Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolom rosszul, vagy a...

Én gondolom rosszul, vagy a környezetemben van sok kapcsolatfüggő?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már elég régóta nincs párom, és olyan különösebben ez nem is zavar engem. A legtöbb ismerősöm meg hüledezik, meg kérdezgetik, hogy hogy bírom ki. Ők elmondásuk szerint 1-2 hónapnál tovább (van aki csak 1-2 hetet mondott) nem bírnák ki, hogy ne legyen senkijük.

Én meg úgy vagyok vele, hogy nincs is igazán kedvem pusztán azért ismerkedni, hogy PASIM legyen, szóval csak azért nem randizgatnék senkivel, hogy nehogy egyedül legyek, hanem szimplán az van, hogy majd ha megismerek valakit csak úgy (ahogy az emberek olykor összefutnak másokkal), és az illető olyan személyiség, aki hatással van rám, megfog, akkor majd vele nyilván szeretnék "összejönni".

Ez tényleg ennyire fura lenne? Remélem sikerült érthetően fogalmaznom :) Ja, és amúgy 23 éves vagyok.


2010. júl. 9. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 vagyok, és most épp szerelmes vagyok, de az utóbbi 3 évben nem voltam, nem is volt senkim. Én voltam az örök egyedülálló, mindenki -magából kiindulva- lesajnált. Én pedig őket :) Én jól éreztem magam egyedül is, el tudtam foglalni magamat, nem ültem magányosan otthon.

A kapcsolatfüggő emberek magukkal nincsenek kibékülve, szeretethiány, önbizalomhiány, stb.. Pedig azzal, hogy belemennek szinte mindenbe, csak ezt erősítik, hiszen sokan kihasználják őket. És így csak erősödik az ördögi kör.

Nem mondom, hogy én tökéletesen rendben vagyok magammal, de szerencsére tartom annyira magamat, meg az életemet, hogy csak olyannal legyek, aki TÉNYLEG megérdemel.

22/L

2010. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia Petra! :)

Sokan kapcsolatfüggők ez igaz. Én inkább vágyfüggő vagyok, szeretem ha van valaki a gondolataim középpontjában, de ez nem szerelem és nem kapcsolat. Csak azért senkivel sem lennék együtt, hogy legyen valakim, szerintem ez kihasználás. Ha jön valaki jön, ha nem hát nem :) 21/N

2010. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben alkat kérdése is, de még inkább az, hogy TE igényes vagy. Neked nem elég, hogy valaki legyen melletted, neked fontos, hogy a másik igazi társ legyen. Ez a nagy átlagra nem jellemzö, ezért a "mindegy hogy ki, csak ne legyek egyedül" szinten leragadnak.

Én is igy vagyok, inkább egyedül (mivel vannak hobbijaim, meg el tudom magam foglalni, ezért nem esek kétségbe, ha nem szórakoztat valaki), mind egy olyannal, aki éppen csak jobb a semminél.

2010. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nem vagyok kapcsolatfüggő. 26 évesen egy-két rövidebb kapcsolatot leszámítva (egyik sem volt a megfelelő)évek óta egyedül vagyok. És nem zavar. Sőt, ha kell egyedül maradok inkább, mint egy rossz kapcsolatban.
2010. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Te egy tök normális lány vagy.

39 N

2010. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan kapcsolatfüggő barátnőm, aki elkezdett járni egy pasassal, mert az exe után szar volt magában, egymütt maradtak valahogy, nincs más alapon, és mindjárt hozzámegy, mert annyira fosik, hogy nem talál senkit. Pedig tök fiatal. Szerintem nem normális.
2010. júl. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek nagy többsége kapcsolatfüggő, ami gáz. Mindegy, mennyire szar a kapcsolat, de legyen valaki. Mindegy, hogy nem az igazi, csak legyen. Annyira szánalmas, nagyon sok ilyet látok. Nincs az emberekben önbecsülés, büszkeség, hogy inkább egyedül legyenek, mint olyannal, akivel nem is jó. Én sokat voltam egyedül, mert nem alkudtam meg, de megtaláltam az igazit, akivel babát várunk, igaz sokat vártam rá, de megérte. Volt pár félresikerült kapcsolatom, de kiléptem belőlük, amikor rájöttem, hogy nem jó valami. És nem akkor amikor jött egy másik pasi...
2010. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Örülök, hogy mások is így látják, már kezdtem azt gondolni, hogy én vagyok a bolond :) Mondjuk nekem aztán édes mindegy, hogy ki kivel van együtt, csak azt nem szeretem, amikor rám néznek úgy, mint egy ufóra, ha megmondom, hogy két éve vagyok egyedülálló.

Az is igaz, hogy gyerekem van, de ettől még több jelentkező is akadt volna, csak hát annak tényleg nem látom értelmét, hogy azért legyek valakivel, mert KELL. Plusz lehet, hogy nálam az is benne van a pakliban, hogy voltaképpen nem vagyok egyedül, hiszen gyereket nevelek. De persze ez egészen más érzés, mint párkapcsolatban élni, csak egyszerűen nem is érek rá állandóan azon kattogni, hogy miért nincs valakim. Mondjuk régen sem voltam ilyen, ha nem volt párom, akkor tökéletesen elvoltam a barátaimmal. Meg nem is voltam az a típus, aki ahogy összejön valakivel, elhanyagolja a barátait. Mert sajnos ilyen is sok van :(

2010. júl. 10. 12:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Téged lenéznek akik kapcsolatban vannak, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy rád ugyanez jellemző, csak te a kapcsolatban lévőket nézed le...


Pedig nem minden kapcsolat a kapcsolatfüggőség miatt van, ha hiszed, ha nem.


Persze nem kell azért összejönni senkivel, hogy legyen pasid vagy a gyerekednek apja, de azért lehetne kedved ismerkedni, abból még baj nem lehet, összefutni csak úgy (főleg, ha már egy gyerekkel vagy) hááááát igazán 0,00000001% az esélye. Az ismerkedés barátkozást is jelent, nem férfivadászatot. Tudod, lehet most így jó hisz fiatal vagy, de nem maradsz örökre az és lehet most csak barátságok fognak szövődni az ismeretségből, de amikor már úgy érzed nem csak a gyerek szeretete amire vágysz és mivel társas lény vagy, neked is hiányozni fog egy párkapcsolat. Azonban, ha örökkön örökké majd akkor is arra vársz, hogy majd a közértbe össze fogsz futni a nagy ő-vel, hááát akkor magányos maradsz!

2010. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: viszont, ha most ismerkedsz, akkor a későbbiekben a mostani baráti kapcsolatokból kialakulhat akár szerelem is. Nem tudhatod. Szerintem az ismerkedést nem kellene így elutasítanod!
2010. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!