Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős kortól gáz otthon lakni?

Figyelt kérdés

22 vagyok, még egyetemre járok, dolgozgatok is közben, de ha abból kéne kifizessek egy albérletet nem maradna belőle semmi. Itthon jól megvagyok a szüleimmel, van saját szobám, nem szólnak bele semmibe, akkor jövök megyek mikor akarok. Persze vágynék a függetlenségre, meg azt látom, hogy midnenki elköltözik otthonról, de ez így kényelmes és praktikus egyelőre.

Ebben az esetben is elköltöznétek vagy maradnátok otthon?


2010. nov. 19. 08:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok,de engem szinte nem akarnak elengedni.Mondjuk én fizetek nekik,de amikor albiba akrtam menni kiverték a balhét(vagy inkább lelki terrort alkalmaztak).Anyu nagyon lehúz pénzzel,de úgy gondolja ez a normális és h. kötelességem fizetni h. miattam (gyerek miatt)építettek ekkora házat és ezt hitel nélkül nem tudták megoldani.És ha én nem fizetnék akkor egyből azzal jön, h. "sebaj,akkor eladjuk és veszünk egy kissebebt és annyi neked 26 év munkája. Maikor születtem akkor építették.Nővérem a férjével él az ő szüleinél, sajnos nekik sincs pénzük saját lakás.Sajár lakás miatt anyu nem szólna,de úgy érzem h. azért mert ha elveszti a házunkat akkor ő odaköltözne,de persze tévedhetek is.Aúgy suliba is járok+dolgozom.A párom is velünk lakik.
2010. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én is 22 vagyok, én mondjuk dolgozok, jól megvagyok otthon a szülőkkel. Nekem is így praktikus. Szerintem nem gáz, hogy otthon laksz, de ha majd végeztél a sulival akkor ne légy lusta és minél hamarabb találj állást, kezdésnek bármilyet, mert inkább azt tartom cikinek, ha valaki már nem is tanul de nem is dolgozik és így nem is tud hazaadni. Nem hinném, hogy ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, ők azt várnák, hogy elkölött, főleg amíg tanulsz. Normális helyeken legalábbis biztos nem várják el.
2010. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én otthon lakom, egyszer költöztem el,de anyagilag nagyon nem éri meg. Teljesen jó a kapcsolatom a szüleimmel, miért mennék el? Csak mert pár okoskodó azt hiszi, hogy mindenki léhűtő, aki egyetemre jár, csak mert nem szakmunkásban végzett, hanem érettségi után ment tanulni és ebből adódóan idősebb is? Nem érdekelnek az emberek. Aki szerint ez ciki az felőlem elmehet a...
2010. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is otthon lakom 30 évesen. Kb öt éve van olyan állásom meg a férjemnek is ( ő külföldön dolgozik) hogy még kb másfél év, meg tudjuk venni álmaink kecóját hitel nélkül. A kocsi is így lett. Nem vagyok hülye kidobálni a pénzt albira ha nem muszáj. Rezsi rám eső részét fizetem, anyuéknak egy fillérjébe se kerülök, de mégis sokkal kevesebbe kerül ez mint albiban lakni.

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a múlt században ismeretlen volt az a fogalom, hogy egy fiatal pár elköltözik. Max a feleség az emberhez, meg annak szüleihez. És láss csodát működött.

2010. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én 19vagyok tanulok mellette munka és eltartom magam, senki nem erőltette így éreztem jónak. Szerintem emberenként változik kinek mikor jön az ideje, hogy költözzön
2010. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!