Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted a karácsonyi nagy...

Szerinted a karácsonyi nagy "imádat" nem álszentség?

Figyelt kérdés

Olyan álszentnek tartom, hogy egész évben sok rokonom lese sz.rja, mi van velem,(pedig nem utálnak, semmi ilyesmi, én szoktam őket keresni, de sok rokonom, nem nagyon) karácsonykor, meg felhívnak, hogy hogy vagyok, kellemes ünnepeket stb.

De, mikor én keresem őket, nem érnek rá találkozni, elutaztak... Én ezt furcsálom, hogy a távolabbi rokonok egész évben azt sem tudják elék-e vagy sem, csak én keresem őket, de karácsonykor, meg felhívnak, hogy ott lakom-e ahol eddig...

Más nincs így ezzel, nem kicsit álszent dolog, ez a karácsonyi, "szeretjük egymást"?


2010. dec. 14. 20:39
 1/10 Cory Rose ***** válasza:
Szüleimmel el szoktam játszani ilyenkor a "nagyonszeretjükegymást" hogy ne legyen kínos az az együtt töltött nap (ők tényleg szeretnek). De a többiek nem érdekelnek, akikkel nem tartom napi szinten a kapcsolatot, azokkal karácsonykor se beszélek.. Ha valaki boldog karácsonyt kíván annak visszakívánom, de ennyi.
2010. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, mi a legközelebbi rokonainkkal sem tartjuk a karácsonyi üdvözletet, nem hogy még az életben...
2010. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek.Nem csak a rokonokkal,hanem még az utcán is elnézőbbek egymással az emberek.Oké ez szép és jó lenne,ha nem csak ezen a pár napon menne így.

Engem is felkeres pár olyan rokon akinek jóformán még a nevét sem tudom:S

2010. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem álszentség,hanem inkább formalitás,karácsonykor mindenki nagyon jó,ha elmúlik akkor máris ugyanolyan sárkány,mint bármelyik nap. Ez van. :)
2010. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem az jó dolog hogy legalább karácsonykor felhívnak. az én rokonaim soha :) na mondjuk nem is hiányzik. szerintem a nagyobb álszentség ha valaki csak akkor keres meg mondjuk ha kell neki valami. na azt nagyon utálom.
2010. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor álszentség, ha az év többi napján ez nem áll fenn.
2010. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, tényleg álszentség.
2010. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi ilyenkor sem futunk össze azokkal a rokonokkal, akikkel egész évben sem! Nálunk ilyenkor is csak a szűk család ünnepel együtt, a férjemé és az enyém. Szóval szerencsére nekünk nem kell álszenteskedni!
2010. dec. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én például karácsonykor mindenkit szeretek(még azokaz is akiket utálok).Engem ilyenkor megszáll valami megmagyarázhatatlan érzés és legszivesebben az egész Földet magamhoz ölelném!
2011. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi sem tartjuk a kapcsolatot szinte senkivel a családban,(nem harag miatt,de senki nem ér rá manapság)szülőkön kívül.De karácsonykor hívjuk egymást,és egyik unokabátyámmal ilyenkor kölcsönösen elmegyünk egymáshoz,kisebb ajándék iszogatás stb.Anyuval beszélgettük épp nem rég,hogy mi értelme?Igenis van,mert ha nem ragaszkodnánk már ehhez sem,akkor egyszer csak meg se ismernénk egymást,mert utcán se nagyon futunk össze.
2011. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!