Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy hosszú párkapcsolatban...

Egy hosszú párkapcsolatban hogyan lehet elkerülni a megszokást?

Figyelt kérdés
Régóta együtt vagyok a férjemmel, van egy pici babánk is. A kapcsolatunk jó, kiegyensúlyozott, amolyan meleg családi fészket teremtettünk, minden kerek. Én mégis tartok tőle, hogy idővel kezd majd mindent a megszokás irányítani, és ezt nem akarom. Tudom, hogy a kezdeti lángolást nem biztos, hogy vissza lehet hozni, de hiszem, hogy el lehet kerülni a kapcsolat beszürkülését. Arra lennék kíváncsi, ti hogy dobnátok fel hasonló házasságotokat/kapcsolatotokat? 31 éves nő
2009. jan. 15. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ettől még igencsak messze állok, mármint úgy értem, hogy párkapcsolatom sincs, de szerintem kisebb kirándulásokkal pl. fel lehet dobni a hétköznapok szürkeségét... :) Most így kapásból ez jutott eszembe... :)
2009. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Új, izgalmas vizekre evezni a sex világában....:o)

Közös programok, a baba nélkül!!

2009. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minel tobb kozos programmal! Most hogy babatok is van mar, ujabb baratokra tehettek szert a babatok altal, az uj ismerosokkel is osszejarni, es ahova csak tudtok egyutt menni.

Ha anyagi gondotok nincs, akkor meg egyszerubb a helyzet, hiszen sok helyre ellehet menni, de sokszor a penz az akadaly, hiszen draga a benzin, a belepok is.

De programot lehet talalni boven.

Neha ha tudjatok majd a kicsit tegyetek le nagyszulokhoz is, es ketten a ferjeddel menjetek el kikapcsolodni, ugy mint regen! Ott nem a baba iranyit, hanem kettotokre figyelhettek.

A legfontosabb viszont a sok beszelgetes, mindenrol, mindig, es oszinten, megbizhatoan elni. Soha nem okot adni arra, hogy a masik bizalma meginogjon benned.

2009. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal... sok közös program. Mi a párommal sok kirándulást tervezünk, vagy elmegyünk a közeli fürdőbe egy éjszakai fürdőzésre. Busszal a közeli holtág (télen, nyáron, ősszel, tavasszal szép), állatkert/vadaspark, vacsizni, sétálni a főutcán, piknikezni (ez nem téli program, de a szánkózás is jó, még ennyi idősen is). Sok közös bevásárlás (bár van akinél ez feszültségforrás), egy közös lovaglás, barlangászás, mozi együtt vagy pláza. Koncertek, színházak, és utánuk egy "randi", mint régen. Beülni egy gyorsétterembe, meginni egy üdítőt vagy italt. Felékeresni a régi randi helyeket, nosztalgiázni. Kimenni a szabadba a babával és sok közös képet csinálni, bolondozni együtt. Azokon az estéken, amikor a baba már alszik, esetleg egy új szép fehérnemű. Néha el kell vonatkoztatni a hétköznapoktól, szóval ne csak hétvégéken tervezzetek különleges programokat. Lepd meg egy kis ebéddel a munkahelyén (ha GYES-en vagy akkor tudsz főzni, remélem :) ). De ha már főzés, csinálhatsz különleges vacsorát is, és közöld vele hogy ezt azért csináltad mert szereted. Kisebb apróságok, kisebb figyelmességek. Nyáron csinálhattok kerti-party-t, meghívjátok a barátaitokat, vagy pedig csak egymás közt. Télen forralt borozás, közös fa-díszítés (mondjuk enek ideje már elmúlt) jégkorcsolyázás. Vidéken, például Szegeden nem túl drága a sétarepülés sem. Együtt strandolni, vagy ha már fürdés, este egy forró fürdő gyertyákkal...

Ha még eszembe jut valami még írok, sok sikert :D

2009. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
ha lesz tobb gyereketek és sokat dolgoztok, nem értek majd rá egymást megúnni el kell tartani a családot.valamikor azért nem volt annyi válás.most egy-két gyereknél mindenki ugrál, azt hiszi a másik majd jobb lesz.kulonben a "megszokás" is osszetarthatja a kapcsolatot, ha szeretitek , becsulitek , megértitek egymást és megkapja mindkettotok azt amire vágyott.
2009. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!