Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok? Szakítsak...

Mit tanácsolnátok? Szakítsak vagy kapjon egy újabb esélyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából nem tudok tiszta fejjel gondolkozni, ezért kérek tanácsot.

Összejöttünk, szerettük egymást. Nekem is van két picim, neki is (ők nem velünk élnek). Anyagi és sok minden más okból felköltöztünk apukámhoz. Igazából mindenünk megvan így...de!

Amióta itt vagyunk, a párom elkezdett inni. Rengeteget. Erre költötte az egész havi fizetését, csupán 3ezer ft-ot adott a kajába, rezsibe...szóval szinte semmit. Minden éjjel részegen jön haza lassan 3hónapja. Tegnap reggel eltűnt, azt mondta, anyukájához megy, délután jön. Hajnal 2ig vártam, nem jött, még mindig sehol.... a telefonja kikapcsolva.

Én pedig itt vagyok 15hetes terhesen.....

Eddig nem volt ilyen!

Nem értem miért változott meg. Arra is gondoltam, hátha van valakije...a feleségét állandóan megcsalta, aztán visszakapta, és megfogadta, hogy ha lesz komoly kapcsolata, akkor nem fog félrelépni.

De nem tudok mire gondolni.

A két lányomat is egyedül neveltem, nem lesz gond egyedül nevelni a 3-at sem. Nem ezért nem tudom,mit csináljak.

Az a baj, hogy szeretem, de az utóbbi hónapok miatt gyűlölöm is.

De anyaként arra kell gondolnom, hogy ezt a gyerekek nem láthatják, ennek nem tehetem ki őket!

Mit csináljak?

Mint kívülállótól kérek tanácsot tőletek!


2010. nov. 21. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Turelmes vagy. 3 honapig hagyted, most kezdez gondolkodni. Lehet hogy nem is fog visszajonni, vagy talan egy par nap kaland utan. Az is lehet, hogy apukadhoz valo koltozes nem volt jo a kapcsolatnak. Ettol a ferfitol mar jobbat nem kapsz. Kuldd el, neveld gyerekeidet bekessegben, szeretetben.
2010. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
hagyd ott. többet nem mondok, mert csúnya lenne (rád nézve).
2010. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én biztos kitenném a szűrét. Gondolom az értelmesnek induló beszélgetésen már túl vagytok, beszéltél vele, hogy ez így nem jó. Én utálom az ittas embereket, erre nincs magyarázat. Mit mondassz a gyerekeknek? Mindig magyarázkodsz? Én ezt nem tenném. Ha apudnál laktok, akkor gondolom megoldható, hogy Te ott maradj a gyerekekkel.
2010. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

szia


Sajnálatos, de jobbat nem tudok javasolni a különmenéstől. Vagy hetekre (hátha "észheztér") vagy örökre.

A gyerekeidnek fontos az apamodell, DE nem azon az áron, hogy minden este részegen jön haza. Ráadásul kevés (szinte alig van) olyan alkoholista ember, amelyik egy idő után ne lenne agresszív is. Hát akkor melyik a jobb szerinted, kérdem én a kívülálló....?!

2010. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Istenem bár nekem lett volna ilyen megértő feleségem!Pedig én sohasem ittam és nem csaltam meg,sőt még el is tartottam mégis kirúgott.Ráadásul a lakásomban lakik.

Szóval ha előzőleg is volt ital problémája magától nem fog megváltozni.Alapvetően az okokra kéne rájönni.Túl jó dolga van,nem szeret az aposával élni a régi feleségét szereti és még ezernyi ok lehet.Alkohol klubban a csoportterápia a te segítségeddel csodákra képes.Ha erre nem hajlandó és nem változik,keress más megoldást mert felörlődhetsz,és épp eléggé kell most vigyázni magadra!

50/Ffi

2010. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nehéz döntés, de sajnos nemcsak magadért vagy felelős. Bármennyire is szereted, az alkoholizmus egy betegség, ami kifordítja magukból az embereket, és nagyon keveseknek van visszaút. Ennek felelős anya nem teheti ki a piciket. Én magam akkor is kidobnám az ilyen "férfit", ha nem lenne gyerekem - pláne így.
2010. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igazatok van, talán csak a megerősítés kellett.

Nem magyarázkodom a kicsiknek, mert nem látják. Általában éjszaka esik haza, így ők nem érzékelik.

Beszélgetni? Reggel elmegy melózni,akkor még alszunk fél 6kor, és éjszaka így jön haza. Hétvégén is. Szóval beszélni nem tudtam vele. De szerintem egy 35éves férfinak már nem kellene elmagyarázni, hogy mi is az az apa.

Köszönöm a válaszokat! Sokat segített, hogy Ti is úgy látjátok, ennek nincs értelme.

Persze itt maradunk apunál, mert ez az én házam is... A gyerekek biztonságban lesznek. :-)

2010. nov. 21. 12:19
 8/20 anonim ***** válasza:

Meg hozza tennem. Kerdesed az hogy adjal e neki uj eselyt. Kert mar uj eselyt? Mostanaban nem, mert eltunt.

Visszakonyorogte mar magat azelott is? Ha igen, akkor elcseszte.

2010. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 50/ffi! Igazad van, persze!

Amikor megismertem nem ivott. Ez a legfurcsább. Vagy nem vettem észre, de hát azt meg kétlem.

Igazából az az apatípus volt, akit szerettem volna a gyermekeim mellett tudni.

Hogy mi változott? Nem tudom. Apummal nincs baj, nagyon rendes, és ő a földszinten, a gyerekek az emeleten, mi meg a padlástérben vagyunk, szóval ha nem akar, nem találkozik vele.

A volt feleségét nem szereti...sosem szerette, csak a gyerek kellett neki tőle.

2010. nov. 21. 12:22
 10/20 A kérdező kommentje:

FromOz!

Igen kért új esélyt még kb.2hónappal ezelőtt. Sírva.... kapott, egy hónapot adtam neki, hogy letegye a piát, de úgy tűnik nem szeret, nem szeretett eléggé hozzá. És ezek szerint az alkohol fontosabb neki, mint én vagy a pocakomban lévő gyermekünk.

Jobb lesz egyedül... igazatok van!

2010. nov. 21. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!