Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kapcsolatfüggő olyan...

Miért kapcsolatfüggő olyan sok nő?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és a barátnőim szinte kivétel nélkül inkább választanak egy olyan kapcsolatot, ahol meg kell alkudniuk a saját igényeikkel, vágyaikkal, mint hogy szinglik legyenek. Én nem akarok jelenleg párkapcsolatot, mert elég sok minden ért mostanában és önmagamra szeretnék elsősorban odafigyelni, úgyhogy nem az irigység beszél belőlem. Miért nem elég, ha önmagunkra koncentrálunk, megismerjük az igazi énünket stb.? Miért csak egy férfi mellett lehet valaki egy nő? A társadalom nagy része is ezt az elvárást állítja fel, a nagyszüleim már azon aggódnak, hogy nem lesz vőlegényem. Persze tudom, ők más korban, más szokásokban nevelkedtek és éltek, de miért akarja ezt rám erőltetni mindenki? Nem érzem rosszul magam egyedül, sőt. Nemet és kort is írjatok légyszi.
2010. nov. 18. 14:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%

nekem az ellenkezője a fura. ezt amit te is írsz: "önmagamra szeretnék elsősorban odafigyelni". ebben valami egos, kicsit önzőséget látok.

persze rossz kapcsolatban benne lenni se jó, de hogy valaki viszolyogjon attól, hogy párja legyen, mert akkor foglalkozni, törődni kéne valakivel? ez számomra ugyanannyira érthetetlen.

2010. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű: eddig nem találtad meg azt az ún "IGAZI"-t, akibe szerelmes is tudnál lenni. A szerelem jön, azt igazi szerelmet még az észérvek sem tudják visszatartani. Hidd el.

38F

2010. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én is hasonlóan vagyok, csak nekem még nem is volt soha pasim, barátnőimnek már mindnek volt, nem bírnák ki nélküle,Én jól érzem magam így is, legalább nem nyávog nekem senki hogy mikor hol vagyok..

16/L

2010. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%
Az a gáz,hogy megalkuvásnak tartod az alkalmazkodást.Szerinted hozzád senkinek nem kell alkalmazkodni.Gyanítom,nagyonis. Mert az nem megalkuvás,ha figyelünk a másikra.Csak szerinted az.
2010. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
Én sem értem az ilyen lányokat/nőket. Nekem is vannak ismerőseim, akik meg is mondják, hogy neki kell pasi igenis, aki este kényezteti, meg dicséri. Egyedül nem boldog. Szerintem ennyi idősen jól fogod fel a dolgot. Éld ki magad, ismerd meg önmagad, utazgass. Mert ha eljön a nagy Ő, aztán vele majd a gyerek/ek, már valóban nem lesz ilyenekre időd, viszont lesz mire visszaemlékezni, nem leszel elégedetten.
2010. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%
én 27 évesen szakítottam a párommal , elég komolynak tűnő kapcsolat volt. utána egy jódarabig nem akartam senkit jól elvoltam egyedül, de mindenki azt erőltette hogy miért nem járok már valakivel, miért nem randizok stb. másfél évig voltam egyedül és nagyon magamrataláltam azidő alatt. nagyon jót is tett nekem. és úgy voltam vele hogy csak azzal kezdek aki tényleg nagyon megfog aki tényleg megszeretek. és így is lett. én is azt vettem észre hogy az emberek rettentő kapcsolatfüggők , és nem csak a nők. a pasik is. és rengeteg olyan kapcsolat van körülöttem, akik csak azért vannak együtt mert akkor épp jobb nem akadt és hát már leragadtak egymás mellett. hihetetlen.
2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Értem mire gondolsz. Egyetértek. Ez az idézet jutott eszembe erről:


"Tinédzserként mindig azon aggódtam, hogy majd egyedül maradok, felnőttkoromra azonban ez a szorongás teljesen elmúlt. Sőt, olyan jól éreztem magam pár nélkül, hogy nehéz volt feladnom. De ma már tudom, annak, hogy valaki megtalálja az igazit, először az egyedüllétet kell megszeretnie. Amíg ezzel nem barátkozik meg, könnyen köt egy kapcsolat kedvéért olyan kompromisszumokat is, amiket már nem kellene." (Szabó Eszter)

2010. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Bizony vannak független erős nők. Ezért nem kell senkit elítélni. Ha úgy érzi senkihez nem akar alkalmazkodni akkor ne tegye. Én sem tudom még elképzelni, hogy valaki kedvéért változtassak bármit is az életemben. Szeretem, hogy azt csinálok amit akarok, hogy senkinek nem kell beszámolnom arról mit csinálok. De valószínű csak azért mert még nem találtam meg az igazit. Nem szeretem azokat a nőket, akik nagy szerelembe esnek havonta, mert állításuk szerintem megtalálták a nagy Őt. Kapcsolat függők. Ők meg így boldoga, el kell fogadni.
2010. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
49%

21 évesen az ég világon nem vagy semmiről se lemaradva.

Nem kapcsolatfüggőségről van szó, amiről te írsz, hanem arról, hogy az ember társas lény.Ismerek sok hozzád hasonló nőt, akik - pedig már nem a Te korosztályod - a mai napig nem nőtték ki az egoizmusukat, és sorozatosan csak azért jönnek össze hapsikkal, hogy ők ki legyenek elégülve, testileg-lelkileg-anyagilag.Ezek az emberek csak KAPNI szeretnek, de adni annál kevésbé.Az ilyen típusú nők tudnak aztán akkorát csalódni a másikban, mint egyszer...Hát persze, mert mindig a saját önző világnézetükhöz igazítják a másikat.

2010. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy jön össze a kettő: egyedül álló nők miért egoisták?
2010. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!