Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apás szülés - belemennétek?...

Apás szülés - belemennétek? Mik az érvek mellette/ellene?

Figyelt kérdés

Férjem szeretne velem lenni, mikor a lányunk születik. Ám az a véleményem, hogy olyan "kiszolgáltatott" helyzetben nem szeretném, ha látna, nem lenne rossz hatással például a későbbi szexuális életünkre?


Mi a véleményetek az apás szülésről? Férfiak is írhatnak, de elsősorban nők válaszára lennék kíváncsi, esetleg tapasztalatokra!


2010. dec. 5. 17:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Én sem mennék bele.Azt gondolom,hogy egy férfinek nem kell azt látni,ahogy a nő ott fekszik,"szenved",stb... Nem egy szép látvány.És nekem is pontosan az a véleményem,hogy ha mindezt végignézi,akkor már sok férfi nem úgy tekint a feleségére,vagy élettársára,mint azelőtt.

2010. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
72%
Én igényelném, hogy ott álljon a fejemnél és simogasson, fogja a kezem.
2010. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Elsővel egy véleményen vagyunk. Második: Miért?
2010. dec. 5. 17:46
 4/51 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mindenképp engedd meg a férjednek.
2010. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%

Az én kislányom 2 éves.

Annak idején szerettem volna, ha bent van a férjem velem a szülésnél, vagy legalább míg vajudok.

Aztán császármetszés lett belőle, és jó, hogy ott volt, mert neki adták oda a babát először.

Megnyugtató érzés, hogy ott van.

Hagyd, had legyen veled egy darabig, aztán fogjátok látni, hogyan tovább.

Minden barátnőmnek bent volt a férje természetes szülésnél, és mindenki nagyon elégedett volt. Ne a lábodnál, hanem a fejednél álljon :)

2010. dec. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
79%

Mellette:

- A gyermek ugyanúgy az övé is, mint a tied és ha csak ennyire tud részt venni a születésében, hát miért ne?

- Sokkal könnyebben megértheti, hogy min mész át szülés közben.

- Erősebb lehet a kötelék közte és a gyermek közt.


Ellene:

- A szülés alapvetően nem férfi szemnek való látvány.

- Rengeteg házasság megy tönkre emiatt.

- Nem lehet előre tudni, hogy miként fogja érni őt ez az egész.

- Sok minden történik/történhet a szülőszobán ami miatt egy életre kiábrándulhat belőled (aranyér, bekakilsz, bepisilsz, vérzel, izzadsz, ordítasz, szülés után odalent semmi sem marad felismerhető állapotban stb)


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2010. dec. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
22%
Ha ott szeretne lenni, és nem engeded, szerintem inkább az lenne kihatással a kapcsolatotokra -.- Elég komoly dolog a férfi részéről ha így dönt, ha pedig valaki ilyen véleménnyel van az egészről, inkább ne szüljön gyereket... mert biztos hogy nem marad egyben az a házasság sokáig.
2010. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
72%

17:47 vagyok (a második)


Én úgy gondolom, hogy ez elég egyedi dolog. Van olyan férfi aki úgy gondolja, hogy simán végignézi, aztán válás a vége, de van aki meg pontjuk pont, hogy tart tőle végül pedig mégis ez az élmény az ami csak még jobban összetartja a családot.

Próbáljátok mérlegelni a dolgokat és mindent átbeszélni mert nem biztos, hogy a ti kapcsolatotoknak pont az tenne jót, hogy ha bent van, de lehet ez fordítva is.

2010. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
45%

17,46-os vagyok : Ani

Én 2 gyereket szültem, az elsőnél még fiatalon nem tudtam átélni, de a 2.- nál még élveztem is szülést és nem szenvedtem.Fájt de kellemes volt!!!Az apának is nagy élmény lehet.

2010. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk benn volt a férjem amikor szültem. Mindkettőnk számára hatalmas élmény volt. Végig a fejemnél volt, abszolút nem látta mi zajlik odalenn. Mikor a szülésznő azt mondta "Ennek a babának haja van, apuka megnézi?" akkor a férjem azt mondta, hogy nem szeretné, szóval az hogy bent van veled, még nem jelenti azt, hogy ő premier plánban látja az eseményeket. Nekem nagyon megnyugtató volt, hogy ott volt velem, mert mégsem egy vadidegen ember fogta a kezem(márha egyáltalán fogta volna valaki).

Először nem akartam használni a gázt, de mégis úgy döntöttem kipróbálom, hátha csillapítja a fájdalmat, de csak bekábultam és elgyengültem tőle, de ő figyelte a monitort, és mikor látta, hogy erősödnek a fájások, már tette is oda a maszkot az arcomhoz. Nekem nagyon nagy segítség volt az ő jelenléte, és azt mondta, hogy nem bánta meg, sőt a következőnél is szeretne bent lenni.

Szerintem hagyd neki, hogy bemenjen, ha annyira akar, az még nem jelenti azt, hogy látja ahogy szülsz. Lehet hogy egy szülő nő nem a legszebb látvány, de mindenképpen erősíti a kapcsolatot, ha ő is átélheti veled ezt a CSODÁT, főleg ha ő ezt szeretné.

2010. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!