Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Céltalannak érzem az életemet....

Céltalannak érzem az életemet. Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Novemberben végeztem a sulival, és azóta munkát keresek. De akárhova adtam le az önéletrajzomat, még annyit sem válaszoltak, hogy köszi nem kellesz. Itthon vagyok legtöbbször, barátaim nem nagyon vannak, barátom sem. Itthon mindent megcsinálok: takarítok, főzök stb. de ez kevés... Annyi a mindennapi történés velem, hogy elmegyek bevásárolni, és ennyi. Ismerősök nem tudnak elhelyezni, így meg lehet évekig itthon leszek, de pénzt nem kapok...Úgy érzem semmi értelme nincs jelenleg az életemnek.
2011. jan. 3. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg önkénteskedj, ha úgyis van időd.
2011. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Otthoni internetes munkával próbálkoztál már?
2011. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

tanulj!

Hány nyelven beszélsz folyékonyan a magyaron kívül?

2011. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor miből élsz?
2011. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Melózz addig szakmán kívül, és keress magadnak egy jól fizető hobbit :) Én pokerezek, programozok, forgatókönyveket írok <- ezek önmagukban persze semmit se érnek, de ha van szabadidőm akkor ezeket csinálom mert leköt, és ha támad egy jó ötletem vagy szerencsém van akkor még az élet is bejöhet :) Örülj neki, hogy van szabadidőd, foglalkozz azzal amivel szeretnél.
2011. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van? Én most tanulok kereskedelmet, mert engem sem vettek fel, csak olyan helyre, ahol át akartak vágni, nem akartak bejelenteni és kifizetni, stb... Ezzel legalább találok munkát. Egyébként, mehetsz pénztárosnak, pultosnak a tescoba, vagy ilyen helyre. Megpróbálhatod, ha van egy kis tapasztalatod, tudod, hogy át akarnak-e vágni. Pl túlóráztatás ugyanannyiért, késik a pénz, vagy nem is jön meg, ilyeneket hallottam a tesco felől. Ha nincs még tapasztalatod, akkor sincs sok veszteni valód, legalább így szerzel! :-)
2011. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a nagy baj, hogy hiába tanulsz tovább, attól még nem lesz nagyobb eséllyel állásod, hiszen jól látod: ahhoz ismerősök kellenek, akik beajánlanak.

Most az a dolgod, hogy elvállalj mindenféle szemét melót, teszkót, mekit, gyári sormunkát, ládapakolást a piacon.. És közben folyamatosan add be a jelentkezéseidet a kívánt helyekre. Ne gubbassz otthon, építs kapcsolatokat, akár online is. Talán éppen közülük valaki szerez neked valamit. Amit ne csinálj: ne állj le egy pillanatra sem a kereséssel. Ha eltelik néhány hónap úgy, hogy csak otthon takarítgatsz, akkor belefásulsz, és már nem is akarsz keresni munkát.

2011. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az álláskeresés gyakran elég hosszadalmas folyamat és az ember belefásul, emellé társul ez a komor téli hangulat, ami hajlamos depresszióssá tenni az embert. Nagyon fontos, hogy ne fordulj be. Találnod kell valami elfoglaltságot, amiel átvészeled ezt a nehéz időszakot, mert biztos vagyok enne, hogy csak addig érzed céltalannak az életed, amíg egyenesbe nem jön az életed. Ha találsz egy megfelelő munkahelyet, rögtön pozitív irányba fog változni az életed, sokkal több inger fog téged érni, csak addig tarts ki, próbálj pozitív maradni, csináld, amihez kedved van, pl. olvasd el azt a könyvet, amire rég vágytál, csak eddig nem volt rá időd, járj el társaságba, közösségi házba, vond be magad az ottani munkába. Fel a fejjel!
2011. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok, mint te, immár 1 éve. Közben vállaltam alkalmi munkát, de sehova nem kellek, esetleg konzumlánynak, meg ilyen idióta ügynöki munkákra, amivel nem lehet semmit keresni.

Szar ez az ország és a helyzet. A szüleim tartanak el.

Nekem is rossz ez, mert egy cent segélyt sem kapok, így a nyelvvizsgámhoz sincs pénz. Én átlátom a helyzetedet.

Még a tesco-ba sem kellenék, mert oda nem kell se érettségi, sem diploma.

2011. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne keseredjél el,én már 2.5 éve nem találok munkát érettségivel és 2 szakmával.Nem válogatok én sem,az összes létező gyárban bementem,még a tescoba is ahova soha nem mentem volna dolgozni,de oda sem kellettem.Én is azt javaslom amit az elöttem szolok,hogy valamit találj ki.Én pl nyelvet tanulok itthon magamtól és elég jól megy,kicsit néha én is online pokerezek,eljárok ismerkedni hátha valaki szól munka ügyben.A lényeg az hogy ne add fel,tudom nem könnyü de nem lehetetlen.Majd eljön a te időd is,és találsz valami jó munkát,de persze a lényeg az hogy ha tudsz,akármit vállalj be.Nem könnyü de kitartás!!!!!!!!

2011. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!