Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kapcsolatfüggő olyan...

Miért kapcsolatfüggő olyan sok nő?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és a barátnőim szinte kivétel nélkül inkább választanak egy olyan kapcsolatot, ahol meg kell alkudniuk a saját igényeikkel, vágyaikkal, mint hogy szinglik legyenek. Én nem akarok jelenleg párkapcsolatot, mert elég sok minden ért mostanában és önmagamra szeretnék elsősorban odafigyelni, úgyhogy nem az irigység beszél belőlem. Miért nem elég, ha önmagunkra koncentrálunk, megismerjük az igazi énünket stb.? Miért csak egy férfi mellett lehet valaki egy nő? A társadalom nagy része is ezt az elvárást állítja fel, a nagyszüleim már azon aggódnak, hogy nem lesz vőlegényem. Persze tudom, ők más korban, más szokásokban nevelkedtek és éltek, de miért akarja ezt rám erőltetni mindenki? Nem érzem rosszul magam egyedül, sőt. Nemet és kort is írjatok légyszi.
2010. nov. 18. 14:43
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
És a kérdező is erről beszélt?Mert nekem úgy tűnik,mintha "én ugyan nem alkalmazkodom,mint ti,idióták" típusú kérdésnek tűnik.
2010. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

azóta lett valakid? :)

egyébként érdekes, velem az volt, hogy kb 15 éves korom óta mindig jártam valakivel, de a nyár óta egyedül vagyok, egyszerűen besokalltam. elég alázatos személyiség vagyok, nekem is szükségem volt rá, hogy valaki tutujgasson, meg megsimizze a fejem, ha szépen megcsináltam valamit, vagy sajnáljon bőszen ha beteg vagyok. az első pár hét kín szenvedés volt egyedül, komolyan mondom, az őrület határán voltam, de azóta napról napra jobban élvezem. nem szoktam direkt ismerkedni, ha a kisboltban az eladó fiú flörtölni kezd, akkor reagálok, de nem vadászok direkt. jó érzés, hogy ezt megtehetem, nincs miatta lelkiismeret furdalás vagy következmények. nem kell elszámolnom az időmmel, és nem kell még ezer dolgot, aki szeret/megszeretett egyedül lenni, az úgy is érti.

szóval azt akartam az egészből kihozni, hogy nekem ez nagyon jót tett, jóban lettem magammal, megszerettem egyedül lenni, magabiztosabb vagyok, és nem érzem ezt önzőségnek. utólag visszagondolva, ez lenne a dolgok menete, hogy aki dűlőre jutott önmagával, képes egyedül érzelmileg és mindenhogy megállni, az megérett egy kapcsolatra.

2011. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!