Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincsenek barátaim a családomm...

Nincsenek barátaim a családommal nem épp a legjobb a viszonyom és nincs párom se egyedül maradtam. Elrontottam, kész vége?

Figyelt kérdés

Az egész 2 éve kezdődött. El kellett döntenem, h melyik iskolába menjek továbbtanulni. Kollégista lettem egy egyházi gimnáziumban. Hogy miért emelett döntöttem:

-Elakartam menni itthonról

-Barátokat akartam szerezni, mert itthon nincsenek

-És még 1 személyes ok miatt

Mot 2-as vagyok, megvan az ECDL teljes bizonyítványom, "készülök" a nyelvi érrteségimr + nyelvvizsgára. És boldogtalan vagyok! utálom az egészet, nem lettek barátaim, nem lettem fontos senki számára. Az iskola kiészít, a kollégium megöl. Állandóan ordítanak velünk, kritizálnak, a 0 alá viszik a egonkat, kicsinélnak minket. És mivel nincsenek barátaim a családommal nem épp a lgjobb a viszonyom és nincs párom se egyedül maradtam. félek, h örökre egyedül maradok, hisz ilyenkorban már mindenkinek megvannak a barátai, a barátja, nekem soha nem volt eegy igaz barátom se, és mégcsak soha nem is csókóloztam. Nem tudom senkinek elmondani mi bánt, mert senkit nem érdekel. Nem tudom mit tegyek,néha úgy érzem , h már végleg így marad, nem tudok hova menekülni. A sulit ha otthagynám, nem tudom hoova mennék tovább és a csaáldomtól biztos megkapná, h befuccsoltam. Nincs hobby, nincsenek álmaim. Egy üres üveg vagyok és félek, h mi lesz ezután...


2009. jan. 20. 14:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne keseredj el, továbbtanulásnál főiskola, meg egyetem teljesen új életet kezdhetsz.


Elmesélem az én sztorimat. Gimnáziumom a 3. iskolám volt, és akkor voltam 5.-es (8 osztályos). mivel ide-oda írattak, nem voltak barátaim, és nem tanultam meg a beilleszkedési szabályokat, 5.-ben még ott tartottam, hogy klassz a cipőd leszünk barátok? naná, hogy kiröhögtek. 8 gyötrelmes év várt rám, először csak az osztályban, később az egész iskolában röhögtek rajtam (gyorssan terjednek a hírek ugyebár), plusz otthon is kaptam a szüleimtől, mert amikor el mertem mondani a problémáimat, már mindenért: "látod, ez is ezért van.." című fejezet következett. Mondanom sem kell, ego a negatívban, én meg mint totál depressziós, aki senkire nem számíthat rángatóztam előre-hátra a padban nap-nap után.

A főiskolával változott meg minden. Új életet akartam kezdeni, nem akartam elrontani. Azzal próbálkoztam, hogy rettenetesen figyelek. Ki hogyan beszél, hogyan lazul, milyen poénokat mond, milyen a testtartása MINDENRE.

újra tanultam, hogyan kell barátkozni, és habár senkinek nem vagyok a legjobb barátja, és nem hiszem, h hiányoznék, ha hazakerülök, de van társaságom. Egy valamit ne felejts el: saját problámáiddal módjával traktálj másokat, inkább csak akkor, ha külön rákérdeznek, előbb-utóbb megunhatják, ezzel elüldözheted őket. Ha nagyon ki akarod panaszkodni magad (nekem kényszerem volt rá, de tényleg), keresd fel az iskolapszichológust, ő meg hallgat, és nem vág közbe :D

A pasik miatt meg ne aggódj. Majd a legváratlanabb pillanatban fog eljönni, aki úgy gondolja, fontos lehetsz a számára, bár a konkrétan az én pasim egy olyan témájú beszélgetés után kérte el a számom, ami valahogy így hangzott:

miért utálod a sulit? válasz: mindent elcsesztem...

A mai napig állítom, h ez keltette fel az érdeklődését...


És ne a közeljövőbe számíts erre: én 20 voltam, mikor a szerelem először bekopogtatott az ablakon, a "barátnőm" 22.

Nem vagy lekésve semmiről, és csukd be az ablakot ne ugorj ki rajta, na meg a kést sem kell még élezni, minden más lesz, hidd el!

2009. jan. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

jaja, nehogy elfelejtsem: Hobbyra nagyon jó tipp: nézd meg a delfineket, hogy csinálják, nagyon boldogok!!!

És imádnivalóak!!!

Kösd le magad, az kell most nagyon!

2009. jan. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Sziasztok! Aki úgy érzi,hogy jó lenne neki egy társaság,akikkel beszélgethet,neten, és majd később személyesen is, az írjon nekem e-mailt a picilany0108@freemail.hu-ra . a részleteket leírom majd annak,akit ez érdekel, a lényeg, hogy most igyekszem kialakítani egy ilyen társaságot, egyelőre csak a neten.
2009. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!

tudom már biztos nem kűzdől ezzel a problémával, de zért le irom. Én most töltöttem be alig a 15-öt és sosem voltam minta diák.. ezért sajnos nem volt egy barátom sem mert a szüleik eltiltották tőllem, amiért a jó kislányoknak megmutattam milyen vagyok. (brbizunk szóval ne gondolj rosszra xD) Na mindegy... De tudom hogy ha az ember próbálja és tényleg akarja h változzon az élete akkor fog is. Erre akkor jöttem rá mikor alig pár hónapja feladtam az életet. Már csak mntem az árral mikor felkarolt egy barátom, majd jöttek ezután a jobbnál is jobb dolgok. SOSEM SZABAD FELADNI. csak ennyit. :)

2012. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!