Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ellentétek tényleg vonzzák...

Az ellentétek tényleg vonzzák egymást? Meddig működőképes egy tűz-víz kapcsolat?

Figyelt kérdés
A párom és én nagyon különbözőek vagyunk pl. neki az az élvezet ha mászkálhat, lófrálhat, vásárolgathat. Nekem az ha itthon vagyunk. Ezen rengeteget veszekszünk és nem értem,hogy miért nem megy mászkálni, lófrálni hétköznap és tölti velem a hétvégéket itthon. Ez csak egy példa arra,hogy milyen különbözőek vagyunk azonban mindenben ellentétek vagyunk. A kapcsolat 6 éve működik,de nem tudom életképes-e a továbbiakban és tényleg lehet úgy együtt élni valakivel,hogy szinte semmiben sem egyezik a véleményetek?
2010. dec. 5. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem! Olyan partnert válassz, akivel egyezik az ízlésetek és a gondolkodásotok!! Csak abból lehet jó és normális kapcsolat! Az ellentétek taszítják egymást és az hosszútávon nagyon nem tesz jót egyik félnek sem.
2010. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Inkább most szakítsatok, mint hogy házasság után elváljatok. Kár az esküvői költségekért.
2010. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ellentétekkel akkor lehet hosszútávon boldogan együtt élni, ha ezt el is fogadjuk. Mondjuk, hogy én keresztény vallású vagyok, a férjem meg zsidó, de nem térítgetjük egymást, elfogadjuk hogy másban hisz, de nem is gondoljuk úgy hogy a miénk a tökéletes hit. Egymás ünnepeit ünnepeljük és így tovább. Jelen esetben a te esetedben te elfogadod, hogy a pasid szeret csavarogni, neki ez az élvezet, akkor ha arra vágyik menjen, de te se kényszerítsd hogy azt csinálja amit te akarsz, és ő se hogy menj vele. És mindkettőtöknek megfelel, ha adott esetben a vasárnapi napnak csak a felét töltitek együtt. Mellesleg nagyon unalmas is lenne ha folyton azt kellene csinálni amit a másik vár tőlünk. ebbe egy idő után bele lehet dilizni. De ha már ilyenen veszekedtek, akkor mi lesz később?
2010. dec. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még most lépj,amíg nincs ház,gyerek,esküvő,ilyesmik.Én sajnos későn kaptam észbe,és rettentően megszívtam...Remélem,Te nem fogsz így járni!

Amúgy nálunk én vagyok a csavargósabb,pörgősebb,Ő meg folyton a tv-t nézi,gépezik,ilyesmik.Neki nincsenek barátai,nekem van önálló életem is.Ő régimódi,én modernebb felfogású.Több,mint öt év után szétmentünk.Csak nekünk némi kötelezettség is van a nyakunkban,nem részletezem.

2010. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 11 évig működött, ma már nagyon döcög...
2010. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!