Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a családom...

Mit tehetnék, hogy a családom elfogadja, hogy külföldre akarok menni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleimmel élek és egyetemre járok. Ismerősömnek köszönhetően Amerikában találtam munkát, ami hatalmas lehetőség, mert mindig is szerettem volna kijutni oda. A családom viszont nem nézi jó szemmel, hogy olyan messzire készülök, ráadásul emiatt egy évet halasztani akarok az egyetemen. Már próbáltam beszélni velük erről, apa azt mondta, csináljak, amit akarok, de egy fillért se ad útiköltségre meg semmire (nem is várom el), anya pedig minden áron le akar beszélni róla. Sok hasonló kérdést olvastam már itt, mindenhol azt tanácsolják az ilyen helyzetben lévőknek, hogy menjenek el nyugodtan. Igaz, hogy már felnőtt vagyok és szabadon dönthetek, de a szüleim elég sértődékenyek és haragtartóak tudnak lenni, és nem szeretnék emiatt rosszban lenni velük. Mit tehetnék, hogy meggyőzzem őket?
2010. dec. 2. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Igazuk van, fejezd be előbb az egyetemet, azután lehet menni külföldre.
2010. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le velük és nyugodtan, ész érvekkel győzd meg őket és mondd el nekik, mennyire szeretnéd. Az öszinteség mindig nyerő.
2010. dec. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Menjél, ez a te életed, én nem hagynám hogy a szüleim bármilyen módon hátráltassanak. Attól hogy haragtartóak, meg fognak bocsátani, a lányuk vagy ez meg nem egy halálos bűn azért...
2010. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ln megértem a szüleidet is..Hiszen eddig is ők támogattak,hogy megfelelő egyetemen tanulhass,és most a támogatásukat csak úgy félre dobod..

Ha menni akarsz akkor menj,de ne is várd,hogy a szüleid kifizessék a drága repülőjegy árát,és egyéb dolgokat..Ha menni akarsz akkor teremtsd meg az anyagi részét...Ha ez megvan akkor menj,és idővel majd megbékélnek..De ha az anyagi részét is a szüleidtől várod akkor inkább hallgass rájuk.Végezd el az egyetemet,és utána láss világot..

2010. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínű nem lesz könnyű menet. Közöld, hogy mész és kész. Mond, hogy nem akarsz összeveszni velük, de ha nem tudnak éretten, normálisan hozzáálni a dologhoz, akkor nem kell felemelned amerikában a telefont.

Én 22 évesen döntöttem el, hogy ki akarok jutni Angliába. Ellenezték. Igaz, hogy én azt mondtam, hogy befejezem a sulit, még is ellenezték. Befejeztem a fősulit és már októberbe indultam is, és a 24. szülinapomat már Angliában ünnepeltem. 2 évbe telt, mire elfogadták, hogy itt vagyok és boldogulok. Azóta megváltozott (jó irányba) a kapcsolatunk. De a mai napig azt mondom, hogy kicsit bánom is, hogy befejeztem a fősulit, meg nem is. Tudom, ha nem fejeztem volna be, akkor úgy is az lett volna, hogy mindenki mondogatta volna, hogy "ha befejezted volna a sulit..." meg én is ezen agyalnék. Másrészről tudom, hogy az életbe nem fogom hasznosítani a diplomám, és bánom, hogy mért nem pár évvel ez előtt jöttem ki, akkor már előrébb lennék. (anyagilag)

Ha ez egy nagy lehetőség, és úgy érzed, most van, és később elszáll, akkor csináld. Sok sikert! Amerikában sokkal nehezebb, mint Angliában, nagyon bátor vagy, hogy ott akarsz próbálkozni. Sok sikert! A szüleid majd belenyugszanak idővel. Muszáj lesz nekik, ha nem akarnak teljesen elveszíteni téged.

2010. dec. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek az eddigi válaszokat!

Írtam, hogy nem várom el tőlük az anyagi támogatást, egy fillért se kértem anyáéktól. Utazásra már megvan a pénz, mivel ebben a félévben dolgoztam a suli mellett, így félre tudtam tenni.

A sulit egyébként be fogom fejezni, csak egy évet halasztok. Szerintem azzal nem teszem tönkre az életemet, hogy egy évvel később szerzek diplomát. Még csak nem is kell újra felvételiznem, csak két passzív félévem lesz.

Egyébként főleg az a bajuk, hogy messzire megyek, anya azt mondta, jobban örülne, ha maradnék legalább Európán belül, de hát Amerika az álmom, és itt ez a lehetőség, úgy érzem, mindenképp érdemes kihasználni, később ki tudja, eljutnék-e oda valaha.

2010. dec. 2. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Voltál kint?
2014. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!