Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szándékosan akarja tönkretenni...

Szándékosan akarja tönkretenni az életünket az anyósom? Mikor lesz vége ennek az egész cirkusznak. Azt akarja, hogy a fia visszaköltözzön hozzá? Mit akar? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

1,5 éve elkezdett inni az anyósom. Ilyenkor kibírhatatlan. Folyamatosan hívogatja a páromat, hogy azonnal menjen el hozzá és beszélgessenek. Eleinte rögtön kocsiba ült és elment hozzá. Mostanában már nem ugrik azonnal, hanem üvöltözik vele a telefonban, hogy ne igyon többet. Másnap, mikor a mama kijózanodik, mindig bocsánatot kér és fogadkozik, hogy ez volt az utolsó...és szerinte neki nincs semmiféle alkohol problémája. A párom ettől már teljesen idegbeteg. Ráadásul az anyja sokféle gyógyszert is szed, így attól is rettegnie kell, hogy esetleg meghal. 2 hete eljött hozzánk anyósom és panaszkodott, hogy magányos (özvegy) és nagyon rossz neki, hogy hetente egyszer látja a fiát. Én megértem, de egy 34 éves férfi miért nem élheti a saját életét? Miért kellene naponta elmenni anyukához? Én is csak 2-3 hetente látom anyámat. Ráadásul 15 hetes terhes vagyok, a család nem tud róla (nem is érdemlik meg, hogy elmondjuk) és most attól félek, hogy ez örökre így marad. Mi lesz, ha megszületik a gyerek? Az összes feladat az én nyakamba fog szakadni, mert a páromnak a részeg anyjára kell majd vigyázni?

Meddig kell még anyósom körül ugrálni? Mondtuk neki, hogy keressen barátot / társat magának, de azt mondta nem kell neki senki. Akkor mit tegyünk, hogy ne legyen magányos? Én nem szeretnék vele élni, mert nincs még olyan állapotban, hogy gondozni kelljen. Kivéve, ha részeg. Azt meg pláne nem szeretném, ha egy alkoholistával kellene együtt laknom, csak azért, hogy ne essen baja. Sajnos az én anyám is iszik, de ő el van egyedül és nem zaklat, ha részeg. Vége lesz ennek valaha?


2010. dec. 1. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy könnyü helyzetben,biztosan azért iszik,hogy enyhitse a maganyat.
2010. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen családba akarsz gyereket nevelni,gratulálok...
2010. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt anyósommal és eddig nem volt vele gond. Most kezdte ezt a hülyeséget. Amúgy 14 éve együtt vagyok a párommal és, ha a saját életünket nézem, akkor mondhatom, hogy tökéletes a kapcsolatunk. Csak anyukával nem tudok mit kezdeni.
2010. dec. 1. 20:15
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha meg csak most kezdett el inni, akkor miert nem probalsz Vele egy kicsit foglalkozni pl.

Meghivhatod vacsorara, s kersz Tole valami olyan menut, amit O finoman tud elkesziteni, igy mar elterelted a figyelmet az italrol s nem fog unatkozni sem,mivel fontosnak erzi magat, es erzi azt, hogy van csaladja.

Ne igy allj hozza, elvegre a parodnak a mamaja es a gyermekednek a nagyszuloje, s lehet, hogy meg jol johet a segitsege is. Az unokaknak pl. nagyon fontos a nagyszulo szeretete is.

Baratkoz Vele ossze, hivd at neha magatokhoz, hidd el, hogy egyszer Te is kerulhetsz hasonlo helyzetbe.

Te most jelenleg a szuleiddel nem tartod a kapcsolatot, s most a parod mamajaval sem szeretned. Fogadd el a csaladtagjait, s probalj meg alkalmazkodni, s legyen egy kis turokepesseged.

2010. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen vége lesz. Anyosod hogy jutott idáig? Teljesen magányos, nem szereti senki. Mondd meg, hogy babát vártok és számítasz rá. Rögtön meg fog változni, főleg ha még több feladatot kap a babavárásban.

Azt is meg kellene vizsgálni anyukád miért iszik. Senki sem születik alkoholistának. Ez egy folyamat és végső soron betegség is. Foglalkozni kell vele. Egy bébi eljövetele csodákat tesz. Mindamellett rá kell venni mindkettőt, hogy kezeltessék magukat orvossal. Nem érdemlik meg, hogy eldobd őket. Te is leszel öreg, lehetsz te is kibirhatatlan és magányos és te is elvárod majd hogy a gyereked foglalkozzon veled. Fel kell nyalábolni a két asszonyt és kirántani ebből a sárból, hátha még nem késő.

2010. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
El szokott jönni hozzánk és mi is sokszor látogatjuk. Szombaton az egész család ott volt, még az én anyám, tesóm és nagymamám is (tartom én a családommal a kapcsolatot, jóban is vagyok velük, csak nem megyek naponta). Jó volt a hangulat, anyósom főzött 2 napig előtte, minden nagyon jól sikerült, de másnap hulla részegre itta magát. Sokszor csinálunk neki programot is. Elment a nagymamámhoz is 2 napra, de miután hazajött megint leitta magát. Mindig keres valami okot az ivásra. Már többször leültem vele beszélgetni, elmondtam, hogy ezzel tönkreteszi a fiát. Ezt ő nagyon jól tudja, de akkor is elmegy piát venni. Már volt elvonón is, járt pszichológusnál is, de semmi eredmény.
2010. dec. 1. 20:25
 7/14 A kérdező kommentje:
Anyukám fiatal kora óta iszik. Egyszer azt mondta, neki 2 dolog fontos az életben a cigi és az ital. Ez okoz neki "örömet". Apám 34 évesen meghalt, mert ő nagyon-nagyon keményen ivott és rákos lett. Az én családom is érdekes:(
2010. dec. 1. 20:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok okosat mondani, így 15 éves fejjel, de ha ezzel megnyugtatlak: az én nagyapám azelőtt, mielőtt én még meg nem születtem volna, alkoholista volt. Állandóan részeg volt. Anyukám nem is szeretett náluk lenni (apukám apjáról van szó). Meg is mondta nekik, mikor velem volt állapotos, hogy bizony, ha ezt nagyapa folytatni fogja, akkor engem nem sűrűn fognak látni. Ez valahogy megfogta őt, és nem akart kockáztatni. És meg merek neked esküdni, hogy 15 éve egy nyelet alkoholt nem ivott. Még gyerekpezsgőt(!) sem. És most nem túlzok!!! Viszont nagyapám óriási nagy akaraterővel van megáldva, ugyanis ő magától szokott le. Cigizett is, erős dohányos volt, de az egyik újévi fogadalma végett arról is leszokott, és most már ő is elítéli a dohányzást. Nálunk ez kész csoda volt. Lehet, hogy ez nem mindenkinél megy ilyen könnyen, de egy kisbaba nagyon nagyon sok mindent megváltoztathat. Szerintem mondd el neki :)
2010. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Már bocs de ezt a problémát csak 4 m sárgaföld fogja megoldani
2010. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, talán igazatok van és nekem kellene alkalmazkodni hozzá. Ezzel csak annyi a gond, hogy 1,5 évig jártam pszichiáterhez (tönkretett a saját családom), mert depressziós voltam, ami mellé megfelelési kényszer is társult. Mindig mindenkihez alkalmazkodtam, meg akartam felelni, mert azt hittem, akkor szeretni fognak. Arról győzködött a dokim, hogy magammal törődjek, a saját életemmel és ne nézzem folyton azt, hogy más boldog legyen. Miután "meggyógyultam" már nem foglalkoztam annyit másokkal, inkább a saját életem volt az első. Érdekes, de azóta teljesen kiegyensúlyozott és boldog vagyok. Ezért most kicsit nehezen fog menni, hogy mindig a mama kedvében járjak és alkalmazkodjak hozzá. Azért megpróbálom. Ha kijózanodik holnap, talán elmondjuk, hogy jön az unoka. Ha ez nem hat rá akkor szerintem semmi.
2010. dec. 1. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!