Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges örökbefogadni a...

Lehetséges örökbefogadni a húgom gyermekét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves húgom és sajnos terhes lett. Ezt a részét ne is taglaljuk. Elvetetni nem akarta és örökbe szeretné adni. Mi a vőlegényemmel szívesen örök befogadnánk. Anyagi helyzetünk stabil. Húgom is úgy van, vele inkább nekünk adná, mint egy idegennek. Esetleg ez megoldható?
2011. jún. 22. 14:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg persze

családon belül könnyebben megy a dolgo mint idegennél

2011. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom akadályát, szerintem megoldható - igaz az örökbefogadáshoz sok dologban kell megfelelni, de talán mivel a húgod gyereke, gördülékenyebben megy majd.

De azért elég komplikált lesz a helyzet, nem irigyellek titeket! A húgod előtt fog felnőni a saját gyereke, és pár év múlva már könnyen lehet, hogy másképp néz arra a gyerekre, mint csak egy baba, mint akit megszült..

2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nem lenne egyszerűbb ha inkább csak ti lennétek a nevelőszülei? És ha későbbiekben megbánja, hogy oda adta nektek és vissza akarja szerezni, akkor mit fogtok csinálni. Vagy a gyereket úgy fogjátok nevelni, hogy tudja ki az anyja?
2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, így még egyszerűbb is a dolog.
2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még könnyebb is lesz elintézni a dolgot.
2011. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügy azt fogja ajánlani,hogy csak a gyámjai legyetek a gyereknek. És ha minden rendben van és a hugod amikor már nagykorú akkorsem akarja a babát akkor örökbe fogadhatjátok.
2011. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható. Az egyik kolléganőm a férjével 10 évvel ezelőtt örökbefogadta a zűrös húga kisfiát, és ők nevelik a kezdetek óta. A vicc az egészben, hogy a húga a mellettük lévő házban lakik... és a gyerek mostanában kezd megzakkanni, mert nem igazán tudja feldolgozni, hogy akik nevelik, nem ők az igazi szülei, viszont az igazi anyja meg ott lakik mellettük....
2011. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt örökbefogadással megoldható. De nem tudom, hogy jó ötlet e...
2011. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont most van egy hasonló eset az ismerettségi körömben. Egy 14 éves lányról van szó, terhes lett, de megtartja. Nyílt örökbefogadással a lány anyukája fogadja örökbe a babát.
2011. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Én is gyerekként lettem terhes, de SOHA nem adtam volna örökbe a fiamat családtagnak. Anyukám és anyósom mondták, hogy adjuk örökbe nekik, de ha van lehetőségük felnevelni az unokájukat gyermekükként, akkor legyen lehetőségük csupán segíteni benne is.

Ha mégis örökbe kellett volna adnunk, akkor én, és a férjem is inkább adtuk volna idegennek.

Ha 2 év múlva rájön, hogy mégis szeretné a gyereket, akkor mit csináltok? Ha beleszól a nevelésbe, hisz mégis ő az anyja... Szerintem nagyon nagyon rossz ötlet, inkább tartsa meg, és Ti segítsétek mindenben, amiben lehet, vagy adja örökbe másnak.

4 emberi életet (a gyerek, ő, és ti a vőlegényeddel) tesz majd tönkre, ha néhány év múlva meggondolja magát, és meg fogja, hidd el..


19 éves anyuka

2011. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!