Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem ezt a családtago...

Hogy kezeljem ezt a családtagot? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Nővérem közli velem, hogy jöjjek vele a városba ki, mert egész nap otthon van és unatkozik, ki akar mozdulni. Én mondom, hogy oké, de akkor beszélgessünk kicsit (mert iszonyat szótlan állandóan, ha kérdezek nem válaszol, ha mégis iszonyat halkan szó szerint "elnyög" egy igent..), szóval mondom, hogy csak akkor jövök, ha társalgunk is, mert egyébként nekem nincs kedvem ahhoz hogy az ő ÁLLANDÓAN depressziós kedélyállapotát toleráljam.

Jó, mondja, tehát elmegyünk egy méregdrága belvárosi pizzériába (mert ő csak ott eszik, gyorskaja, vagy valami "kétes" hely KI VAN ZÁRVA). Megjövünk, leülünk az asztalhoz erre megfogja az ottani magazinokat elkezdi olvasgatni őket, és beteszi a fülébe a fülhallgatót. Én meg ülök vele szemben mint valami hülye és nézek körbe-körbe.


Egyébként 21 éves, soha nem dolgozott még egyetlen napot sem, és még a gondolatától is (ha ne adj Isten, emlékeztettem hogy már el kénne mennie dolgozni) dührohama van. Kétszer jelentkezett fősulira, nem vették fel. Most játsza az arrogáns nagycsaszonyt, és szüleinktől követel pénzt akik (nem tudom miért) ímádják, és tömik vele, de abszolút semmit nem követelnek (mondjuk tőlem sem).


2010. nov. 18. 17:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az érdeklődési köre a celebvilág, az extra hiper-szuper drága ruhák (pl Balenciaga), és másról egyáltalán nem is beszél. No, meg az "exbarátja" akinek van még vagy 25 ribije. Kapcsolatuk olyan "se veled se nélküled" -nél kevesebb.
2010. nov. 18. 17:04
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Már bocs de a beszélgetésnek spontán kell jönnie nem lehet kikényszeriteni ha fel akkarod dobni és fontos neked te hívod el és nem hagyod hogy begubozon.

Te se dolgoztál még, gondolom neked is kell a pénz.

2010. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a testvéred, akkor testvérként. :) Annyi kapcsolatot tarts vele szerintem, amennyi neked jól esik, és hagyd hogy éljen ahogy akar, és te is ahogy akarsz, úgy élj, szerintem.

Ilyen pizzás meghívásokból okulj, vagy jelentsd be neki, hogy nem erre számítottál, fizess és menj, szerintem.

2010. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha tesóm, ha nem, én úgy faképnél hagytam volna ott a pizzériában, ahogy elő van írva..
2010. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg elmehettél volna. Estére talán észreveszi, hogy nem vagy ott...
2010. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az furcsa,ahogyan a kérdésedben a nővéredet említed("családtag").
2010. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdező valószínűleg még középsulis, tehát nem csoda h nem dolgozik még. Ha őt zavarja h a nővére ilyen, akkor merem állítani hogy ő nem ilyen! :)

Nem tudom én először is próbálnék vele beszélgetéseket kezdeményezni, megérteni miért olyan amilyen.

Ha ez viszont nem megy és tényleg ennyire el van szállva magától hozzáteszem ehhez semmi joga, mert ezek szerint nem sokat tett még le az asztalra akkor meg ne erőltesd a kommunikációt. Nem tudok mást írni sajnálom, de a beszélgetés tényleg 2 emberen múlik és ha ő nem akarja, akkor hiába is erőlteted nem fog menni...

Remélem rendezitek a kapcsolatot és a nővéred azért ilyen, mert magánéleti gondjai vannak. Lehet egy sikeres főiskolai felvételi visszazökkentené őt a normális kerékvágásba. A szüleid meg jó hogy szeretik, hiszen a gyerekük, lehet őket is zavarja a helyzet, de tolerálják, mondván 'még csak gyerek'.

2010. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pofátlanság az biztos. Ne foglalkozz vele
2010. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
68%
Ha olyan szituációba kerülnék egy pizzériába mint amilyet leírtál, biztosan megpróbálnék vele beszélgetésbe elegyedni, mindenesetre valahogyan felhívni magamra a figyelmét, és amikor rám figyel, és hallja is amit mondok, akkor megkérdezném, hogy nem akarod hogy itt legyek? És ha erre azt mondja hogy nem akarja akkor elhúznék, ha meg azt hogy de igen, akkor meg közölném, hogy akkor meg ne nézzen levegőnek, mert ez számomra bántó és én sem törekszem őt megbántani.
2010. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!