Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan dolgozta-dolgozza...

Ki hogyan dolgozta-dolgozza fel, ha a családjából valaki öngyilkos lett?

Figyelt kérdés

Édesapám mindig határozott, tisztességes, ámde kissé mogorva ember volt. Imádott sütni-főzni, világot látni, dolgozni, tervezni, művelődni. Soha nem volt tétlen.

Kapcsolatunk nem volt felhőtlen, de az utóbbi időben sokat javult.

Két hónapja aggódni kezdett a házuk állapota miatt, rögeszmésen ismételgette, hogy életveszélybe sodor minket-ami nem volt igaz, régi építésű ház, de más szakember is felmérte, simán rendbe hozható a dolog.

Orvosok szerint csak kimerült volt, felírtak pár gyógyszert, az majd rendbehozza...édesanyám szabadságot vett ki, hogy vele legyen. Apám 20 kilót fogyott, és csak a házról tudott beszélni, és arról, mennyire elrontotta az életét.

Aztán szervezni kezdte az épület problémás részének rendbehozatalát-most hétvégén jöttek volna a munkások, de végül lemondta.

Szombat reggel készülődni kezdett, húst vett elő, edényeket pakolt, utóbbi napokban vidámabbnak tűnt-feléledt valami remény, hogy kilábal...

Édesanyám dolgozni ment, testvérem barátjánál volt, én másik városban élek, nem akartam hazautazni aznap.

Ekkor tette meg...pedig világéletében elítélte az öngyilkosságot.


Bonyolultabb a történet, de már így is rengeteget írtam,

köszönöm ha egyáltalán elolvassa valaki és válaszol a kérdésre!


26/L


2010. dec. 13. 21:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2010. dec. 13. 22:36
 12/15 BlackSword ***** válasza:
78%

Nézd!

Semmi sem lesz már a régi... De ez nem feltétlen jelent rosszat... A kapcsolatok változni fognak...


Eleinte az ember még fel sem tudja fogni... Tudod, hogy Ő már nem jön haza, de mégis, valami ismerős zaj... És ott lesz a szemed az ajtón, várod, hogy benyisson...


Aztán jön a temetés... És hiába tudja az ember, hogy előbb-utóbb eljön az a pillanat, (végtére is törvényszerű, hogy az ember eltemeti a szüleit) mégis, mintha ott maradt volna valami... Egy szó, amit nem mondott el az ember... Egy hiba, egy turpisság...


Aztán szép lassan megszépülnek az emlékek... A rossz mondatai is...


És nagyon szeretném azt mondani, hogy nem készült rá... De amit írtál, abból egyértelmű volt... Egyszer majd talán Te is megérted...


Őszinte részvéttel: BS

2010. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Párom édesanyjának mindkét testvére öngyilkos lett...a miértek részleteit nem nagyon ismerem, párom nem beszél róla, én meg nem kérdezem. Anyósom édesanyja még él szerencsére, már elmúlt 70 éves. Túl van egy alkoholista férjen és 2 halott gyereken...és ő a legkedvesebb ember akivel valaha találkoztam!
2010. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
36%

Ne vedd rosz néven ,de én csak a modszer kiválasztásával nem értek egyet.A nagyapám hatvan egypár évesen föbelötte magát.Kevés embernek van bátorsága maga kezébe venni a sorsát!Az öregség nem vidámság.A hatvan felettieknél 6 szor gyakoribb mint a huszéveseknél.Szerencsésebb cipöben meghalni,mint ágyban fekve hosszan kinlodni.

Születéskor már halálra vagyunk itélve,itt létünk csak ideiglenes!

A hirtelen fogyás rosz jel,szerintem tudta miért csinálja.

2010. dec. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nehezen, mert az ember saját magát hibáztatja, hogy miért nem segített. Az én családomban is ez történt, és annak ellenére írom a fentit, hogy én magam is megpróbáltam öngyilkos lenni, tehát pontosan tudom mit élt át az, aki megtette.
2010. dec. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!