Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem szeret annyira,...

Anyám nem szeret annyira, mint a többi testvéremet. Amikor kisebb voltam, jobban feltűnt, már annyira nem, de még mindig nem vagyok túl az egészen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Elég nagy a családom, egy bátyám, 3 húgom,és 2 öcsém van. A húgaim már más apától vannak, mint mi, és a két öcsém szintén.Amikor anyámék szétmentek, engem viselt meg a legjobban, mert apámmal elválaszthatatlan pajtások voltunk. Hatodik osztályos koromig mindig egy nagy tollal ébresztett, az arcomat csikizte vele,és nagyon imádtam. Aztán ugye nagyobb lettem, és ebből csak csak kinőttem, de a jó viszony akkor is fent maradt.Már 13 éves voltam, amikor szétmentek, és akkor romlott meg anyámmal a viszonyom. Mindig mondtam neki, hogy miatta ment el apa, és csak annyit mondtam neki, de azt majdnem minden nap, hogy utállak, gyűlöllek stb.Mivel az elköltözése után nem sokkal anyám teherbe is esett az első húgommal,még jobban elfordultam tőle. Már már nem is beszélgettünk. Egyszer kérdezte meg tőlem, hogy tényleg utálsz? És akkor mondtam neki, hogy mivel elüldözted az egyetlen embert az életemből, akit szerettem, igen. Onnan lehetett mondani, hogy teljes mértékben levette rólam a kezét. Nem csinált nekem szendvicset suliba, csak a bátyámnak, és soha nem kérdezett tőlem, ha nem volt muszáj semmit.Testvéreim sorban születtek,majdnem mind más más apától. Utána én sikeresen elkallódtam, rossz társaságba keveredtem.Ennek olyan egy éve már. Elvonókúrára kényszerültem, ami miatt anyám csak engem hibáztatott, azzal az okkal, hogy nem kaptam rendes nevelést. De nyilván amikor ezeket mondtam, megsértve éreztem magam, hiányzott az apám, és mindenért anyámat okoltam, természetesen nem utálom. Egy három hónapja beszéltem anyámnak erről, hogy hogy tudott ilyet elhinni, pont amikor a süllyesztőben voltam. Aztán mondta hogy szeret, meg nem utál, de már nem tud mit tenni, és bármit is csinálok, engem egy kicsit mindig halványabban fog szeretni, mint a többieket. Ez kicsit szíven ütött akkor, de szerintem nem is hiszi el, hogy szeretem őt. Mit tudnék tenni? 23/F
2010. nov. 17. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
miért nem maradtál a másik szülővel? és 23 évesen nem ezen kéne keseregni, ami megtörtént, az megtörtént.
2010. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Apával nem tudtál volna maradni vagy most hozzá költözni. Kár a múltban a hibákat keresni, én a jövő felé tekintenék. Anyáddal, ami megtörtént, megtörtént. Már nagy vagy, tudsz magadnak szendvicset csinálni a suliba és már gondolom lassan a saját lábadon is megállsz.

Szerintem ne keresd a múltban a hibákat, megértem anyudat. Ha nekem naponta elmondá a gyerekem,hogy nem szeret és gyűlöl, utál én sem tudnám úgy szeretni később, mint azt a gyermeket, aki nem vágott ilyeneket a fejemhez.

2010. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már egyedül élek...Leváltam a szülőkről.Akkor meg apám kiment külföldre, vele nem maradhattam volna.
2010. nov. 17. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:
ez egy utálatos önző dolog volt, hisz a válás két személy hibája szokott lenni, előbb meséld inkább el mi volt a válás oka és aztán meg tudnánk mondani hogy tényleg anyukád hibája volt e a válás
2010. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát anyám fűvel fával csalta apámat, mindigis.

Nem tud egy pasi mellett megmaradni, nem véletlen hogy 7-en vagyunk 3 apától.

2010. nov. 17. 18:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Szörnyű lehet ilyet hallani, de ha nap mint nap azt vágná a gyerekem a fejemhez, hogy gyűlöl, elképzelhetőnek tartom, hogy lazábban kötődjek hozzá mint a többi gyerekemhez. Nehéz ezt az egészet megítélni, hiszen most csak a te szemszögödből láthatjuk a dolgokat. Meg kéne itt kérdezni anyádat, apádat, többi testvért is, ki hogy látja, ki hogyan élte meg az elmúlt évek eseményeit.
2010. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira felesleges a múltban élni. Nekem az apám 7 éves koromban meghalt, anyám azonnal talált magának vigaszt. Én meg le sem voltam tojva. Nagyon durva dolgok történtek köztünk. Aztán 18 évesen elköltöztem, nem beszéltünk 3 évig. Majd visszaköltöztem az ő kérésére. De rájöttem kutyából nem lesz szalonna. Talán 1 évig lakhattam vele, majd megint nem beszéltünk. Rengeteg minden történt, sok borsot tört az orrom alá. A férjemet első perctől gyűlölte. Pont nem beszélő viszonyba voltunk és a családtól tudta meg, hogy babát várok. 7 hónapos terhes voltam, mikor családi összejövetelen találkoztunk. Fura volt, hogy azt hittem lehord majd mindenféle rossz qurvának vagy ilyesmi, hogy gyermeket várok (pedig ekkor 27 éves voltam, életemben 3 pasival jártam, a 3. a férjem). De valahogy ez annyira rá lett volna jellemző. Erre tök odavolt, hogy unokája lesz... Álmomban nem gondoltam volna, hogy a gyermekem javítja meg az anyámmal való kapcsolatom. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, most májusba megszületett a 2. gyermekünk. Őérte is odavan. Mostanában azt hajtogatja, hogy a családdal tartani kell a kapcsolatot, mert sosem lehet tudni meddig él az ember. Teljesen kifordult önmagából jó irányba.

Szerintem nézz előre és felejtsd el mi volt. Azzal törődj hogy mi lesz. Törekedj jó állásra, családra, feleségre...

És minden jót neked.

29/N

2010. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát vannak ilyen típusú emberek akik nem bírnak egy helyen maradni, de szerinted jobb lett volna ha annak ellenére marad az apáddal,hogy nem szereti? mert szerintem az az apádnak lett volna rossz, ha másik oldalról nézed apád csak jól járt hisz, nem kell kényszeredetten anyáddal élnie hanem élhet külföldön.a másik, hogy ha az én gyerekem állandóan utálna mindegy hogyan bánok vele akkor egy idő után én is megunnám a törekedést.Egy ismerősöm állandóan csalja a feleségét de a gyerekeit imádja és bár ők is tudnak a megcsalásról mivel tudják hogy jó apa szeretik, amúgy vannak sokkal rosszabb sorsok is szóval ne erre kend azt hogy elvonón voltál az inkább a saját gyengeséged oka, engem apám vert is mégse lett semmi bajom és nem kenem a hibáimat erre, minden hibám okozója csak én lehetek és senki más és akkor valószínűleg egy nagyon önző kamasz fiú lehettél aki iszonyatosan sajnálta már magát akkor is

a gyógyulás titka a múlttól való elszakadás és tekints csak a jövő felé

2010. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vagytok romák véletlenül?
2010. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Még véletlenül sem.
2010. nov. 18. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!