Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Egyáltalán felhoznátok a témát? Szülők mit szólnátok?

Figyelt kérdés

A negyedik karácsonyunk lesz ez a párommal, eddig még nem karácsonyoztunk együtt. Az ajándékozást megejtettük 23-25-én. Az első két karácsonykor nem is éreztem, hogy igazán ott a helyem náluk vagy a páromnak feltétlen nálunk de azért most már mégis úgy érezem a karácsony nem karácsony a párom nélkül.

Sajnos mindkettőnknek elég napellenzős családja van, nem rosszindulatúak csak konzervatívabbak a szüleink.

Egyébként nem lakunk otthon, egyetem miatt, de nagyrészt a szüleink tartanak el...nálunk lehetnénk este, de félek, hogy anyósék megharagudnának, hogy "ellopom" a fiukat még karácsonykor is...az én szüleim meg egyből besértődnének, ha nem maradnék otthon...meg egy kicsit azért nem is tartom fair dolognak velük szemben.

De a másik oldalon ott van a párom, akit azért megölelgetnék a fa alatt, emlékszem eddig mindhárom évben iszonyúan hiányzott...

Hogy legyen, hogy a kecske is jól lakjon a káposzta is megmaradjon? :-S


2010. nov. 23. 22:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi a barátnőmmel anno (amikor még nem éltünk együtt) úgy osztottuk be, hogy 24-én mindenki otthon volt a családjával, 25-én és 26-án pedig egy-egy napot itt-ott.
2010. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Nekem 24-ével van a bajom...én akkor szeretnék a párommal lenni, ajándékot bontani, ilyenek...


Lehet hogy ez másnak nem probléma, de én évek óta ezen agyalok, hogy hogyan oldjuk meg végre úgy, hogy senki se haragudjon meg...

de mintha már látnám, hogy idén sem bontogatunk közösen:(

2010. nov. 23. 22:21
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

Ha már három éve ez a negédes - leírásod alapján erőltetett - családi zártkörű rendezvény megy karácsonykor, itt az ideje lépnetek valamit.

Szerintem menjetek hozzátok idén, tegyetek egy próbát.

2010. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Hány km van a két család között? Van e autó? Én az itt is-ott is szentestézzünkre szavazok!:)
2010. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2010. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Én a családok iránti tiszteletből a 24-ét külön tölteném a páromtól. Ha már együtt éltek és gyerekeitek lesznek, úgysem lesz már rá több alkalom.. Máshogy nem lehet megoldani sértődés nélkül, és szerintem jogos is lenne a dolog.

Sok évig éltem egy külföldi fiúval, vele egyik évben itthon, másik évben náluk töltöttük a december végét, együtt. De ez azért szélsőséges eset volt:)

2010. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nincs nagy távolság közöttünk akár gyalog is letudható...

csak...na...gondolom érthető a fentiek alapján...mindkét család ragaszkodik a maga módján a gyermekéhez, amit azért megértek. a szüleimmel szemben nem érzem fair-nek a párom szüleit meg nem akarom megbántani. Biztosan jól esne ha legalább karácsonykor együtt lennének...

csak a közön vagyok ott én is valahol...meg a párom:-S


21-2o évesek vagyunk

2010. nov. 23. 22:28
 8/28 A kérdező kommentje:

én megértem a sértődést...

pont ezért próbálok kitalálni valami "okosat"...de eddig még nem sikerült...:(

Köszönöm a válaszokat

2010. nov. 23. 22:30
 9/28 A kérdező kommentje:
látva ismerősöket, barátokat nekik ez olyan könnyen magától érthetődően működik, nincsen sértődés, nincsen harag...csak nálunk van ez, hogy mindenki hallgat és puffog, mert semmi nem jó...:-S ez kicsit elszomorít
2010. nov. 23. 22:32
 10/28 anonim ***** válasza:

helyzet hasonló,eddig 24-én mindenki saját szüleivel,25-26 meg együtt (első évben még együtt se,mert 4 napig nagyijáéknál voltak)


az éven viszont 24 munkanap,igy mivel én lakok (albi) közel,együtt leszünk,25 reggel én szüleimehz,utána én nagyimékhoz,utána ő nagyszüleihez,ahol ott lesznek az ő szülei is

most jól jött a munkanap,igy nem várja el senki,hogy sötétben még kocsikázzunk

jövőre meg már fel se fog tűnni:D

2010. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!