drog általában erősebben befolyásolja a személyiséget, mint bármely természetes úton "előállítható" érzés. Változásra csak akkor van lehetőség, ha a fiatalember önként úgy dönt, hogy neki fontosabb, hogy normális életet éljen. Akarata ellenére megváltoztatni senkit nem lehet; és a barátnőd pláne nem sokat tehet, ha tényleg így van, ahogy írod, hogy a őt csak azért tartja maga mellett, mert a barátnőd szerelmes belé. Vagyis nincs köztük valódi kötődés.

Viszont te, mint a barátnőd barátnője, nem biztos, hogy sokat tudsz tenni. A barátnőd szerelmes, és ez az érzés legtöbbször fölülírja a józan észt. Szóval könnyen lehet, hogy nem hallgatna rád, sőt, ellened fordulna.

Amit viszont tehetsz, és meg is kell tenned: figyelj nagyon a barátnődre, és "légy készenlétben", amikor rájön, hogy nem jó úton jár. Fontos bázis vagy neki, és fontos kapocs a normális világhoz.

Komolyan mondom, hogy nagyon figyelj rá. A drog nem válogat; és egy elvakult érzés könnyen rávehet bárkit, hogy kipróbálja.

Csináljatok gyakran érdekes, színes programokat a barátnőddel, hogy ne essen ki a valódi, normális világ körforgásából.

Egyébként mit értesz az alatt, hogy legális drog? Tudod, az, hogy ki, milyen droghoz nyúl, sokat elárul az illető személyiségéről is.

Remélem, tudtam segíteni.

Szép napot neked!

ParlanDo

2010. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, igen; külön fontos, amit az előttem szóló írt: barátnőd vigyázzon a pénzére és az értékeire; mert a drog bizony nem kevés pénzbe kerül.
2010. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik drog legális?A pia, a cigi, és még?
2010. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!