Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan dolgozta-dolgozza...

Ki hogyan dolgozta-dolgozza fel, ha a családjából valaki öngyilkos lett?

Figyelt kérdés

Édesapám mindig határozott, tisztességes, ámde kissé mogorva ember volt. Imádott sütni-főzni, világot látni, dolgozni, tervezni, művelődni. Soha nem volt tétlen.

Kapcsolatunk nem volt felhőtlen, de az utóbbi időben sokat javult.

Két hónapja aggódni kezdett a házuk állapota miatt, rögeszmésen ismételgette, hogy életveszélybe sodor minket-ami nem volt igaz, régi építésű ház, de más szakember is felmérte, simán rendbe hozható a dolog.

Orvosok szerint csak kimerült volt, felírtak pár gyógyszert, az majd rendbehozza...édesanyám szabadságot vett ki, hogy vele legyen. Apám 20 kilót fogyott, és csak a házról tudott beszélni, és arról, mennyire elrontotta az életét.

Aztán szervezni kezdte az épület problémás részének rendbehozatalát-most hétvégén jöttek volna a munkások, de végül lemondta.

Szombat reggel készülődni kezdett, húst vett elő, edényeket pakolt, utóbbi napokban vidámabbnak tűnt-feléledt valami remény, hogy kilábal...

Édesanyám dolgozni ment, testvérem barátjánál volt, én másik városban élek, nem akartam hazautazni aznap.

Ekkor tette meg...pedig világéletében elítélte az öngyilkosságot.


Bonyolultabb a történet, de már így is rengeteget írtam,

köszönöm ha egyáltalán elolvassa valaki és válaszol a kérdésre!


26/L


2010. dec. 13. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi a kérdésemért, de hogyan lett öngyilkos?
2010. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is részvétem.

Szerintem az elméje sérülhetett meg, és ezért lohallta bele magát ebbe az önsanyargató állapotba.

Csak az idő segíthet, és az, hogy ott vagytok egymásnak a szeretteiddel.

Kitartás.

2010. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

:( Részvétem

Sajnálom nagyon az ilyen embereket. Velem ilyen nem fordult még elő de édesapámat én nagyon féltem egyedül él és romokban az élete és mondott már olyat hogy legszívesebben kiugrana a lakásból. Ha tudok este mindig megpróbálok hazamenni a hétvégéket nála töltöm.

Nem akarok kegyeletsértő vagy ilyesmi lenni de ha ennyire elitélte az öngyilkosságot, 100%-ban biztos hogy öngyilkos is lett? Úgy értem nem baleset történt vagy ilyesmi? Ne haragudj ha rosszul esik. :(

2010. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján valami pszichológiai begetsége volt (depresszió, rögeszmés betegség), az, hogy a ház miatt ennyire negativ lett a hozzáállása, ilyen sokat fogyott, erre mutat. Az öngyilkosság egy rövidzárlat lehetett, nem látott más kiutat. (Esetlet nem lehetett véletlen rákos, csak nem mondta nektek? Mert a nagymértékü fogyásnak az is lehet oka)
2010. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sokszor azok az emberek a legsérülékenyebbek, akik mindig magukban tartják a negatív érzéseiket, hogy a környezetüket ne terheljék.

Ők a példás családapák, a megbízható barátok, stb. Belül sajnos feszíti őket az évtizedeken át elfojtott stressz. Sok-sok kicsi dolog, amit mások kipuffognak magukból vagy ordítanak egyet.


Apámnak is lelkileg nagyon megterhelő munkája volt. Felsővezetőként dolgozott és sokszor csak rossz és még rosszabb között tudott választani, amikor döntést kellett hoznia. Kapott rengeteg kritikát is, akár megérdemelte, akár nem. De ő mindig nyugodt és derűs volt. Aztán a nyugdíjkorhatár előtt már nem indult el a soron következő választáson. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem, hiszen biztos befutó lett volna (6. ciklusa lett volna), azt mondta hogy az egészsége és a lelki nyugalma fontosabb.

Egy évvel később fedeztem fel, hogy huszonvalahány éven át napi szinten szedett nyugtatókat. Csak így bírta ki.

2010. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Depresszió elleni gyógyszerek az első pár hétben felerősitik a betegséget és csak azután hatnak. Mindegyik gyógyszeren rajta is van. lehet Apukádnál is ez volt.

Remélem sikerül feldolgoznotok a tragédiát és megbocsátani neki!

Részvétem:-(

2010. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2001-ben szintén apukám lett öngyilkos. Akkor voltam 14 éves. Éppen az osztállyal mentünk színházba. Reggel elvitt a buszhoz, feltett rá-este meg mire hazaértem már halott volt. A pincénkben végzett magával. Számomra még most is felfoghatatlan, hogy hogy tudta megtenni, és miért tette, mikor nem volt rá oka...szeretett minket.

Szerintem ebbe beletörődni és feldolgozni sosem lehet, mert a MIÉRT-re sajnos sosincs válasz...

Részvétem...

2010. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Felakasztotta magát.


Én is arra gondoltam, hogy kivizsgáláson megtudott valamit, egyszer már volt rákos, akkor kilábalt belőle, nagy lelkierővel. Ez a héten kiderül...

Az is egyfajta válasz lenne.


Jaj, harmadik válaszoló, Neked meg kitartás, nagyon szép Tőled, hogy így foglalkozol édesapáddal!


Köszönöm az eddigi válaszolóknak!

2010. dec. 13. 22:00
 9/15 A kérdező kommentje:

21:55


Ebben teljesen igazad van.

Apukád jól döntött szerintem.


A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:57


Hát az még jobban felfoghatatlan...Sajnálom.


Annyira nem vagyok rá dühös, inkább iszonyatosan sajnálom,

hogy ilyen nyomorúságosan halt meg, hatalmas pokol dúlhatott benne.

2010. dec. 13. 22:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Ó, nagyon sajnálom az apukádat:( Én is elveszítettem már néhány embert, akit szerettem, és nagyon nehéz volt.. Ők többnyire betegségben és balesetben haltak meg ugyan, de szerintem ez sem javít - sőt! - semmit a helyzeten.

Sajnos azonban én is kerültem kapcsolatba olyanokkal, akik később önszántukból dobták el az életük. A közvetlen környezetemből anyám bátyját említeném, aki nagyon jó ember volt, és a sors méltatlanul nagyon csúnyán elbánt vele. Mikor meghalt, egyedül hagyva három pici gyereket, anyámban egy világ omlott össze, és azóta is saját magát hibáztatja, amiért nem vette észre mire készül, amiért nem tudott rajta segíteni.

A másik ilyen ember egy barátnőm édesapja volt. Ő a lánya szeme láttára ugrott ki a 10. emeletről, szinte két mondat között.. Én szerintem neki az utolsó pillanatban valami történhetett a tudatával, mert nagyon szerette a lányát, és biztos, hogy nem akarta volna hogy ezt ő átélje. Benne is nagyom mély sebeket hagyott az eset.

Nem tudok neked biztatót mondani, mert biztosan nagyon nehéz lehet most neked.. De remélem eszedbe sem jut hibáztatni magad, amiért nem sejtetted meg, mire készül! Ez az ő akarata volt, és biztosan nem büntetni akart vele titeket..

2010. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!