Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek? Család...

Hogy döntenétek? Család (gyerek) vagy suli? Vagy megy a kettő együtt? (a konkrétumok a kiegben)

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 6 éve vagyunk együtt a párommal, öt éve együtt is élünk, esküvőt nem tervezünk, de hosszú távon gondolkodunk egymás mellett. Szóba jött a gyerek téma, mindketten nagyon szeretnénk már gyereket. Eddig azért húzódott, mert én még befejeztem az egyetemet, illetve, hogy legyen gyedem, gyűjtögetem a napokat :) Szeretnék elkezdeni még egy sulit levelezőn, viszont ha most jelentkezem és fel is vesznek, akkor csak jövő ősszel tudom elkezdeni. Vajon megy egymás mellett a kettő? A gyerkőc meg a suli?

A probléma az, ha napoljuk az egyiket, teszem azt a baba témát akkor valószínűleg jó pár évig nem lesz lehetőségünk rá. Együtt dolgozunk a sógornőmmel, és a főnököm kikötötte, hogy vagy a sógornőm megy szülni vagy én, olyan nem lehet, hogy ketten egyszerre nem leszünk. Ők is tervezik a gyereket, már benne van a korban (elmúlt 30), most bútoroznak össze a párjával. A gondom, ha ő elmegy gyesre, és neadjisten két vagy több gyereket tervez egymás után, akkor várnom kell évekig, amíg visszajön dolgozni.


Ti mit javasoltok? Álljunk rá a baba témára és hagyjam a sulit, vagy vállaljam be mindkettőt, vagy legyen a suli és a gyerek meg majd x év múlva (ez utóbbit nagyon nem szeretném)?


2010. dec. 6. 15:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs gyerekem, de volt több olyan évfolyamtársam az egyetemen, akiknek volt gyerekük, ráadásul nappalira jártak. Én azt láttam rajtuk, hogy nekik azért minden nehezebben ment, nem is az elméleti előadások, hanem azok az órák (szemináriumok), amiken kötelező volt a részvétel. Viszont levelezőn ugye kicsit más, könnyedebb az időbeosztához alkalmazkodni, mert nem hétfőtől péntekig történő egész napos elfoglaltságot jelent. Gondold végig, hogy lenne-e olyan ember, akire rá tudnád bízni néhány órára a gyermekedet, esetleg nagyszülők, édesanyádra, amikor tanítás van. Az elején a vizsgaidőszak is biztos nehezebb lesz, kicsi gyerek mellett tanulni, de szerintem megoldható, hagyd a szigorlatokat a tanulmányaid végére, szakdogolzat, államvizsga úgyis csak a végén van, addigra már nagyobbacska lesz a gyerkőc is, ha úgy időzítetek.;-) Szóval szerintem próbáld meg elkezdeni a sulit, mert én azt tapasztaltam, hogy nehéz visszarázódni a tanulás világába 5-6-7 évvel a befejezés után. Ráadásul, ha visszamész majd dolgozni, és akkor kezded el, akkor már 3 dolog, gyerek, munka és a suli lenne együtt...
2010. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tőled függ, hogy mennyit bírsz. Édesanyám 3 gyerek mellett tett le 2 diplomát. Volt rossz oldala is, nyilván nem jutott ránk annyi ideje, amit néha meg is éreztünk, de a fizetése kiemelkedően megnőtt, amire valljuk be szükség van. Én most 1 gyerkőc mellett csinálom nappalin, kedvezményes tanrenddel. Néha nagyon elfáradok, de muszáj csinálnom, hogy majd a későbbiekben egy kistesót is el tudjunk könnyedén tartani.


Én vállalnám, de tudod, minden ember más.

2010. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a munkahely a legkevesebb, és az, hogy a sógornőd mikor szül. A munkahelyre kötelesek visszavenni.

Az anyaság teljesen másról szól, az egy bensőséges állapot, nem tárgyi dolgok, mint az egyetem, munka stb. Éppen ezért nem tekintheted úgy, mint az eddigi megpróbáltatásokat, egészen más. A sulit például elhalasztja az ember, ha épp egy félévet dolgozni akar. Az anyaságra agyban is fel kell készülni. Ha támogat a párod mindenben, megvan az anyagi biztonság, és te már vágysz a babára, miért is ne. De szerintem nem feltétlen jó, ha egyből belevágsz mindkettőbe, az én anyukám annak idején az egyetem orvosi szobájában szoptatott, a nagymama már várta bent, hogy két óra közt odaadja neki a picit szopizni. Aztán jöttek a vizsgák, és én még mindig csak sírtam, és sírtam, aztán hajnalban végre elaludtam, és egy óra múlva már csörgött is az óra, hogy indulnia kell Pestre, megy a vonat, be kell érni, jaj nem tanultam semmit, elsírom magam, összeesek a fáradtságtól... Szóval érted.

Viszont ha jelentkezel február 15-ig, és tegyük fel, felvesznek, kezdheted az évet halasztással, és tavaszig babázhatsz, szerintem ez egy jó köztes megoldás, ha már mindkettőt szeretnéd. Persze nézd meg a képzéseket, hogy mely napokon vannak a levelezős órák, ha pl. péntek-szombaton, akkor gondoskodj arról, hogy a nagyszülők tudják vállalni a pénteki napra, amíg a párod dolgozik.

Ez a sógornős dolog szerintem nem mérvadó egyébként...

2010. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ööö, utolsó, a legtöbb egyetemen nem kezdhetsz már halasztással néhány éve...
2010. dec. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!