Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen lehet örökbefogadni?

20 évesen lehet örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Mennyi a minimum korhatár és 20 évesen hány éves gyereket fogadhatok örökbe?
2011. szept. 28. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Én szivesen örökbefogadnék egy 16 éves jóképű fiút. :)


20/L

2011. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem a kor a lényeg persze 18 felett kell lenni, hanem az anyagi körülmény, mekkora a lakás, sajátod-e, mennyit keresel? Férjnél vagy-e? Ilyesmi.
2011. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
OFF! elárulhatod, miért az örökbefogadást választottad? nem kötekedni szeretnék, félre ne érts, sőt!, de 20 évesen még azt gondolnám, a saját gyerek az elsődleges opció.
2011. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
20 évesen még a saját gyerek se kéne, hogy opció legyen...
2011. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
16 év különbségnek kell lenni minimum a szülő és a gyermek között.
2011. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Az örökbefogadáshoz több évig tartó alkalmassági procedúrán kell végigmenni, mire megadják az engedélyt, legalább 23-24 éves leszel. Egyébként valószínűtlennek tartom, hogy ennyi idősen meg tudj felelni a követelményeiknek.
2011. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

A törvény szerint 18 éves kortól lehet örökbe fogadni,mivel 18 éves kortól felnőtt az ember.De 18-20 évesen sosem fognak neked gyermeked adni.Általában akkor alkalmazzák,hogy 18-20 évesen örökbefogadó legyen az illető,ha a családi helyzete indokolttá teszi.

PL: Van egy család ahol van 3 gyerek.A három gyereknél a legidősebb 20 éves a másik kettő kiskorú.A szülők meghalnak,így a legidősebb gyerek örökbe fogadja a testvéreit(gyámjuk lesz) hogy egyben maradjon a család.Ebben az esetben természetesen ha minden körülmény adott,engedélyezik az örökbefogadást.

De egy olyan 20 évesnek akinek

-nincs lakása

-nincs biztos állása

-nincs családi háttere(a családi idill apuka+anyuka)

- nincs biztonságos anyagi háttere

nem fognak még nevelőszülőnek sem elfogadni..


Arról nem is beszélve,hogy felteszik az első kérdést amin már buktad is ha rosszul válaszolsz.

-miért nem szül 20 évesen???

(ha egészségügyileg nem tudsz ,mert mondjuk meddő vagy,azt is rengeteg orvosi papírokkal kell igazolnod)

2011. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

10.10.-es vagyok:

Palm, csak félig értek egyet! bár alapvetően én is úgy gondolom, hogy ez a korosztály (általában) még fiatal a gyerekneveléshez, de pl. az unokahúgom 21 évesen sokkal érettebb és kiegyensúlyozottabb szülő, mint én 35 évesen. ő "született anya", gondoskodó, felelősségteljes, stb., én meg egy laza, kicsit szétszórt, engedékeny, barátnő típusú anya leszek inkább.

2011. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Semmilyen orvosi papírral nem kell igazolni, hogy meddő ... Miért kéne ezt igazolni???

(Kicsit durva, amit írtál.)

2011. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

ma 10:21

Voltál ilyen helyzetben?? Mert én igen.Mivel 25 évesen intéztem az örökbefogadást,így fiatalnak tartottak (minden körülménynek megfeleltünk a férjemmel)

A kérdést feltették nekem is

- miért nem próbálkozunk saját gyermekkel? Mert a tapasztalatuk azt mutatta,hogy legtöbb esetben a saját gyermek születése után a fogadott gyermeket elhanyagolják.Ezért is szigorú az örökbefogadás menete.

Mivel én meddő vagyok,így orvosi leletekkel kellett igazolnom,hogy a fiatalságom egyik hátránya hogy képtelen vagyok szülni.Ezzel meglehetősen előrehoztuk az örökbefogadás napját..Így nem utasítottak el minket.

2011. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!