Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha valakit rendszeresen ver a férje/barátja, de az illető nő nem mer szólni a rendőrségnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Rábeszélni...
2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmit! Esetleg, ha a szomszédok hívnák ki a rendőrséget, amikor balhé van...de ha a lány akkor sem mer a férje ellen vallani, akkor az ideiglenes megelőző távoltartás 72 órájának letelte után hazaengedik (nagyon gyakran akkor is, ha mer ellene vallani, de nem "elég" súlyos a bántalmazás). Sajnos ma Magyarországon kb. ölni kell ahhoz, hogy ne a bántalmazó távoltartását (ami után simán hazasétál), hanem előzetes letartóztatását rendeljék el. Úgyhogy a rendőrségre, akár mer szólni, akár nem, nem igen számíthat...Önmagát kellene megerősítenie lelkileg annyira, hogy rendőri beavatkozás nélkül is el merje hagyni a férjét. Ebben segíthetnek neki a különböző civil szervezetek is (www.nane.hu, www.patent.org).
2010. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába szólsz a rendőrségnek, kimennek, de ha az illető azt mondja ,hogy nem kíván feljelentést tenni, akkor a rendőrök sem tehetnek semmit. Kényszeríteni nem lehet.
2010. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Családsegítő.

de igazából csak magán segíthet ha kilép a kapcsolatból nem könnyű,mert félnek,ebben dolgzom,éas tudom,hogy ezek a szervek nem mindig jelentenek megoldást,mert az otthonba is rátalál a férfi főleg ha fegyveres erőknél dolgozik az ilőtte,szóval nehéz.De elsősorban a bántalmazottnak kell lépni,ha meg hagyja magát,mert pl otthon is megszokta hogy verik sok ilyet láttam már munkám során az ilyet nehéz kiragadni,és ,meggyőzni,hogy ez nem természetes,és nem jár neki a verés,mert a pasinak olyan kedve van...Tettem be egy linket,próbáljatok ott megoldást találni,és bezséljétek rá hogy ő akarjon kilépni,feljelentést tenni,költöztessétek el biztos helyre,ha lehet minél messzebbre a mostani helytől...Semmilyen zsarolásnak,érzelmi zsarolásnak nem szabad bedölni...mert ez csak rossazbb lesz.

Amúgy iagzából az eslő pofon után lépni kéne,mert ha azt megbocsátja a nő,legközelebb kettő jön,mert hát ugyis megbocsátott multkor is most is megfog,pár szál virágért,a következő rugdosásig...

2010. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az előttem szólok írják jogilag sajnos így van.

Amennyiben van/vannak támogató barátaid, rokonaid, szüleid érdemes velük felvenni a kapcsolatot. Persze párod háta mögül, s amikor nincs otthon szépen lelépni.

Aki befogad ismerve a helyzeteted feltehetően meg is fog tudni, vagy legalábbis megpróbál majd megvédeni.

2010. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, nagyon nehéz ilyen helyzetben segíteni. Igazából csak akkor lehet, ha a bántalmazott eljut egy olyan szintre, hogy már nem akarja ezt a kapcsolatot. Akkor kell nagyon segíteni mind lelkileg, mind anyagilag (új élet kezdése, költözés stb.). Ha nincs a bántalmazott mögött egy támogató család, akkor van a legnehezebb helyzetben.
2010. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

El kell hagyni..

Tudom miről beszélek, mert évekig éltem ebben és én is csak a kifogásokat kerestem, hogy miért nem hagyom ott. Rá kell csapni az asztalra, felállni és elmenni. Aki nem ezt csinálja (mint régebben én is) az meg ne csodálkozzon

2010. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ezeket keresd fel és próbáld meg minél előbb elhagyni úgy hogy ne vegye észre

[link]

2010. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

84%-os, 12:44-es vagyok.

Még annyit hozzá tennék a dologhoz, hogy sajnos nagyon nagyon a szőnyeg alá söprik ezt a témát mind a hatóságok, mind azok, akik résztvevői, vagy csak egyszerűen tudnak a bántalmazásokról. A rendőrség akkor segít, ha vér folyik és látják.. Egyszer sajnos nekem is volt ezzel tapasztalatom, mikor este az utca kellős közepén kezdett el a volt "párom" hisztizni, és olyan durván lökdösött, fojtogatott, hogy az egyik járókelő kihívta a rendőrséget. Igazoltatták, engem hazavittek, őt meg megkérték, hogy menjen el:) Ez aztán a védelmezés, nem? Mondanom sem kell, 2 óra múlva megjelent a lakásomnál. És mi történt?? Semmi.

Azt mondta a rendőr, hogy ha utánam jön, hívjam őket és akkor kap egy felszólítást.. Mondom, azzal ki leszek segítve.. Hidd el nekem kérdező, én a lehető legjobbat szeretném neked, mert tudom, hogy min mész keresztül.. Ezért mondom neked.. Ha nem állsz fel és mész el tőle, úgy hogy soha többé nem is nézel vissza rá, minden nemű kapcsolatot megszakítasz vele, mondhatnám megszűnik számodra létezni, és nem gyengülsz el abban a periódusban, amikor zaklat, hívogat, másoktól kérdezősködik rólad, elmegy a lakásodhoz, és még sorolhatnám akkor sikerülni fog és vége lesz ennek a rémálomnak. Nem egy egyszerű út, de járható. Nagyon nagyon sok sikert kívánok..

2010. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!