Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagy anyu felnőni?

Miért nem hagy anyu felnőni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, van még egy fiú tesóm, 3évvel idősebb. Anyu egyedül nevel minket 8éve, apu meghalt.


Anyu mindig csak azt akarja h ők ketten mehessenek mindenhova, engem ha elenged is, mindig csa cikizget. Ha véletlenül egy kis rimmelt teszek, már szemétkedik, s kiröhög stb (persze, az osztálytársaimnál a rimmel természetes, nélkülözhetetlen).

Nem szabad jó kedvem legyen, mert akkor megint szemtékedik. Nem szabad felvállaljam magam és a véleményem. Azt szeretné, hogy örökre a 10éves pirulós, szégyenlős leányka legyek/maradjak. Én úgy érzem végre kinőttem ezt, és egy kicsi bátorságot érzek felnőni, felvállalni magam, de ezt nem hagyja.


A tegnap kiküldött a szobából, a másik szobába nem tudtam menni, mert a tesóm volt a barátnőjével. Igyhát beültem a budiba, s egyszer jött kiráncigált és orditott velem. Nem tudom miért, orditotta h milyen hülye vagyok, s h nem az osztálytársaim között vagyok. Kértem, h mondja meg az okát, h most miért üvölt velem, erre csak annyit mondott h ne nagyképűsködjek s fogjam be, s húzzam meg magam. Mondtam h ezt már nem birom, és h problémáim vannak, erre ő 2x megütött.

sirni kezdtem, és ő tovább orditott. Kényszeritett h lefeküdjek melléje. Le is feküdtem, de nem tudtam aludni, szepegtem nagyon. Nem tudtam abbahagyni a szepegést. Erre ő egyszer és el kezdett öltözni, mondva h ő már nem birja és megy a vonat elé. AZtán vhogy megkértem h ne menjen. Majd vhogy, pár óra sirás után elaludtam.



Mit tegyek? Már annyiszor mondtam, h beszélgessünk, de ő nem akar..vagy kinevet vagy orditani kezd:(

Én csinálok valamit rosszul?


2009. jan. 17. 08:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

16 evesen te egy kiskoru vagy!!!! Edesanyadra neked szukseged van, minden pillanatodban, o nevel benneteket egyedul. Mit jelent az, hogy azt irod, hogy anyukad SZEMETKEDIK?????? Mit csinal anyukad, szemetkedik? Mennyire szereted anyukadat? Ha ilyet irsz, nem nagyon.

Eleg szemtelen lehetsz, es mivel tinedzser vagy, azt gondolod, hogy tied a vilag! Nyaron menjel el dolgozni, es most a suli idoben is, valamint otthon is segitsel neki a hazimunkaban, es foleg, ami a legfontosabb, hogy fogadjal szot! Szerintem te a viselkedeseddel kikeszited a lelkileg beteg anyukadat.

Igaz, hogy par mondatbol nehez velemenyt irni, es lehet, hogy anyukad sem ugy viselkedik veled mint egy igazi edesanyanak kellene, de hogy a te stilusod, magatartasod sem jo, abban is biztos vagyok.

Fogadj szot anyukadnak, es ne gondold, hogy felnottel mar! Viselkedj rendesen, es csinald amit mond, o szeret tegedet, es biztos vagyok benne, hogy a legjobbat akarja neked. Ezt most meg nem tudod, de majd rajossz. Es a suliban is tanuljal jol!!!!

2009. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem itt legkevésbé a kérdezőn kell bármit is számon kérni, mivel a korának megfelelően viselekdik; az anya az, aki nem bír a szerepével.
2009. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
írj egy kicsivel tobbet, mert itt már dúl a vita!
2009. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Először is tényleg erdélyi vagyok:)):))...másodszor meg nem a különmunkával van gond (3éve rendszeresen dolgozok minden nyáron, suli időben nm nagyon van időm, de nem költök magamra...csak a kötelező dolgokat veszem meg a suliban, kenek magamnak reggelente tizorait, h ne költsek erre is, nm vásárolok magamnak semmi bizsut vagy cuccot) és nem is a tanulással(jól tanulok, az elsők között vagyok, igy ösztöndijat is kapok), csak ez nem megy igy.


Anyu dolgozik, nevel minket és még sulizik is. Persze megértem h stresszes. És szeretem is, tényleg...nagyon nagyon...Segitek a házimunkában, minden hétvégén kitakaritom a házat...ilyen szempontból jól elvagyunk... csak olyan furcsa a kapcsolatunk...ilyenkor jól megvagyunk, beszélgetünk, mesélünk egymásnak...de néha úgy gonoszkodik--vagy már nem is tudom, h h fejezzem ki magam, h látzsodjon h tényleg szeretem őt:D---


Talán nm kellett volna ide irnom, mert nem tudom kifejezni érthetően amit mondani akarok...



Természetesen mindenkinek köszi a válaszokat:)

2009. jan. 18. 12:23
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Szerintem nagyon is érthetően fejezted ki magadat, és sajnálom, hogy sok olyantól kaptál választ, akik nem értik meg, mennyire nem tud egy 16 éves a szülője enyhén szólva neurotikus viselkedésével mit kezdeni!

Teljesen jogosan állítod, hogy "szemétkedik", még ha nem is szép ilyet mondani egy szülőről, anyukádtól meg az nem szép, ahogy viselkedik Veled!!!

Nem hiszem, hogy annyira vádolni kéne Téged, hogy hibákat követtél el anyukáddal szemben, hiszen leírod, hogy jól tanulsz, segítesz otthon, stb., de nem csoda, hogy megőrjít, ha még a wc-be se tudsz elvonulni előle, illetve a leírtak alapján - melyek sajnos nem egedi esetek, van ilyen mással is, hidd el - valóságos lelki terror, amit művel.... Egy szülőnek pl. nincs joga a frászt ráhozni a gyerekére, hogy ő most öngyilkos lesz!!!! Üvöltözik Veled, nem megy bele, hiába kezdeményezed, hogy szépen megbeszéljétek, felpofoz, aztán szeretetteéjes viselkedést követel (feküdj mellé) és még neki áll följebb, hogy sírsz... Szegénykém... Sajnos mástól is hallottam már ilyet.

Azt tudom tanácsolni, ne üsd le a labdát, azaz ha ilyen drámai dolgai vannak, ne ess pánikba, őrizd meg a hidegvéred, ne lássa, hogy az ilyenfajta műsor hatással van Rád, vagy bármit is elér vele!!!! Akkor lehet hogy mérsékelni fogja ezt a viselkedését.

Beszélj vele továbbra is nyugodtan, tisztelettel, de határozottan.

Ha megüt, ne sírj, hanem mondd neki, hogy ezzel nem ér el semmit, üssön meg még egyszer, ha tetszik, de ezzel csak eltávolít sajét magától, és Te inkább azt szeretnéd, ha megbeszélhetnéd vele a problémáidat. (A feltörő sírást lassú, mély levegővel és koncentrálással el tudod fojtani. Érdemes, mert látod, hogy ha sírsz, azzal egyrészt tudja, hogy hatással van Rád a műsora, másrészt meg a végén még az is baj.) Lehet, ha egyszer nem húzod össze magad, és nem sírsz, ha megüt, nem hunyászkodsz meg, hanem egyenesen állsz és nem mutatod, hogy félsz az ütéstől hanem ha kell, tűröd a következőt, akkor nem fog többet megütni. Persze agyon ne veresd magad, de egyszer próbálj meg másképp reagálni, hátha annyira megdöbben, hogy nem éri el a kívánt hatást (meghunyászkodás), hogy nem üt meg többet.

A levélírós ötlet nagyon jó!!!!!!!!!!

Továbbá azzal tudlak biztatni, hogy barátnőm esetében, akinél hasonló problémákat hallottam, a probléma egy udő után megszűnt.

2009. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled, és egyetértek az előttem szólóval.


Mondjuk én itt már-már paranoid skizofréniát is érezni vélek az anyukádnál, de persze ennyi infó alapján ez nem jelent semmit. Mondanám, hogy a magyar jog alapján mit tehetnél, de az nem feltétlenül azonos Erdélyben.


Javaslom, hogy koncentrálj arra, hogy minél jobban képessé válj kikerülni az elnyomása alól. Nagyon fontos, hogy NE HIDD EL, hogy mindig az áldozata vagy és hogy megérdemled.


Szorítok! :)

2009. jan. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!