Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármilyen nevet lehet adni...

Bármilyen nevet lehet adni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert mostanában hallottam ,,Oláh Pokémonról" és ,,Kazettás Nárutóról"(bár gondolom ezek nem valódi nevek), és elgondolkoztam, hogy a törvény szabályozza-e ezt... pl hogy sérül-e miatta a gyerek, vagy valami ilyesmi.
2010. nov. 28. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
csak a magyar utónévjegyzékből vagy a kisebbségi utónévjegyzékből lehet nevet adni..vagy rinyálni lehet az MTA-nak esetleg, és ha meg tudod őket győzni arról, hogy történelmileg magyar gyökerű a név és van hagyománya, akkor kicseszhetsz a gyerekkel
2010. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg még : adolf hitler is lehet (viccen kivűl) a másodunokatesomat : Wunderlich Adolfnak hívják , kicsit se német
2010. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Pénzért bármit lehet magyarországon sajnos,az meg előny ha kisebbség vagy.Amúgy is náluk divat a Samantha,Paméla,Dzsennifer,Pokémon,Esmeralda és társai.

Ismerősöm lánya Zizi,szerinted iskolában hogy fogják gunyólni a kiscsajt,

vagy késöbb egy állásinterjún,

a szülők a buták hogy a saját hülyeségükkel ártanak a gyereküknek,mert velük csesznek ki,de az ilyen szülő nem érti majd,hogy Zizike és pokémon méirt jár bőgve haza...Annyi normális név van...

2010. nov. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
63%
Teljesen ok, hogy nem lehet akármi, de akkor a Mikorka Kálmán, Punc Imre, Masztur Bálint stb. is tilos kéne hogy legyen.
2010. nov. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Nincs gyerekem, nem is szeretnék soha, de neked ehhez mi közöd? Azt hiszed, egy gyereket csak a neve miatt lehet csúfolni? A gyerekek a legkegyetlenebbek, találnak valami mást. Súlyt, magasságot, elálló fület, csálé fogat, pöszeséget...

Őszintén érdekel, hogy te tényleg néha azon aggódsz, hogy messze tőled egy Pokémon nevű gyereket szekálnak-e a suliban? Tényleg érdekel.

2010. nov. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
sztem ne fontolgass túl extrém nevet, ne csessz már így ki a saját gyerekeddel! Am. meg lehet bármilyet adni, most hallottam nemrég, h egy férfi azt kérvényezte, h megváltoztathassa Dömper-re a nevét, és engedték neki -.-...magyarán, ki lehet követelni az ilyen emeletes marhaságotak, csak szegény kölyök fog sz*pni egész életében.
2010. nov. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

ma 01:26

Adolf Hitler nem lehet. Volt egy elmebeteg pár aki beadta erre a kérvényt és elutasították.

Kérdező: ez az Oláh Pokémon és társaik a facebook "cigány gyerek küldő" alkalmazásából jött. És igen, törvény szabályozza ahogy az első válaszoló írta, vagy kérvényt kell küldeni, amit vagy jóváhagynak vagy nem. Gondolom a sok hülye névtől sérülhet a gyerek, mivel nap mint nap csúfolják.

2010. nov. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként szerintem hatalmas butaság az az érv, hogy a gyereket a nevével fogják csúfolni. Ehhez nem kell különleges név - tapasztalatból mondom -, és ha a neven nem is találnak fogni valót, mindig akad valami, amit lehet gúnyolni.

Lehet, hogy a jófej Melánit senki nem bántja majd, bezzeg a kövér Laurát...

2010. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem max. Amerikában lehet bárhogy elnevezni a gyereket. Magyarországon nem igazán van ilyen, ha jól tudom. Vagy te csak az utónévre gondolsz? Mondjuk szerintem még az sem lehet akármi.

Amúgy meg Adolf Hitler lehet. Volt egy gyerek akinek Adolf Hitler Campbell volt a neve. De el is vették a szüleitől... (merthát végül is ez tényleg olyan nagy bűn.)

2010. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem minden lehet(szerencsére), de így is túl sok...Annyi hülye szülő van, aki hülye nevet ad a gyerekének, nem gondolva arra, hogy milyen következményei lesznek. Amerikában tudtommal még szám is lehet benne...És Adolf Hitler is lehet.
2010. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!