Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatfüggő vagyok vagy...

Kapcsolatfüggő vagyok vagy mindenki ilyen?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

Gyakorlatilag 7 éve folyamatoan volt valakim. az leső barátommal 3 évig voltunk együtt, de amint megismertem az új szerelmet szakítottam, aztán második vége után 1-2 hónappal már volt valakim. a harmadiknak egy féléve lett vége, 2 hétig szenvedtem, majd bejött a képbe valaki és szinte azonnal belezúgtam. azóta folyamatosan rágondolok, csak a baj az, hogy zűrös pasi, volt bnője is, szenved, stb. szóval vele most nincs semmi, de én kikészülök.


nekem kell valaki, nem bírok egyedül lenni, egyedül lakom amióta az utolsó barátommal szakítottunk, és élvezem is valamilyen szinten az önállóságot, függetlenséget, de esténként egyedül elaludni a nagy ágbyan....beleőrülök, hogy nem szerethetek valakit, hogy nem érzem, hogy valaki csak engem szeret, hogy nem bújhatok oda hozzá. rájöttem, hogy nekem mindig kell valaki, akire gondolhatok, akivel együtt vagyok, csak így tudok normálisan létezni.

mindig azt hiszem, hogy az a nagy ő, akivel épp vagyok, tervezgetek és mindig elmúlik a szerelem vagy koppanok.

pszichológushoz kéne mennem vagy normális ez és senki nem szeret egyedül lenni?


2010. máj. 20. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Én is ilyen vagyok... :S


17/L

2010. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szia én 23 éves vagyok, de nekem is folyamatosan 7 éve kapcsolatom van és együtt is élünk, van egy közös gyerekünk is, és én sem bírnék egyedül élni, depresszíós lennék. Napközbe még ellenék de mikor jönne az este akkor "bepánikolnék" hogy nincs senki mellettem. Ilyen tipusok vagyunk, valaki bírja valaki nem. Mi nem. Üdv és kitartás :)
2010. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Doki azért nem kell:)Én is elég sokáig ezt éreztem,de aztán olvastam valahol,hogy azt az űrt amit egy másik emberrel akarok kitölteni,nem tudja egyik sem kitölteni,mert magunkban kell ezt valahogy megtalálni.Nekem mióta van kutyám,és velem alszik,mintha csökkent volna a függőségem,biztos azért mert tudom hogy nem vagyok egyedül,nem tudom,de tény,hogy a mostani kapcsolatomban nem függök annyira a másiktól,mint ahogy eddig,és ez az első ilyen kapcsim:)
2010. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez normális, legalábbis remélem, ugyanis én is igy vagyok vele..


Nekem kell az extra motiváció, egy lány, akiért tudok rengeteget kondizni, akiért odafigyelek magamra/ápolt maradok, akivel nap mint nap érdekes dolgokat csinálok számitógépezés helyett, aki önbizalmat ad, valaki, akit le tudok nyűgözni.

Igen, én csak kapcsolatban működöm jól.


24F

2010. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy észrevettem, a legtöbb fiatal lány így van vele, sokan továbbra is megmaradnak így. Nekem két éve nem volt kapcsolatom, de igazából csak egy éve érzem úgy, hogy hiányzik mellém valaki. De megmondom őszintén, én jól érzem magam egyedül, hogy nem kell elszámolnom az időmmel senkinek, stb. Szerintem kicsit veszélyes, ha valaki ténylegesen kapcsolatfüggő, mert tényleg megeshet, hogy hosszabb-rövidebb időre valaki egyedül marad, és elég problémás, ha ez miatt pánikba esik.

Én szerencsére sosem voltam ilyen, sőt, általában két kapcsolat között ha hosszabb volt, tuti eltelt fél év. Nekem idő kell hozzá, hogy újra bele tudjak bonyolódni egy kapcsolatba.

2010. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen normális, hogy ha az ember megszokta, hogy ott van mellette valaki az ágyban, akkor hiányzik neki, mikor nincs senki. Igen, azt hiszem este lehet a legnehezebb, egyedül elaludni. 3 éve én is minden nap együtt alszom a párommal, ez idő alatt egyszer fordult elő egy hónapra, hogy nem együtt aludtunk. Nagyon rossz volt. Szerintem ez nem kapcsolat függőség, hogy valakinek hiányzik az, hogy szerethessen valakit, meg őt szeressék. Ez egy alapvető szükséglete az embernek. Kár, hogy nem lehet mindenkinek párja. Szerencsés vagyok, hogy boldog párkapcsolatban élek. Ha valaki ezt függőségnek hívja, akkor hívjuk az evést is függőségnek.:D
2010. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Igen, kapcsolatfüggőség. Képtelen vagy szeretni önmagad, autonóm személyiség lenni, ezért a másiktól várod el azt a szeretetet amit magadnak nem tudsz megadni. Támaszkodás a másikra...
2010. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

21:21-est irigylem, az én párom pont hogy eltunyult, amióta együtt vagyunk.


Kérdező: ez nem kapcsolatfüggőség, hanem önbizalomhiány. Velem is volt ilyen, aztán rájöttem, hogy nem is olyan rossz egyedül. Azóta már van párom, de néha olyan jó lenne kényelmesen egyedül aludni, bulizni és flörtölni...

Élvezd ki ezt a helyzetet, csinálj olyan dolgokat, amiket majd kapcsolatban úgysem tehetsz, akkor még előnyt is kovácsoltál a helyzetből :)

2010. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
én ilyen lennék,csak nem jön senki a képbe:')
2010. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz meglenni önmagad, az nem jó. Az élet bonyolult, és nem hozza meg mindig amit szeretnél. Találd ki magad. Tanulj meg egyedül lenni, és értelmet adni az életednek. És nem csak te keress, hanem fejlessz ki magadban olyan tulajdonságokat, amiért szívesen választana valaki éppen téged. És ne csak a szex legyen az, hanem más emberi értékek is. Addig is ne sürgesd a párkapcsolatot, várd ki míg eljön az ideje, és olyat találsz majd, akit nem fogsz otthagyni (olyan hamar).
2010. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!