Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korban engedjük a...

Hány éves korban engedjük a lányunkat a barátjánál aludni?

Figyelt kérdés
Az én lányom augusztusban lesz 16 éves. Én úgy gondolom, ha igényük van a szexualitásra inkább szülői engedéllyel, megfelelően védekezve tegyék, minthogy titokban, esetleg hazudozások közepette. Hétvégén szóba került ez a téma a baráti társaságban és nagyon le lettem baltázva emiatt. Mi lehet a helyes? Lehet, hogy abszolút rosszul gondolkozom?
2009. jan. 14. 11:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
én minimum 16, vagy 17 éves korától engedném, attól függöen mennyire érett szellemileg lelkileg.
2009. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
MIért baltáztak le? Azért mert korai? Vagy mert már rég meg kellett volna engedned? Hét nekem 18 éves korom előtt nem alhatott itt a párom, és én se örülnék, ha a 14-15 éves lányomnak lenne hálótársa. Én is úgy gondolom mint te, hogy ebben a korban, ha nem is helyeslem a szexuális életet, de inkább megengedném, mintsem hogy hazudozzon, titkolózzon, neadjisten unokával állítson haza, mikor már elvetetni sem lehet. Persze megpróbálnék a gyerekem lelkére beszélni, nem 16 évesen hanem sokkal korábban, hogy mi mivel jár, és lehetőleg ne korán kezdjen nemi életet élni. Egyébként ne hibáztasd magad, szerintem abszolút jól és tinédzserbarát módon gondolkozol:)
2009. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Az én lányom májusban lesz 18 , kb 3 honapja történt meg elöször, hogy engedtem a barátjához menni aludni, de akkor is olyan feltétellel, ha elmegy nögyogyászhoz, és gyogyszert irat fel. Szerintem normális dolog, ahogy gondolkozol, és gondolj bele ha tiltanád talán rosszabb is lenne mert bujkálva ugyan ugy megcsinálnak mindent, igy meg védekezéssel és biztonságban.
2009. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ mennyi ideje vannak együtt és mennyire ismered azt a fiút! Ha ismered és már több hónapja járnak szerintem már elengedheted, mert egyébként nem hiszem hogy az együtt alvás és a szexuális élet feltétlenül együtt járna! én az eddig életembe 2 lánnyal is együtt voltam akikkel csak 8 hónap után történt meg a dolog pedig már 1 hónapos járás után már együtt aludtunk!
2009. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a választ. Kicsit megnyugodtam. Igen, ők azt mondták, hogy még túl korai ez a dolog. De ha magamból indulok ki, akkor emlékszem, hogy ebben a korban már nekem is szükségem volt erre a dologra és mivel ez akkoriban még nem volt se publikus, se elfogadott dolog (leginkább tiltott), így hát hazudtam a szüleimnek, csak hogy együtt lehessek a barátommal. Ezért úgy gondolom hiába is tiltanám meg, akkor is megtennék. Igy legalább normális körülmények között vannak. A lányom mindent megbeszél velem és kikéri a tanácsomat is. Szerintem ez mindennél többet ér.
2009. jan. 14. 11:22
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én 18 éves vagyok, 10 hónapja van barátom, a szüleim most sem engedik, hogy ott aludjak a páromnál. Ők nem a szex oldalról közelítik meg, mert tudják, hogy már voltunk együtt. Nekik egyszerűen ilyen erkölcsösség, hogy nem alszom ott. Megértem őket, annak ellenére hogy nagyon szeretnék. De ki lehet bírni. Sőt, szerintem a 16 év még nagyon korai, én nem engedném meg. Bár te tudod, hogy milyen a kapcsolatod a lányoddal, megbízható-e stb, de nekem nagyon jó kapcsolatom van Édesanyámmal, mégsem engedi meg. szerintem jól teszi. De a mai világban már csoda, hogy egyáltalán a lányok megkérdezik a szüleiket erről.

2009. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még pici a lányom, de már sokat beszélgetünk a férjemmel az ilyen dolgokról.

Én úgy gondolom, hogy így is úgy is megtörténik, akkor meg inkább otthon, mint a parkban a bokor alatt. Még a gumit is megvenném és mégegyszer átvenném vele, hogy mit hogyan kell, mire figyeljen.

2009. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Nekem még nincs gyerekem, de ahogy írtad, az a legfontosabb, hogy mindent megoszt Veled a lnyod! Én ugyanilyen voltam/vagyok a mai napig Anyuval, pedig már 30 vagyok és természetesen a Szerelmemmel élek!

Emlékszem én sem voltam 16, mikor lefeküdtem az első fiúval és utána vhogy nem is kellett elmondanom, Anyu látta rajtam. Ismerte a fiút, kedvelte is, de mindezek ellenére a 1,5 évünk alatt csak az utsó 7-8 hónapban aludhattam vele.

A barátnőim anyukájaihoz képest az enyém szigorúnak és konzervatívnak számított, de büszke vagyok Rá, hogy így nevelt.

Szerintem a lányod értelmes és nyilván nem a mának él, hanem a jövőre is gondol és nagyon fontos, hogy megfelelő legyen az értékítelete. Ha ő komolyan gondolja ezt a kapcsolatot a fiúval (bár nyilván nem ő lesz a férje), nem kérne Téged, hogy vele alhasson. A barátaid lehet, hogy korainak tartják, de hát könyörgöm!!! Inkább tudjál róla, mint hogy aztán ne adj Isten tényleg bejelenti, hogy nagymami leszel!

Gratulálok, sztem teljesen korrekt Anyuka vagy és a lányod büszke lehet Rád! :-)

2009. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a bíztatást!
2009. jan. 14. 11:39
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Gratulálok, ritka az ilyen modern és felvilágosult gondolkodású szülő, mint te! :)

Én nem kötném ezt az egészet életkorhoz, mert ez teljesen relatív: van, aki már 15 évesen is képes felnőtt módra gondolkodni, tisztában van a fogamzásgátlás fontosságával, tudja, mit miért tesz. Van aki még huszonévesen sem tudja, mit és hogyan kellene csinálni (gondolok itt a "becsúszott a gyerek"-témára: szerintem egy gyerek nem tud csak úgy véletlenül becsúszni...).

Én is azt gondolom, hogy a tiltással csak azt érjük el, hogy a gyerek dacos lesz, és esetleg a szüleit átverve teszi azt, amit a szíve diktál. Tehát én mindenképpen engedném a lányomat, de előtte komolyan elbeszélgetnék vele a témáról, adott esetben elkísérném nőgyógyászhoz is tablettát íratni (bár nem gondolom, hogy a fejlődő szervezetet hormonokkal kellene bombázni, de mindenki tudja, hogy a "kiszakadt gumi" áll leggyakrabban a nem kívánt terhességek mögött, vagy a "majd vigyázok"-módszer, ami szerintem nem is nevezhető fogamzásgátlásnak).

Tehát szerintem ne foglalkozz a szemellenzőt viselő barátokkal, jól teszed, amit teszel. Legalábbis szerintem.

2009. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!