Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt, akinek...

Miért nézik le azt, akinek van egy kis egészséges önértékelése?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne általánosíts. Addig még oké, ameddig nem vagy öntelt és önző.
2011. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, ezzel próbálják ellensúlyozni biztos hogy nekik nincs. Akinek meg van, az nem foglalkozik ezzel szerintem - legalábbis engem pont nem érdekel.
2011. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Összvissz annyit tettem, hogy elismertem, jó szempilláim vannak... Ez már önteltség lenne?
2011. ápr. 10. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem bűn egyáltalán. Nekem is szép szempilláim vannak:)

De egy csomó hibám van emellett, aminek szintén tudatában vagyok. Ha az ember tényleg reális képet alkot magáról, és ennek megfelelően - vagy inkább szerényebben - viselkedik, az szerintem inkább erény.

Sokkal rosszabb, ha valaki szerethetetlennek érzi magát, vagy éppen olyan beképzelt, hogy a felhőket veri az orra.

Aki emiatt kritizál, az irigy vagy beképzelt.

2011. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

"Összvissz annyit tettem, hogy elismertem, jó szempilláim vannak"


=))

Nekem is =)

2011. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem az. Aki szembe tud nézni önmagával és realistán szemléli a világot, az ugyanúgy fel tudja sorolni önmagában a pozitív dolgokat, mint a negatívakat. Csak ehhez valahogy az irigy, álszent társadalom valahogy nem tud hozzászokni. Engem is lenagyképűztek az ilyen kijelentéseimért, pedig az igazat mondtam én is. Persze, csak ettől lesznek idegesek, ha az ember sír, hogy jaj, nagy a fenekem, egyből megy a nyali, hogy nem is nagy! Viszont, ha kijelented, hogy neked formás, szép hátsód van, na ott aztán beképzelt vagy de nagyon! Hülye világban élünk.
2011. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem mindegy, hogy tálalod.


Nekem se lenne szimpatikus, ha valaki azt mondaná, hogy "hát igen, nekem nagyon szép szempilláim vannak". Teljesen máshogy hangzik, mintha azt mondod, "elégedett vagyok a szempilláimmal, mert hosszúak és erősek". Ugyanazt jelenti a kettő, de mégis máshogy hat...

A hangsúly is sokat számít.


Szóval jó ha valaki tisztában van az adottságaival, nem is kell leplezni, de tudni kell hol a határ, mert hajlamosak az emberek átesni a ló másik oldalára.

2011. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
"hát igen, nekem nagyon szép szempilláim vannak" ez még teljesen oké. De mondjuk ugyanez a mondat cicivel vagy fenékkel tényleg érdekesen tud hangzani!
2011. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Ezt én sem értem :)Kérdeznek valamit, és ha a válaszban netán elismerem saját képességeimet, nyomban hülyének néznek.


Ha azt mondom, hogy "sokan szépnek tartanak" - azonnal rám sütik, hogy beképzelt vagyok, holott magam abszolút átlagosnak vélem, de tényleg rengetegen neveznek gyönyörűnek. Ettől miért én leszek a beképzelt?


Ha azt mondom, hogy "tehetséges vagyok" - ismét megkapom, hogy egoista vagyok. Holott, na ezt már én is belátom, igenis van tehetségem, amelyet egyébként hosszú évek kemény munkájával fejlesztettem olyanná, amilyen most. Jobb lenne, ha álszerény módon folyton visszakoznék, hogy "dehogy, én, ugyan már..."? Ha tehetséges vagyok, akkor az vagyok és kész, örülök neki és megbecsülöm, de nem érzem úgy, hogy le kellene tagadnom.


Szóval, ha valaki tisztában van a képességeivel, ne adj' Isten van némi egészséges önbizalma is, azonnal úgy kezelik, mint egy egoistát. Ha nyavalyog és becsmérli önmagát, akkor meg lelki csődnek nevezik. Akkor most mi a jó tulajdonképpen? :)

2011. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg kapja be, akinek nem tetszik. A válaszoló, aki leírta a két mondat közti különbséget... mindkét megfogalmazás ugyanolyan. Ha az egyik mondat végén ott lenne, hogy bibibíííí, akkor megérteném.


Pszichoterápiára járok, és a dokim mondta, hogy ne arra fókuszáljak, amit csúnyának tartok magamon, hanem arra, amit szépnek. Megkérdezte, mit szeretek magamon, és alig mertem mondani, pont ezért, mert azt hittem, hogy ő is nézni fog, hogy tényleg?


Nekem narancsbőrös a seggem, vastag a combom, krumpliorrom van, a két szemöldökömet meg nem bírom egyformára rajzolni. Sírhatok egész nap emiatt, vagy utálhatok mindenkit, aki szebb. Csakhogy attól én még ugyanúgy fogok kinézni.


Helyette arra összpontosítok, hogy szép, nagy szemeim vannak, a bőröm ránctalan, és ha hízok, először mellre, legutoljára derékra megy a felesleg, amitől mindig homokóra alakom van.


Akinek nem tetszik, megpuszilhatja a narancsbőrös seggemet.

2011. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!