Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek magammal? Elég...

Mihez kezdjek magammal? Elég szívás kezd lenni ez a helyzet.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Avval a problémával fordulok ide, ami lehet mások számára elintézhető lehet annyival, hogy "csak ennyi a bajod, örüjjé neki...", nekem viszont ez probléma. Így a véleményeteket/segítségeteket kérem.

Úgy érzem, kezdek eléggé mélypontra kerülni. 20 éves vagyok egy mezei érettségivel, főiskolán másodéves, állami szakon, szóval annyira hülye sem lehetek, viszont egyre jobban utálom a szakom. Sajnos nem tudnak a tárgyak lekötni, az más kérdés, hogy az egyes órák minősége is olyan, amilyen, de persze hol nem. Gondolkozom egy jó ideje, hogy váltani kellene akkor, de itt kezdődik a probléma, ami már a felvételi jelentkezéskor is előkerült: fogalmam sincs mi az, ami tényleg érdekel, mihez kezdjek magammal, hova tovább. Mehetnék dolgozni is persze, hogy legyen időm átgondolni mit akarok, de lassan már az utcasepréshez is diploma kell, nyáron is rettentő nehezen találtam egy rendes helyet.

A kérdés tehát: mit tegyek, hova vagy kihez forduljak, hogy legyen végre valami elképzelésem a jövőről? Fejezzem be ezt a sulit, még ha nyögve-nyelve is vagy mit kéne tennem? Mert a papír kell, hiába van túlképzés a diplomásokból, attól még megkövetelik sajnos... Ötletek?


2010. nov. 18. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sok területen hátrány amúgy a diploma.

Az a baj, hogy tömegképzés lett az egyetem meg a főiskola, lement a színvonala így már mindenhova kérik. Pedig sok fősuli könnyebb sokkal, mint egy erősebb gimnázium, néha egy átlag giminél is nehezebb.

2010. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

6) Avval megint csak az van, hogy nem tudom mi érdekel igazán, ergó nem tudom milyen OKj-t kéne végeznem.

7) Köszönöm, ez a válasz adott egy kis erőt, az én képzésem 3,5 éves, hátha majd a gyakorlati félévben megjön a kedvem hozzá, ha előbb nem.

8) Tömegesen mennek felsőoktatásba, tudom sajnos. Ez rengeteget ront a dolgon és sok helyen meg már a szakma fog többet érni.


Mindegy végülis, nem nyugdíjaskét fogok kijönni a fősuliről, lehet majd elvégzek később OKj-t vagy tanfolyamot.

2010. nov. 22. 01:18
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fejezd be amit elkezdtél. Végezd el a sulit. Utána ne kezdj el mást tanulni, hanem egyszerűen csak éld az életed, akár menj is el dolgozni, menj szórakozni, utazzál, kirándulj többet az eddiginél. És egyszer úgyis magától jön az érdeklődés. lehet, hogy azon veszed észre magad, hogy a egyre többet járod a világot és állandóan fényképezel, netán fotós szeretnél lenni? Csak egy példa.
2010. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nővérem elment egy auravizsgálatra vagy mire és ott elég sok okosságot elmondtak nek(volt amit tudott és így megerősítette benne a pasi és volt amit ott tudott meg, h. mit is kellene csinálnia).Amúgy nem vagy ezzel egyedül.Pl én 26 vagyok melozok, ami tetszik,de elég monoton és egyáltalán nem biztos h. biztos állás.amit csinálnék,arra csak pár éve jöttem rá és oda papír kell,de nekem nincs.Én már 6 éve szenvedek a sulival,mert sajna én nem vagyok olyan okos és fizetősre vettek fel csak.Amúgy ha jó nyelvtudásod,akkor addig tanulj meg új nyelveket és akkor munkát is többet és jobbat találsz.Amíg nem döntötted el h. mi éárdekel,addig csináld a sulit, hisz finanszírozza az állam, szóval ezt ki kell használni.Max csinálsz még1 diplomát.Vagy minél több tárgyad van meg,annál több helyre tudsz átjelentkezni.

A közgazdász szak annyiból jó h. sok helyre el tudsz helyezkedni,de elöszőr fogalmazd meg magadban h. mibe vagy jó.Ha matek(akkor matekos, számolós, műszakis terület akár tanár),ha humán,akkor (jogász,tanár,vagy olyan szak ahol sok az elmélet),ha művészi(akkor lehet zene,tánc,rajzos suli szak),ha biológia(akkor akár lehetsz orvos, vagy ilyen fajta kutató. Lehetsz pincér/felszolgáló/szakács stb. Azt is gondold át h. saját vállalkozás vagy beosztott, irodában szeretnél vagy mászkálós, utazgatós meló, vagy akár külföldön, vagy érdekel-e a segítségnyújtás stb.

2010. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na mi lett veled? :D
2013. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!