Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az anyám, mit tegyek?

Alkoholista az anyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta alkoholista,azonkívül hánytatja magát és antidepresszánsokat szed.

Most 3-man lakunk együtt,a párom,anya és én.

(A barátom minden hónapba fizet anyának,mhogy itt lakhat)

Már úgy érzem nem bírom tovább,az idegeim tönkremennek mire normális életet élhetnék.

Pár éve erősen fontolgattam az öngyilkosságot is,szörnyű,hogy az egyetlen élő rokonom(a nagyimon kívül)ilyen sokat kötekedik és föcsög belőle az utálat.

Ezzt úgy értsétek,hogy abarátom dolgozik,én mindíg mindent megcsinálok itthon,de neki soha semmi nem jó.hihetetlen dolgokba köt bele és letagadja amiket tesz.

Pl olyanon ordítozott tegnap,hogy kivette a sárgadinnyét a hűtőből,2 perc múlva szó szerint ordított,hogy mért vagyok olyan szar alak,hogy nem rakom issza ha kiveszem.

De ilyen apróságokból és tényleg mindenbe beleköt.Aki élt már agresszív alkoholistával az tudja milyen ez.

Szerencsére itt a barátom,akiből erőt meríthetek,de már így sem tudom mindíg tolerálni.

Nagymamám szemet huny felette,azt mondja nem ad neki inni,miközben most is találtunk 2l pálinkát anya szekrényébe.Reggel felhívtam nagymamám és azt mondta sosem ad neki.Egyszerűen nem vesz tudomást a dolgokról.

Félek ha így folytatja hamarosan nagyon beteg lesz,hisz már az is épp elég,hogy hánytatja magát,de a gyógyszerek és az alkoholizmus is...

Már beszéltem vele,normálisan,szemtől szembe,de nem érdekli semmi,csak saját maga.

Ha most látnátok nagymamám,egy tündéri,jószivű öregasszonynak gondolnátok,de vele is gondok vannak,ha segíti az alkoholizmusban anyát.

Anya mosrt is 2-ig dolgozik,aztán hazajön és máris veszi ki a töményet,aztán jön a megszokott kötekedés.

Én meg tudnék neki bocsájtani mindent amit ellenem tett.

A páromnak egy józan pillanatába azt mondta,már nagyon rég elrontott mindent kettőnk közt(mármint anya lánya viszonyt),de ez nem igaz,ha leszokna én mindent elfelejtenék.

Hamarosan elköltözünk,egy év még,de addig nem tudom nézni.Mit tegyek?Beszéljek vele agy ne?Nem menne orvoshoz,ezt tudom.

Ne haragudjatok,hogy ennyit írtam,de olyan tanácstalan vagyok.Nem tudom mi lenne aa legjobb!Kérlek írjatok valamit.


2011. júl. 24. 13:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok helyesírási hibáért(pl ezt*)de nagyon ideges vagyok.
2011. júl. 24. 13:25
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudnál segíteni rajta ha ő is szeretne magán másképp nem tehetsz semmit bármilyen rossz is ez neked. Beszélj vele őszintén ha nem használ akkor lépj tovább a pároddal költözzetek el és éljétek a saját életeteket.
2011. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen rossz helyre születtél. Próbáld édesanyádat elküldeni valamiféle elvonókúrára mert ilyen szintű alkoholizmusnál már más nem segít. Segítsd mindenben amiben tudod mert te is szorulhatsz valamikor az ő segítségére. Ha ez nem tetszik nem tartod jó ötletnek akkor álljál a saját lábadra és költözz el otthonról jó messzire hogy nyugodtan tudd élni a saját kis életedet
2011. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Anyad nem csak hogy alkoholista, hanem mar elmebeteg is. itt a beszeles nem segit mar. Talan baratod az aki meg tudna gyozni, hogy kerjen segitseget orvostol. Hidd el anyukad is banja amit csinal/t, de nem tudja hogy szokjon le az italrol, de biztos szertne titokban O is.

Nagyidat ne okold, mit tud csinalni, a lanya.

2011. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tűnik, hogy mindenképpen szakember segítsége kell:


Ennyit tudok segíteni:


[link]


érdemes végig olvasnod / megnézned:


[link]


:-(

2011. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ha elolvastad,írtam,hogy 1 év múlva elköltözünk,de addig nem adottak a feltételek.Nem vagyunk gazdagok,sőt...ugyhogy nem megy olyan könnyen.Bár ennyi lenne az egész.

De ha elköltözünk,Ő akkoris tovább mérgezi magát.

Segítsem Őt?Ne haragudj,de te nem lehettél még ilyen helyzetbe,nem kötözhetem meg és vihetem be a kórházba,ha nem akarja.Tőle meg nem sok segítségre számíthatok,az árvaságimat is elherdálja és mindent besajnál amit csak lehet.Nem élősködünk rajta és tudom,ha elköltözünk egy petákot nem látok majd tőle.De nem is ez számít.

Ha volt már valaki ilyen helyzetben és meg tudták oldani,az leírhatná hogyan.

2011. júl. 24. 13:40
 7/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:38

Köszönöm!Megnézem a linkeket.

2011. júl. 24. 13:43
 8/17 anonim válasza:

16/L vagyok. Tudom, hogy fiatal, de leírom neked az én helyzetemet:

Szüleim elváltak, de egy lakásban élnek. Anya depressziós, ugye Ő is antidepresszánsokat szed, és erre kezdett rá inni. ANnyi problémája volt(Szerelmi, anyagi). Gimnáziumból hazajöttem, egyből tudtam, hogy ivott.

Egyszer már annyira kivolt, hogy nem bírtam, és másnap sírva fakadtam belőle, hogy én ezt nem bírom ki, ne csinálja, szóval kiborultam. Szerintem megijeszettte, azóta egy kortyot sem iszik. (Remélem így is marad). Eltitkolta előlem, hogy iszik, de tudtam, éreztem a lehelletén, láttam rajta. :)

ÉN felnőttektől kértem segítséget.

Nem tudsz esetleg valami külsős segítséget, esetleg nincs orvos barátod a környezetedben? Vagy elmehetnél valami tanácsadóhoz, hátha tud ötleteket adni. Anyud mondja, hogy lefog szokni? Vagy látod rajta, hogy akarja?

Esetleg nem tudod, hogy mi miatt kezdhetett el inni? (Szerintem lelki dolog van a háttérben).

2011. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha már nagykorú vagy, vagy 16 év feletti, akkor az árvaságit kérheted magadnak folyósítani. Azzal, és a barátod jövedelmével egy szerényebb lakást, esetleg egy szobát ki tudtok bérelni. A kapcsolatod is bánni fogja ezt, a barátod biztosan nagyon szeret, ha ekkora bajban is rendre kitart melletted. Inkább rá támaszkodj, ne a csodában bízz, hogy majd megjavul stb. Attól, hogy elköltözöl, látogathatod, kimoshatsz rá, vagy bármilyen módon gondoskodhatsz róla. Már is sokat segít, ha van egy nyugodt hely, ahol csak Ti ketten vagytok, békében és szeretetben.Te és a barátod. Sajnos én tudom miket élhetsz át most. Esetleg a nagyidhoz nem tudtok odaköltözni a barátoddal arra az egy évre, ha semmiképpen sem megy még egy saját szoba sem?
2011. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni. Az én anyám is az. Megjegyzem nagyon nagyon szeretem de az alkohol már kiölt belőle minden normális emberi érzést. Állandóan csak zsörtölődik, meg beteg, de orvoshoz nem akar menni, így úgy érzem minket is tönkre fog tenni ezzel a viselkedéssel. Itt hagyni nem akarom őket mert tényleg nagyon szeretem és nem szeretném hogy baja essen de már én is tanácstalan vagyok. Sajnos el kell viselni.:-(
2011. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!