Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lesz a szerelemből...

Hogyan lesz a szerelemből szeretet?

Figyelt kérdés
Valahol ezt olvastam, hogy a két fél között a házasság során a szerelem átmegy szeretetbe. Mitől? Hogyan? Ilyenkor milyen a nemi élet? Legjobban azoktól várok választ, akik benne van a dologban. Ha esetleg hülyeséget kérdeztem, akkor nem kell engem leugatni. Még fiatal vagyok és nem vagyok benne. Csak erre kíváncsi vagyok.
2010. dec. 7. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

tök jó a kérdésed én is szoktam ezen gondolkozni, én nem szeretném hogy megszünjön a szerelem :( felnőtt barátaim azt mesélik hogy a megszokás meg az egyre jobban való kötődés és ragaszkodás alakítja át szeretetté a szerelmet. elmondásuk szerint ez egy magasabb szint de sajnos már nincsen lángolás és ilyenek

20L

2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos tanulmányok szerint a szerelem újra és újra fellángol még azután is hogy "átalakult szeretetté", legalábbis ha figyelnek rá a felek.


Amúgy, ha voltál már szerelmes, akkor tudod, hogy amikor szerelmes vagy semmi másra nem tudsz figyelni, csak az adott személyen jár az agyad... se tanulni, se dolgozni de még pihenni sem tud igazán az ember nélküle.

Szerintem ez az "átalakulás", legalábbis az igaz szerelemnél, csak annyit tesz, hogy ez elmúlik. Tehát tudod végezni a dolgod, anélkül hogy megőrülj a hiányától. És szerintem ennek az "átalakulásnak" az oka a bizalom. Az hogy tudod hogy ott van neked. Már nem kell küzdened érte, elértétek, hogy együtt legyetek. Nincs kilátásban annak lehetősége, hogy elveszíted.

2010. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló válaszából nekem az jött le, hogy ez is olyan, mint az elhunyt rokonokkal való viszony. Amíg van, addig nem érdekli az embert, mert nem tudja azt megbecsülni, ami van. Csak akkor fogja, amikor már nincs.

Lesarkítottam volna?

2010. dec. 7. 18:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ideális esetben a szerelemhez szeretet, ragaszkodás, bizalom, barátság is tartozik, a kettő nem zárja ki, hanem kiegészíti egymást. Szerintem itt inkább arra gondolnak, hogy a szerelem szexuális része már idősebb korban nem fog akkora szerepet játszani a kapcsolatban, a randik izgalmait felváltja az összetartozás, a biztonságérzet, a szenvedély inkább harmóniába megy át, de ettől még nem múlik el a szerelem. Legalábbis nem szükségszerűen. De láttam már sok olyan kapcsolatot, ami unalomba fulladt, vagy a megszokás miatt már nem érezték annyira fontosnak, mint az elején. Ezt azért jó megpróbálni elkerülni.
2010. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
aMIKOR a kettő között a törődés dominál ami egy fajta kötelezettség is.Ez nevezik jóban-rosszban kitartás.
2010. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen kicsit lesarkítottad. :)

Nem azt mondtam, hogy nem érdeklik egymást a felek, hisz akkor még csak szeretet sem lenne, csak a félelem szűnik meg.

2010. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Az idő mindent megold.
2010. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól leírta...

Én bár még fiatal vagyok , már sokkal inkább szeretem a páromat mint "szerelmes" vagyok...

Elég rég vagyunk együtt, ez a negyedik éve...az első években inkább szerelem és rajongás volt, ami mára picit átalakult. Természetesen én azt mondom "magasabb fokra értünk" mivel már annyira magabiztosan szeretem és ő is engem, hogy bármelyik családtagommal egy "rangba" tenném. Ő a társam, az az ember aki mellett megöregedni szeretnék...akitől segítséget várok el, akinek támogatást adok és akitől ugyanezt kapom, akit szeretnék majd a gyermekeim apjaként látni...ha "csak" szerelmes lennék az nem lenne elég erős talaj mindennek...természetesen most is megbolondulok ha megcsókolhatom, és fantasztikus vele az ágyban is, pont a mély érzelmek miatt...


Oké nem vagyunk 2o éves házasok, de később is így tudom elképzelni...Egy idő után vannak dolgok amik fontosabbak lesznek mint a szerelem.

2010. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Na erre a "magasabb szintre" kíváncsi vagyok.. 2 és fél éve vagyunk együtt a barátommal, és részemről a kezdeti nagy szerelem szintén "átalakult" (vagy inkább elmúlt?), vagyhát megéreztem már, milyen az a szeretet+megszokás+biztonságérzet+bizalom, de nálam ez az átalakulás leginkább abban nyilvánul meg, hogy egy jó ideje folyton mások tetszenek, elementárisan rámtör a pasizhatnék, úgy érzem, vár még rám valami, és eléggé rá is kattantam valakire (amúgy nem túl esélyes), és mindez nem igazán tesz jót a kapcsolatnak, nagyjából elmúlt a szerelem, de nem abban a normális értelemben véve, amiről a kérdés szól. Lehet, hogy mégsem vagyok még felnőve (25 vagyok), csak eléggé félek, hogy én mindig ilyen leszek, hogy nem bírok érzelmileg a seggemen maradni, és csak annak köszönhetem ha családom lesz, hogy közeleg a kapuzárási pánik, és kénytelen leszek megalkudni, és sosem fogom megtapasztalni, mitől "nemesebb", "értékesebb" az az érzés, hogy vajon az hogyan képes überelni azt a mindent elsöprő szenvedélyt, amit egy új szerelem okoz, amiből a lelkem mindig is táplálkozott eddigi életem folyamán.. Szóval ennyire elkeserít ez a szitu. (A maradék kedvem is elment attól, hogy felnőjek.)
2010. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Fontos, hogy a férfi legyen férfi a kapcsolatban, a nő meg nő. Vagyis te ne azért élj vele, mert ő mindent megad neked és olyan veled, mint nemrég még a szüleid voltak. Mert akkor nem a férfit/nőt látod benne, hanem igazából a szülőket testesíti meg a párod és így kihal a vágy. Mert az anyjával/apjával ki akarna szexuális kapcsolatot létesíteni? Csernus két új könyvében olvastam ezt és roppant elgondolkodtató. Olvasd el, ha még fiatal vagy, akkor nagyon jó szolgálatot tesz, mert tudatosan képes leszel jó kapcsolatot kialakítani. Csernus: A Nő, A Férfi.
2010. dec. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!