Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám alkoholista. Mit tegyek?

Anyám alkoholista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már két éve az, de csak az elmúlt fél évben zavar igazán. Folyton kiabál és dől belőle a piaszag, amikor hazajön munkából. Egyszer már sikerült abbahagynia egy kis időre (1-2 hónap) de most újra. :S Próbáltam vele beszélni, de nekem erre se időm se energiám nincs, hogy órákon át azt hallgassam, hogy így vagyok szar meg úgy vagyok hülye meg milyen szar az élete. Kívülről fújom a mondókát. Már a család nagyja tud róla. Nekem lenne az a feladatom, hogyha megint ivott akkor szólok unokanővéremnek aki jön beszélgetni anyummal, de félek, hogyha felhívom akkor anyám nekem esik és megver(mert képes rá). Mit tegyek? Én ezt már nem bírom lelkileg. Most fogok felvételizni, de így nem tudok koncentrálni. :S

Segítsetek könyörgöm! :'(


2010. nov. 23. 11:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljál. Nem a Te dolgod megoldani a család pénzügyeit. És hogy-hogy apukád nem látja ezt? Vagy nem él veletek?
2010. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az én anyám is az. Most már 3 éve nem iszik, nagyon nehéz volt a "gyógyulás", nagyon sok erő kellett neki is és nekünk is hozzá, rengeteg orvoshoz elvittük már, hónapokig volt kórházban. Szóval megjártuk a hadak útját. Mi azt tapasztaltuk, hogy szakember segítsége nélkül sajnos nem megy a leszoktatás, de még úgy is embertpróbáló.
2010. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Apa már 9-10 éve nem él velünk. (Most veszem észre, hogy elszaladt az idő.) Viszont szinte minden hétvégén látom.
2010. nov. 27. 00:26
 14/20 anonim ***** válasza:
Anyukád csak fenn akart maradni. Nem biztos, hogy sikerül ez neki. Főleg, ha te is elpártolsz tőle.
2010. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Vigyél neki füvet, aztán átáll arra. Nem lesz akkor paraszt :D
2010. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hát ha füvezne tényleg jobb lenne. itt a közelben van is egy vadkender ültetvény amit senki nem figyel, de félek hogyha lebukok annak csúnya vége lesz...
2010. nov. 28. 16:48
 17/20 anonim ***** válasza:
És ő leakar szokni? Kérjetek segítséget. Keress fel egy orvost, nekünk sokat segítettek.
2010. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
néha azt mondja hogy igen néha azt hogy nem, mert "hagy dögöljek már meg a saját sz@romban"
2010. nov. 30. 12:52
 19/20 anonim válasza:
Hogy alakult azóta az életed? Sikerült a felvételid? És ő iszik még?
2017. márc. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Felvételiztem abba a gimibe, amibe szerettem volna, több-kevesebb sikerrel leérettségiztem, de baromi nehéz volt... 12.-ben már magántanuló voltam, mert konkrétan sírva-remegve jártam be órákra. Még mindig itthon lakok, anya még mindig iszik hébe-hóba, de egyre kevesebbet van itthon. Próbálkoztam egy OKJ-val, de nem nagyon jött össze, most szeptemberben megyek egy másikra, eddig dolgoztam. Már lassan 3 éve van egy barátom, aki rengeteget segít.
2017. aug. 27. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!