Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék összeköltözni a...

Szeretnék összeköltözni a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. A párommal nyáron leszünk 5 éve együtt és szintén nyáron szeretnénk összeköltözni. Ő most vett egy lakást, ahova együtt szeretnénk menni. Édesapámmal élek,aki eléggé labilis,konzervatív természetű. Nem dolgozom még, mivel egyetemista vagyok, és szükségem van a szülői támogatásra. Ha elköltöznék szerintem az természetes lenne,hogy segítse az életemet,amíg nem dolgozom. Vagy nem?

Nem tudom,hogy mit szólna a költözéshez,de előre látom,hogy a lesz az első szava: hogy ,,NEM! , és ez a hála, hogy felneveltelek?rád áldoztam az életemet?" mindig minden veszekedésnél ezt mondja és már ki vagyok tőle. Ilyet nem szabadna egy szülőnek mondani, főleg nem a gyerekének.

Szeretnék költözni mindenképpen, de jó lenne ha támogatna..nem sokkal,csak amennyi a sulira kellene(bérlet,jegyzet..stb) a párom dolgozik és tényleg mindent megad...de én nem akarom,hogy mindent ő fedezzen.

Vélemények?


2011. febr. 14. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
diákmunka
2011. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne természetes, hogy segítsen? 20 éves vagy...ha otthon laksz sem biztos, hogy természetes dolog, hogy még eltartanak. Keress magadnak egy részmunkaidős állást, nyomasd meg a sulit, hogy legyen jó ÖD-d és költözz. De addig szerintem ne, amíg nem tudod magadnak ezeket megteremteni...

Én 19 évesen költöztem a páromhoz, nappalis egyetem mellett heti 40 órában dolgoztam (konkrétan rohanás előadásra, vissza dolgozni, akár késő estig). De nem pumpoltam a szüleimet és nem tartattam el magam a párommal sem...

2011. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles segíteni, tehát ne erre építs. Sokan dolgoznak az egyetem mellett, tegyél te is így. Ha nem dolgozol, akkor vagy a szülődtől, vagy a párodtól fogsz függni. Viszont egy dolog nem tetszene nekem: Hogy az az ő lakása lesz, és nem közösen a tiétek. Ha megromlik a kapcsolat esetleg, akkor könnyedén kidobhat, tehát máris egy alárendelt pozícióból indul a kapcsolat számodra. Mindenesetre semmiképpen ne költözz össze senkivel, amíg nincs állásod.
2011. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
sztem ha elköltözöl otthonról akkor már magad kell intézzed a pénzügyeket, nem várhatod el, hogy apukád adja azután is, amúgy az sem korrekt sztem ha a párod állna mindent, úgyhogy egyetértek az elsővel diákmunka a megoldás
2011. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elköltözöl otthonról, új életet kezdesz a pároddal, ÖNÁLLÓ életet (amivel nincs is semmi baj), ezért nem köteles az apád támogatni. Ha elég érettnek gondolod magad az összeköltözéshez, ahhoz is érettnek kell lenned, hogy magad eltatsd. Persze, néha-néha ha megszorultok a szülők segíthetnek, de nem támaszkodnék a helyedben csak rá. Két lehetőséged van:

vártok a költözéssel a suli végéig

vagy

suli mellett vállalsz diák munkát

2011. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Te mit képzelsz magadról? Nem dolgozol még,mivel egyemista vagy? Természetes lenne,h támogasson? Pf.. Én 19 évesen jöttem el otthonról, nappalira járok,s mellett dolgozom is, én tartom el magam teljes mértékben. Meg lehet oldani, ha igazán akarod,de a leírtak alapján egy elkényeztett kis pi csa vagy :)
2011. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég gáz, hogy önálló életet akarsz kezdeni (=összeköltözöl a barátoddal), de azért elvárnád az apádtól, hogy az anyagiakban támogasson. Tudod, az önálló élet része az is, hogy magadnak keresed meg a kenyeredet. Én 20 évesen még együtt éltem a szüleimmel, de nem hogy nem vártam el, hogy támogassanak, hanem én szálltam be a közös költségekbe abból a pénzből, amit diákmunkával kerestem az egyetem mellett.
2011. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én sem azt írtam,hogy ,,pumpolom" a szüleimet és a páromat,hogy tartson el. Ennyi...csak véleményt kértem a problémámmal kapcsolatban. Szívesen dolgoznék,de nem találok olyan melót,ami 18:00-tól van..és 1 óra az út haza nekem.elég nehéz:S nem jó szántamból alakul így a helyzet
2011. febr. 14. 13:47
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

kétlem h orvosira mennél,az az egyetlen ami mellett nem lehet melózni...

18tól meló? éjszakai árufeltöltés,heti 3 éjszakával megvan a minimálbér


jah,hogy akkor nem tudsz a pasiddal aludni? hát ilyen...

2011. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Reggel 8tól este 18ig bent vagy? Az érdekes... :) Amúgy vannak 3-4 órás melók is...sőt 2 órás szórólapozás,tuti betudnál iktatni néha-néha..bár mindenre van magyarázatod..
2011. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!