Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk majd összeköltözn...

Hogy tudnánk majd összeköltözni párommal?

Figyelt kérdés

Párommal már szeretnénk összeköltözni csak ő is és én is nappalin tanulunk. Nekem azért kéne mennek (úgy érzem) mert nagyszüleimnél élek és lehúzom őket és ha lehet elmennék dolgozni mielőbb csak érettségizzek le. Elég keményen tanulok hozzá, utána mennék tovább... Párom szintén nappalis, OKJ-s, képzőművészeten. Én is vagy oda vagy rendőrképzőbe mennék. Van bármi megoldás? Ő már szeretné a kezébe venni az életet és én is. Azt nem akarom, hogy eltartsanak, Isten ments! Igen önálló, céltudatos ember vagyok, csak azt nem tudom, hogy hozhatnám össze, mert tudom, hogy az albérlethez kell egy stabil állás, lakást venni meg... hát felejtős.. :S

Ne cikizzetek ki kérlek.

Ötleteket tapasztalatokat köszönöm szépen!

L/18


2010. nov. 21. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerezz munkát, aztán máris mehetsz egy albérletbe. Mi itt a kérdés?
2010. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tanulok, még fogok is egy darabig és így nehéz.. erre kéne megoldás. és stabil állás kéne.
2010. nov. 21. 22:25
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Pénz nélkül nem fog menni amúgy is fiatalok vagytok az összeköltözéshez. Gondolj bele mi lenne ha teherbe esnél 18 évesen ő meg lekoppna tudom szeret de a férfiak ilyenkor eltünek mehetnél visza egy gyerekkel a családhoz.
2010. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

fogamzásgátlózom, meg óvszert is használok, erre gondolok én is. 18 évesen semmiképp nem vállalok gyermeket mert magamnak akarok szülni, nem nagyiméknak és nem az Ő szüleinek. Anyukám hibájából tanultam, ő 17 éves volt....

Én még tanulni szeretnék.

2010. nov. 21. 22:31
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Attól, hogy tanulsz, attól lehet dolgozni. Sokan dolgoznak tanulás mellett és teljesen eltartják magukat.

Szerintem az egyetemisták nagy része.

2010. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gondolj bele ha ki is tudjátok köhögni az albérletet, rezsit, kaját hol fog fogamzásgátlóra jutni.

Fiatal vagy költöz koliba és éld az életed ha olyan szerelmesek vagytok költözés nélkül is kibirtok pár évet.

2010. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ez így rizikós.először tanuld ki a szakmát amit szeretnél és a párod is és utána tervezzetek együtt életet.tudnál végezni munkát tanulás mellett akkor próbáld meg a diákmunkát de abból meg nem fogtok megélni :( de ha esetleg találtok valami megoldást akkor sok boldogságot.
2010. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Összeköltözésen meg munkán a hangsúly, de nem baj.

Igen az egyetemisták tényleg úgy csinálják de lehet OKJ mellett is? Igen szétszórt az órarend. Párom pl van h délután kettőre megy van hogy negyed nyolcra, van hogy háromkor de olyan is hogy hatkor, vagy nyolckor végez. Igen változatos. Neked külön köszönöm a válaszod.

2010. nov. 21. 22:39
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Bármennyire is nem tetszik a helyzet, én nem látok megoldást: tanultok, és nincs pénzetek lakásra. Suli mellett ha mindketten folyamatosan dolgoznátok, talán akkor tudnátok annyi pénzt keresni, amiből a lakásra és a kajára futná, és semmi szórakozás, új ruha, akármi. Megölné a kapcsolatot, és valószínű a sulira sem maradna elég idő.. Nagyon sok korodbeli küzd ezzel, de sajnos előfordul, hogy nincs megoldás. Ha mindketten komolyan veszitek a továbbtanulást - és ugyebár ez lenne a záloga annak, hogy később a saját lábatokra álljatok - akkor el kell viselni még pár évig a dolgot.

Tapasztalat az: elköltözöl, majd 1 év múlva szakítasz a barátoddal, mert a sok ideg és kilátástalanság miatt tönkrement a kapcsolatod, és a sulit is félbe kellett hagynod.

Másik tapasztalat: Húgom szintén elköltözött a párjával, szintén éltek egyik napról a másikra, és úgy döntöttek, tovább kell tanulniuk, hogy olyan életük legyen, amilyet szeretnének. Ezért mindketten hazaköltöztek, és bár kényelmetlen, de legalább gyűlik a pénzük a bankszámlán, és diploma után már lesz annyi rajta, hogy hitelre lakást vehessenek.

Sajnos a mai világban, ha nem születtél pénzes helyre, ez a legtöbb, amit tehetsz.

2010. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha van egy csöppnyi sütnivalód akkor mégis mit gondolsz mi erre a megoldás? lakásod nincs, pénzed nincs, dolgozni nem tudsz.hogy akarsz elköltözni?
2010. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!