Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Még idén szeretnénk párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még idén szeretnénk párommal összeköltözni, csakhogy Neki mások az elképzelései az anyagiakkal kapcsolatban, mint Nekem. Tanácstalan vagyok! Mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

Párom örökölt egy kis lakást, de természetesen fel kell újítani a saját ízlésünk szerint. A probléma ott kezdődik, hogy Én pár napja hozzájutottam egy kisebb összeghez, amit nem akartam elkölteni, de párom megkérdezte, hogy ugye abbol a pénzből szánok a lakásra is!? Én meg azt mondtam, hogy persze, de később elgondolkodtam.. Ne essék félreértés, nem a készbe akarom betenni a seggem, Én is be akarok szállni, de mi van akkor ha esetleg úgy alakul a kapcsolatunk, hogy vége, a pénzem meg ott áll az Ő lakásában. Nem tudom, hogy ilyen esetben kifizetné e a részem!?

Kicsit tartok ettől, mert a mai világban nem engedhetem meg magamnak, hogy 3-4 százezer forintot csak úgy elpazaroljak!

Azt sem tudom hogyan beszéljem meg ezt Vele, mert mindent túlreagál.

Tegnap is szóba került ez a téma, és amikor próbáltam Neki ezt megemlíteni, mindjárt azzal jött, hogy nem is akarom Én ezt igazán, nem gondolom komolyan és egy kapcsolatban kockáztatni kell! Pedig ez nem igaz, akarom, csak óvatos vagyok. Viszont félek, hogy elveszítem!

Vagy csak Én reagálom túl, és rémeket látok?

Légyszi írjatok, akik voltak már hasonló szituban!!


Köszi előre is!


2009. márc. 2. 13:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


A meglátásodnak abszolút van realitásalapja. Nem voltam ilyen szituációban, csak valamelyest hasonlóban:

mikor összeköltöztünk a párommal az ő lakásába, a legelején kikötötte, hogy nem szállhatok bele a lakáshitel törlesztőjébe, mert nem akar véletlenül sem gondokat ebből. Természetesen megértem, magam is így gondolkodom.


Hogy a mai világban tartasz egy esetleges csúnya végkimeneteltől, teljesen érthető. Viszont beállítottság kérdése, így a párod reakcióját is megértem valahol.


Egy dolog: SEMMIKÉPPEN se adj bele pénzt a felújításba azt bizonyító, aláírt dokumentum nélkül. Nem tudtok megegyezni, kompromisszumot kötni, hogy helyette fizetsz valami mást? (Pl. rezsi nagyobb részét hosszabb ideig)

2009. márc. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ismerem.. Ő nem úgy értelmezné ezt mint Te vagy Én. Hanem úgy, hogy Én ezért nem akarok tenni semmit, nem vagyok hajlandó áldozatot hozni.. stb.

Azt is mondta, hogy Neki nem kell olyan nő, aki ilyen biztonsági játékot játszik.

Nem tudom mit tegyek!!!! :(

2009. márc. 2. 14:03
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Őt is tökéletesen megértem. Van egy lakása ahol Veled szeretne élni. Bármi történik az övé a lakás elég nagy felelőség az is. Szerintem jól mondja, hogy igenis Te is rakjál bele pénzt, ha együtt szeretnétek élni. Ez oylan dolog, hogy megegyeztek elötte, hogy Te veszel TVt meg mosogépet (vagy nemtudom mit) és írtok egy bizonylatot, hogy mit vettél Te (számlákat is tedd el), és ha esetleg különváltok, akkor viheted a dolgaidat. Ezt így szokták csinálni. Késöbb is jól jön majd az amit vettél. Nem értelek amugy. Azt mondod nem akarsz egy kész házba beülni, de fizetni sem akarsz, akkor mit szeretnél?


22/f

2009. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de korántsem mindegy, hogy milyen (mértékű) áldozatot kíván tőled.

Az előző kommentelőhöz csatlakozva akkor mégegyszer: minimum egy bizonylat arról, hogy ki mivel járult hozzá a háztartás kiépítéséhez.


Hogy adj bele te is, teljesen jogos igény a párod részéről, ebbéli egyetértésedről te magad is biztosíthatnád őt szemtől szemben (hisz nem akarsz csak úgy beleülni a jóba, mint mondottad volt).


Viszont cserébe tőle is kérnél valamit: kompromisszumkészséget a részéről, engedjen a merevségéből a 'biztosra játszást' illetően.


Ahol pénz van, ott józanul kell gondolkodni, a kapcsolat jellegének figyelembevétele nélkül.

2009. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Akkor félreértettél.. Én azt írtam, hogy a felújításba nem szeretnék beleadni. Mert a csempe, járólap..stb. ott marad az Ő lakásába. Az egyértelmű, hogy bútorokat, gépeket Én is vennék, hiszen azokat vihetem tovább..

Itt nem ezzel van a gond!

2009. márc. 2. 14:20
 6/21 A kérdező kommentje:

Azt írjátok bizonylat. És mióta állítják ki a nyugtát névre szólóan, ha az nem áfás? Mindegy..


Jó.. lehet, hogy Én vagyok nagyon parás, de láttam már csodát! Méghozzá a saját családomban.. Talán a rossz tapasztalat..

De most komolyan, Ti mindannyian csak úgy beleölnétek a pénzetek más tulajdonába?

2009. márc. 2. 14:25
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi.

Csepegtetetd az infokat és lassan kapjuk meg a teljes képet.


Javaslat egy kompromisszumra:

övé a felújítás része, tied a berendezés?

Ez simán kihozható anyagilag is egálba.

2009. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ez a javaslat nem is rossz. Csak kérdés az Ő reakciója..

Tegnap volt egy ilyen mondata: Akkor a csempét és a járólapot a Te pénzedből megvesszük a jövőhéten..

Miért rögtön az enyémből??


Lehet az is baj, hogy a családom is azt mondja, hogy ne adjak bele a felújításba, sőt a saját anyukája is ezt mondta ma reggel!


Én már tényleg nem tudom...

2009. márc. 2. 14:35
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

...érdekes kérdés, hogy vajon ő miért szeretné ennyire, hogy beleadj a felújításba, mikor pedig tudatában van annak, hogy a bútorozást te állnád?

(Már ha képben van azzal, hogy te állnád...nem lehet hogy eddig esetleg elbeszéltetek egymás mellett?)


Azt hiszem ez az a pont, ahol a sarkadra kell állnod, és neki is lejött az ideje, hogy átgondolja a hozzáállását.


Jól sejtem, hogy kapcsolatotok során többször érvényesült az ő akarata a tieddel szemben?

2009. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Igen, jól sejted, általában az van, amit Ő akar. De ebben a kérdésben nem hagyom magam! Erről még nem beszéltünk, hogy mi lenne, ha Ő a felújítást, Én a berendezést állnám! Majd előállok ezzel a variációval.
2009. márc. 2. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!