Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korban engedjük a...

Hány éves korban engedjük a lányunkat a barátjánál aludni?

Figyelt kérdés
Az én lányom augusztusban lesz 16 éves. Én úgy gondolom, ha igényük van a szexualitásra inkább szülői engedéllyel, megfelelően védekezve tegyék, minthogy titokban, esetleg hazudozások közepette. Hétvégén szóba került ez a téma a baráti társaságban és nagyon le lettem baltázva emiatt. Mi lehet a helyes? Lehet, hogy abszolút rosszul gondolkozom?
2009. jan. 14. 11:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek az előző válaszadóval. szerintem sem kellene ilyen fiatal korban fogamzásgátlót szedni! Inkább meg kellene tanulni az óvszer helyes használatát, mert általában abból adódnak problémák. fontos, hogy mondd meg neki, ha óvszerrel védekeznek, hogy utána mindenképp nézzék meg, nem sérült-e meg, engedjenek bele vizet.

De nagyon gratulálok én is a hozzáállásodhoz, tényleg igazi modern Anyuka :)

2009. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Szerintem intézzétek úgy, hogy a fiú aludjon nálatok!
2009. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólókkal, nagyon jó anya vagy, mit meg nem adtam volna, ha az enyém is ilyen lett volna akkoriban. mert így csak azt érte el, h mindig hazudtam neki, csak hogy az akkori párommal legyek, a gyógyszert is titokban , diákmelós pénzből fizettem...Szóval csak így tovább, nagyon jó úton haladsz!21 éves lány
2009. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

17 éves voltam, alig több, mint egy hónapja együtt a sráccal. Anyukám keményen ellenezte az ott alvást, én meg keményen szembeszegültem vele (nem vagyok rá büszke). A nálam 1 évvel idősebb srác szülei megengedték. A gyerek nem volt hozzám való, nekem se volt jó az egész, később nagyon sok bántódásom esett e kapcsolatból (verés, stb.), de akkor az dolgozott bennem, hogy nem akartam Édesanyám visszafogott életmódját követni, én pörgősebb, eseménydúsabb, vagányabb, felszabadultabb életet akartam... (Anyukám fiatalon elvált, azóta barátja se nagyon volt, egy barátnői se, nem jár el, mindig csak otthon ült, stb. stb. - nem láttam a dolgok mögé akkor még a hülye fejemmel....)

Azt hiszem, Anyukám nem tudott volna megkímélni mindattól, ami ezáltal ért, mert ha még szigorúbban tilt, én tízszer akkora erővel mentem volna a falnak. Csak magamat hibáztatom a saját hülyeségeimért, illetve az illetőt, de nem Anyukámat.

Én ha lesz lányom max. annyiban fogom másként csinálni, hogy nem csak azt mondom neki, hogy ne járjon el, ne aludjon ott, stb. hanem megpróbálom, ha ő is ilyen nyugtalan, bulizós stb. lesz, "felfegyverezni" öntudattal, határozottsággal, stb.

Azt akartam ezzel mondani, hogy sajnos az édesanya legjobb szándéka ellenére egy 17 körüli lány már, főleg ha önfejű típus, a saját feje után megy... De jó, hogy bizalmas viszonyban vagytok, ez nekem is nagyon fontos a mai napig.

2009. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Én 18 évesen vesztettem el a szüzességemet, és hiába voltunk együtt a barátommal már fél éve, nem engedték hogy ott aludjak, és azt se hogy ő itt aludjon. Tudták hogy vele szexeltem először, de nem engedték így se. Azóta titokban van barátom mert legalább nincs belőle balhé. 22 éves vagyok. Minden szempontból kiállok magamért, mielőtt valaki azt mondaná hogy bamba vagyok, de a párkapcsolat az a téma, amit inkább nem feszegetek itthon mert anyám egy igazi szarkavarógép.

Ha nekem lányom lesz, 17 éves kora után engedni fogom hogy hébe hóba egymásnál aludjanak a fiatalok.

2009. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%
szia. az én barátnőm 21éves, lassan 4éve van barátja,és még most sem engedik a lány szülei az egymásnál alvást. na ez már kicsit azért durva.szegények nem hogy nyáron de még télen is a kocsiban vannak együtt:P
2009. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én tizennyolc éves vagyok. Másfél éve van barátom, de nekem anyukám nagyon nagyon konzervativ tehát a szexről még csak nem is beszélünk...(gyakorlati rész pláne kihúzva) ami úgy gondolom nagyon rossz. Mert ha úgy alakult volna (hogy ezelőtt mindent megbeszélünk) akkor elmondtam volna hogy mikor voltam együtt a párommal előszőr stb (egy év után...)

részben jó, hog igy neveltek, úgymond "nem kurvultam el", mlgis azt hiszem nem ez a megoldás...ha van valami ezzel kapcsolatos problémám egyedül vagyok a Nagyvilágban (mondjuk a párom mellettem áll).

Ezzel szemben úgy gondolom 16 évesen, illetve MÉG nem is 16 évesen nem engedném a gyermekemnek, korainak tartanám. Mondjuk ezt már késő elkezdeni...mindenképp jobbnak tartom, hogy előtted, mint a hátad mögött csinálja...

Üdv

2009. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia 22 vagyok, és én megengedném a lányomnak. Nekem csak 18 évesen lett párom, és anyukám amilyen konzervatív volt, hamarább engedte, h együtt aludjunk, mint engedékenyebb apukám (mint kiderült magából indult ki, nagyon vicces volt a vége :D). Részemről úgy érzem, helyes döntés volt,h engedték, mert ismerve magamat is meg a szüleimet is, tuti, h mindent megtettem volna azért, h összejöjjön a dolog, és mikor először nemet mondtak, senkit nem utáltam jobban, mint őket.

Szerintem is jobb, ha előtte kellően fel van világosítva a lány rendesen, és az is jó, ha bizalmasan meg tudjátok ezt beszélni. (a szüleim nem tudnak a szükséges esemény utáni tablettákról, amit a kilyukadt óvszer okozott, aztán meg abból is balhé volt, h ezek után áttértem saját döntésemre a fogamzásgátlóra.)


Mindenképp aszerint döntenék, mennyire érett és megbízható a lányom. Ha a szex meg terhesség témára csak vállvonogatásokat kapnék, nem engedném el, ha érett, józan gondolkodású, akiről tudom, h nem egy bepiált éjszaka után adja oda magát, megelőlegezném neki ezt a bizalmat.


sok sikert a döntéshez, látom már kaptál érveket pro és contra, nem könnyítjük meg a dolgod :D

2009. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig nem felejtettem el azt az időszakot, amikor a szüleim álerkölcsösség címén, meg hogy "mit szólnak majd a szomszédok", arra kényszerítettek, hogy évekig hazudjak nekik, pedig már eltelt 30 év!

A saját fiaimnál egy elv vezérelt. Velem sok mindent meg lehet beszélni, de hazugság nincs. Totál értelmetlennek tartom, ha már úgy is élnek a fiatalok nemi életet (és sajnos egyre korábban élnek), struccpolitikából, konvencionális elvek miatt nem megengedni, hogy együtt aludjanak.

Most őszintén. Ebben az esetben a tiltással mitől is "védjük" meg őket?

A fiam 15,5 éves barátnőjének ANYUKÁJA kért meg anno, beszéljük meg, mit szólok hozzá, ha a gyerekek már nem csak egymás kezét szeretnék fogni... Mit lehet erre mondani? Mire lett volna jó ilyenkor a tiltás?

Ez 2 éve történt, a fiatalok azóta is a legnagyobb egyetértésben együtt vannak, tanulnak és alkalmanként hol nálunk, hol a kislány szüleinél alszanak és én ebben semmi kivetnivalót nem látok.

2009. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyetértek, felesleges tiltani, anno a legjobb barátnőm szülei is tiltották az együtt alvást, így titokban csinálták, a barátnőm terhes lett 17 évesen, erre a szülők kitagadták, azóta nem is beszélnek vele, pedig jópár éve történt ez meg, azóta is együtt van a fiúval.

ha nekem lesz gyerekem, én is így szeretném kezelni a helyzetet, mit a kérdező, és pár kommentelő, mert így a legnormálisabb szerintem.

2009. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!