Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám alkoholista. Mit tegyek?

Anyám alkoholista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már két éve az, de csak az elmúlt fél évben zavar igazán. Folyton kiabál és dől belőle a piaszag, amikor hazajön munkából. Egyszer már sikerült abbahagynia egy kis időre (1-2 hónap) de most újra. :S Próbáltam vele beszélni, de nekem erre se időm se energiám nincs, hogy órákon át azt hallgassam, hogy így vagyok szar meg úgy vagyok hülye meg milyen szar az élete. Kívülről fújom a mondókát. Már a család nagyja tud róla. Nekem lenne az a feladatom, hogyha megint ivott akkor szólok unokanővéremnek aki jön beszélgetni anyummal, de félek, hogyha felhívom akkor anyám nekem esik és megver(mert képes rá). Mit tegyek? Én ezt már nem bírom lelkileg. Most fogok felvételizni, de így nem tudok koncentrálni. :S

Segítsetek könyörgöm! :'(


2010. nov. 23. 11:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz sajnos tenni ebben az esetben, minél kevesebbet legyél otthon, járj el könyvtárba tanulni, vagy maradj benn a sulidban délután és ott tanulj. Az a lényeg, hogy ne hagyd, hogy erre rámenjen a felvételid!

Sajnos neki hiába mondanál bármit, leperegne róla :(

2010. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen beszélgetek veled neten keresztül, de az egyetlen, ami Neked a legjobb lenne, ha felkeresnéd a családsegítőket. Ott tök okos emberek dolgoznak, ahova bármikor tudsz bizalommal fordulni. Főként fiatalok vannak ott, 20-30 évesek, akik mindig meghallgatnak, és tanácsolnak valamit. A legjobb, hogy ez teljes inkognitó, senkinek nem kell megtudnia, tudtok olyan időpontokat találni, ami nem derül ki otthon. Ha nagyon ellenőrizve vagy, a suliból is kikérhetnek kevésbé fontos órákról.

Nekem is hasonló problémám volt, bár nem alkoholizmus, hanem a szüleim nagymértékű, kóros elvárásai miatt jártam oda. Engem is megvertek, és a lelki terror folytonos volt. Hozzáteszem, többdiplomás szüleim vannak, és mindig kitűnő voltam, tehát ki gondolná, hogy ez ment nálunk?

Szerencsére nálam ez a múlté, már nem élek otthon, és a szüleim így már a legrendesebb szülők. Érdekes...


A lényeg, általában megyeszékhelyen találsz ilyen segítőket, vagy minden iskolában van egy tanár, aki családsegítéssel van megbízva, ő tovább tud irányítani, és a legfontosabb, hogy ezt senki nem fogja megtudni!

Írj privátot, ha gondolod.

2010. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:

Az előttem szólóval egyetértek. Ez nem olyan probléma, amit akár itt, akár MSN-en meg lehetne oldani.

Szerintem is a családsegítő a megfelelő megoldás...

2010. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
11.16-nak tök igaza van. Egyébként ha magától nem jön meg az esze akkor felesleges időt pazarolni rá. Beszéltél vele megtetted amit lehet. Ez az ő élete úgy cseszi el ahogy akarja, a Tiedet meg nincs joga. Te csak magaddal törődj és ki fogsz onnan törni. Az ilyen emberek nem látják a saját hibáikat mindenki hülye csak ők okosak.Na most akkor miért iszik ő, miért vágta gallyra az életét, és miért nem veszi észre, hogy marhaságot csinál? Te meg továbbtanulsz átlátod a hibáit és más úton jársz. Akkor ki a hülye, szar? Hát én az ilyen ember véleményére nem adnék még ha az anyám is. Az anyaságnak is vannak határai.Az én anyám mentes a káros szenvedélyektől viszont kibírhatatlan a stílusa. Évekig idegelt a hülyeségeivel, mostanában viszont már nem érdekel. Felteszem a fejhallgatót aztán mondjon amit akar. Ne keseredj el nem vagytok összenőve, egyszer lelépsz és éled a magad életét. Sokaknak van gondja a szüleivel de nem cipelheted az ő keresztjét egy életen át.
2010. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egy könyvtárban tanulj és jó magasról tegyél egy alkeszra

jövöre költöz kolliba éld az életed.

Fellesleges az ilyesmin rágodni mert magúktól nem teszik le a poharat, örülj hogy csak most kezdte és em tini korában.

2010. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mégis csak az anyám :S nem szarhatom le... A koli tervben van, de azt csak másodiknak írom be a jelentkezési lapon, mert ide szeretnék menni a városba. De ha így folytatja kénytelen leszek azt beírni elsőnek. Egyébként keresztanyám pszichológus vagy mi. De rá nem hallgat anyum. Hiába mondom neki, hogy akkor menjünk el valakihez aki tud segíteni ő erről hallani sem akar. De végülis megértem a helyzetét. De az ivás akkor sem megoldás. Nagyon kétségbe vagyok esve. Most lesz a szülinapom és nem szeretném ha azzal rontaná el a bulimat, hogy részegen hazaront aztán fújhatom le az egészet, mert segg részeg megint és dől belőle a piaszag, mert biztos, hogy feljönne és ott játszaná a tinilányt, hogy ő ilyen jól táncol meg így menő úgy menő. Közben meg ég a pofám, hogy nem elég, hogy a csajbuliból nyanyabuli lett, de még a piaszag is dől belőle. Ezt mindenképpen szeretném elkerülni. Minden reggel elmondom neki, hogy szeretném ha NEM inna. De szinte képtelen felfogni. Nem is tudom mikor volt az a délután amikor láttam józanul.

Kinek szólhatnék? Apumnak?

:'( :'( :'( most is tanulnom kéne, de folyton ezen jár az eszem és ahányszor arra a borzasztó alkoholszagra gondolok mindig hányinger jön rám. Jelen pillanatban is a tanulással kellene foglalkoznom, de képtelen vagyok rá :S

2010. nov. 24. 20:49
 7/20 anonim ***** válasza:

Fúú

Ez nagyon kellemetlen helyzet, figyelj elsőként a családtagokhoz kéne,hogy fordulj, apukádhoz nem tudnál menni tanulni/lakni?Vagy egy másik rokonhoz?

Amúgy meg miért kezdett el inni?

Ha a kiváltó okot megtudnád szüntetni, akkor lassan megszünne az alkoholizmus. Amúgy a legrosszabb az,hogy amíg anyukád nem hajlandó elismerni,hogy probléma van ,addíg nem tehetek semmit. Mivel a kényszerelvonó megszünt :S

Ha tényleg tanácstalan vagy és a családban enm tudnak segíteni, menj a család segítőbe. Ott tudnak segíteni valamiylen szinten,de elöször még probáld meg a családot bevonni.


Ha gondolod írj privit, én családpedagógiai mentornak tanulok ,azaz család segítőben dolgozhatok majd. Bár a legjobb az lenne,ha családon belül maradna és nem kéne túl sok embert bevonni.

Kitartást és sok sikert.

2010. nov. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A kiváltó ok a pénz lehet. Kölcsönt vettünk fel a házra és havonta 70ezer megy el rá. Még ott van egy csomó számla is. Gyakran kér anyum kölcsön a főnökétől, tesómtól vagy mamámtól és mindig sír miatta, hogy nem tudja beosztani a pénzt. Én mondtam, hogy majd minden rendben lesz ha betöltöm a 16ot akkor megyek nyárimunkára és akkor én is tudok segíteni neki pénzben, mert ahova megyek ott pont eleget fogok keresni. Egyébként én dolgoznék már most is nagyon szívesen, de nem lehet, mert csak 14 éves vagyok.

Mi az

2010. nov. 25. 20:25
 9/20 A kérdező kommentje:
a családsegítő? Én erről még nem hallottam..
2010. nov. 25. 20:26
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
14 éves kortól már lehet dolgozni részmunkaidőben bármelyik gyorsétterem próbálkozhatsz és annyira nem is fizetnek rosszul.
2010. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!