Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már azt, hogy egy...

Éreztétek már azt, hogy egy helyben toporog az életetek? Hogyan lehet kijönni ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

Nem alakul mostanában túlságosan pozitívan az életem, sőt...:(

Szeretnék kilépni ebből a megrekedt állapotból, csak azt nem tudom, hogy hogyan!:(


2010. nov. 17. 08:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
ez könnyű változtass a dolgokon utazz el,kezdj el sportolni,szerezz barátot/barátnőt,próbálj ki új dolgokat,élj dinamikusabb életet a tv előtt nem lesz izgi az élet
2010. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen téren? Család, párkapcsolat, munka, stb?
2010. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valami ujba kezdj bele, valami varatlan dologba.
2010. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tanulás: Rájöttem, hogy nem szeretem azt a szakot ahol jelenleg tanulok. Minden nap szenvedés bejárni, nagyon utálom. Más érdekelne, de nem merek váltani.


Család: Anyukám nemrég elhunyt. Most apával élek aki iszákos, és ha részeg akkor agresszív. Állandóan csúnyaságokat vág a fejemhez, és már egy nullának érzem magam emiatt. Nem merek elköltözni. Mindig az a kérdés jár a fejembe, hogy "Mi van ha??".


Barátok: Az egyik legjobb barátom kezd eltávolodni tőlem, nagyon szomorú vagyok emiatt. Nagyon megváltozott az utóbbi időben. Sajnos nem előnyére.


Mindezek mellett nem vagyok megelégedve a külsőmmel se. :(

2010. nov. 17. 08:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tűzz ki magad elé célokat! Akármennyire is fáj, ne törődj a történtekkel, szívd fel magad, dolgozz a célod eléréséért! Ezt csak az ún. gyász után tudod megvalósítani, vagyis ha megemésztetted a friss történéseket.

A külsőddel kapcsolatban tudok neked segíteni, keress meg privát üzenetben, ha gondolod.


23/n

2010. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy megoldás van, a változtatás, akkor is, ha nehéz és nem mered. Először kicsit változtass, pl. új frizura, vagy menj el egy wellnesshétvégére a barátnőddl/barátoddal, aztán jön a többi:


Tanulás: Ha már csak 1 év van, fejezd be, aztán változtass. Ha több év, akkor kezdj olyanba, ami érdekel. Ne égesd fel magad mögött ezt a szakot sem, halassz, később még befejezheted.


Család: Részvétem anyukád miatt. Apukádért viszont nem vagy felelős. Magadért vagy felelős, vannak emberek, akiket nem lehet megmenteni. Attól még nem leszel hálátlan disznó, hogy nem hagyod magad tönkremenni. Szedje össze magát érted és magáért, ha veled akar élni. Ha meg nem akar, ne foglalkozz vele, költözz el. Ez nem jelenti azt, hogy nem szereted!!! Csak annyit jelent, hogy magadat szereted eléggé ahhoz, hogy ne menj tönkre. Minél tovább aláz, annál szerencsétlenebb, önállótlanabb leszel, annál nehezebben fogsz tudni lelépni, és minél kevesebb az önbizalmad, annál kisebb az esélyed normális párkapcsolatra. (akkor is, ha most éppen van barátod - az önbizalomhiány bekavar előbb-utóbb)


Barátok: Hívd el a barátodat egy kávéra vagy teára, mondd el neki őszintén, amit érzel, és hogy szeretnéd megtartani a barátságát. De ne vádold. Mindenki változik, és mint említettem, mindenki magáért felelős, nem másokért. (Természetesen ha kicsi gyereked lenne, az kivétel lenne.) Ha szereted őt, el kell fogadnod a negatív változást is. Akit szeretünk, azt olyannak szeretjük, amilyen. Rossznak is. Ha nem tetszik, amilyen, viszont nem vagy köteles elviselni, de akkor ugrott a barátság.


*Mindezek mellett nem vagyok megelégedve a külsőmmel se.

Fodrász, kozmetikus, 1-2 új cucc, ha belefér a keretben. Néhány helyen egész olcsón lehet jó dolgokat venni.

2010. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok: egyébként nekem is egy helyben toporog/toporgott az életem. Átköltöztem Kecskemétre, egyetemi végzettséggel, tárgyalóképes angol-francia-spanyol tudással, és mindenhol a németet kérik. Itt van lakásom, az új életem, barátok, barát, és mégis semmi. Tudom, ez messze nem olyan elkeserítő, mint a te történéseid...

Én most nekiestem a némettanulásnak, keményen be van osztva az időm, és tartom is, ha már ezt kell!!!

2010. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csinálj valami egészen mást, mint eddig.

Akár egészen más helyen.

2010. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9:23-as voltam
2010. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Költözz el! Komolyan, ha már nagyon kiborító a helyzet, ez sokszor megoldás. Keress egy másik iskolát, ahol azt tanulod, amit szeretnél. Ott találni fogsz barátokat is, hiszen őket is az érdekli, ami téged. Apukáddal ritkábban fog találkozni, és esélyes, hogy pont akkor nem fog inni. Nekem anyukám iszik, közöltem vele, hogy ha meglátom, hogy ivott, amikor otthon vagyok, az első vonattal húúúzok vissza Pestre. Egész jól bevált :)

A külsőddel nem tudom, mi a gond, de ha megváltoztatható, akkor változtasd meg! Ha nem, akkor meg kell tanulnod együtt élned vele...

2010. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!