Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb? Ha egy...

Melyik a rosszabb? Ha egy anyagilag szegény környezetben (család, párkapcsolat) élsz, vagy ha egy érzelmileg szegény környezetben?

Figyelt kérdés
Érzelmileg szegény -> nem foglalkoznak veled, elhanyagolnak, nem érdekled őket, nem keresik a társaságod stb.
2010. dec. 9. 19:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
anyagilag szegény a rosszabb. Én is szegényen nőttem fel és most azért tanulok hogy nekem már jobb legyen. Szeretnék végre anyagi biztonságot.
2010. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Mind a kettő egyformán rossz szerintem. Mindkét környezetben sérült gyermek fog felnőni és mindkét környezetből érzelmileg sérült gyermek lesz. Hiába szereti nagyon a családja ha az iskolában kiközösítik, ha folyton azzal szembesül, hogy a másiknak mennyi mindene van, amiről ő még csak nem is álmodhat. A szegény családok nem tudják biztosítani a továbbtanulást, nyelvtanulást, stb.-t a gyerekeknek, így elvágják annak is a lehetőségét, hogy a gyerek valaha kitörjön a szegénységből. A gyerek pedig ahogy nő, egyre inkább tisztában lesz ezzel. Végül pedig lelki nyomorult felnőtt lesz jó eséllyel.
2010. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy az érzelmileg szegény környezet a rosszabb, csak az a baj, hogy, ha anyagilag szegény a környezet, akkor nagyon nehéz megteremteni az érzelmi jólétet. Értem ez alatt, hogy akkor sokkal több az idegeskedés, feszültség a pénz miatt, és hamarabb kapnak össze az emberek, több a civakodás esetleges apróságok miatt is.
2010. dec. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Én szegénységben nőttem fel, úgy hogy nem törődtek velem. Őszintén belegondolva rettentően fáj, hogy mennyi álmomról le kellett mondanom, hogy hány és hány megaláztatás ért a szűkös anyagi helyzetem miatt... de aztán eszembe jut, hogy soha senki nem akart meghallgatni, sokat bántottak, és mennyire egyedül voltam...

Azt mondom, megtartanám az anyagi szegénységet, ha cserébe lett volna valaki,aki néha megölel és azt mondja, hogy szeret, és ez a fontos.

2010. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag. Hidd el én igy élek és baromi rossz hiába van aki szeressen! Barátokat, olyanokat akik foglalkoznak veled mindenhol, mindig lehet szerezni ha nem vagy komplett örült, és ezek még jobbak is mivel te választod őket és nem adottak akiket el kell viselni. Ha viszont beleszületsz egy szegény családba akkor onnan neház kitörni. Meg én amúgyis szeretek egyedül lenni, agyamra megy ha valaki folyton velem akar foglalkozni.
2010. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!