Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnatok a kovetkezo...

Hogyan reagalnatok a kovetkezo helyzetben? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Par nappal volt egy heves vitam anyammal, a tesom miatt. Tegnap lehallgattam a beszelgetesuket (anyam es ocsem), es a sajat hazamban a hatam mogott komplett idiotanak es erzeketlen fatuskonak neveztek. Ti ezt h reagalnatok le?


Elozmeny: anyam nalunk lakik, ferjem, kislanyom es en. A haz az enyem, meg a hazassagunk es ferjem ismerese elott vettem, es bovitettem ki. Nem kaptam semmifele szuloi segitseget, minden egyes teglaert en dolgoztam meg, es most mar dolgozunk meg h torlesszuk a banknak. Anyam azert lakik velunk mert az ahitottan szeretett fia nem ohajtott vele egyutt elni, ugyanis nezeteltereseik voltak a felesege miatt. En kulfoldon lakom mar lassan 10 eve es ok jottek ki utanam az en segitsegemmel. az elmult ket evben rengeteget segitettem a tesomeknak de mindez keves nekik. Most mar ferjnel vagyok, es anya is vagyok, es mellette dolgozom mert nagyon jol jovedelmezo allasom van, es igazan meg magam sem tudom h feladjam vagy ne. Anyam besegit, de ehhez megkapom a mindennapi negativitast es szapulast, tehat ami elony az millio egy hatrany is egyben. anyam ugy erzem kotelessegbol segit hatha ebbol vmilyen modom ocsem profitalhat. a telefonok minden naposak, minden napra van vmi keres es nekem ugrani kene. el van varva ha hazaerek a munkabol, eldobva mindent en az ocsemnek pattanjak. ha meg nem igy van en vagyok az erzeketlen szemet alak. lassan mar en vagyok a megturt szemely a sajat hazamban. Az elmult 3 napban pl uzleti uton voltam ferjem volt a kislannyal es tegnap a hatam mogott a beszelgetesben ez volt szo szerint, nah hazajott megszunt a nyugalom.

Nem tudom mit tegyek sok midnen fogalmazodott meg:

-hagyjam ott a jol jovedelmezo allast legyek foallasu anya

- koltozzek egy masik allamba messze toluk, es legyek foallasu anya

-alkalmazzak babysittert vagy inkabb bejaronot

-adjam bolcsibe

egyszeruen tanacstalan vagyok azert tettem fel a kerdest. egyet tudok a lanyom nem akarom egy negativ kornyezetbe felnevelni, ahol anyam a sajat hazamban le ordogozz, es leorditja a fejem, es nem akarom egy negatoiv kornyezetben nevelni ahol mindig az itteni allampolagrok vannak szidva, h azok milyen hulyek es koszosak. nem beszelve h a ferjem idevalosi.

Bocsi h hosszura sikeredett igyekeztem rovdien osszefoglalni de eleg nehez, mert tul sok minden van a talcan...


2010. dec. 16. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát most őszintén - én kidobnám anyádat.
2010. dec. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondom őszintén, még a saját anyámmal sem költöznék össze!!!


Szép lassan téged is tönkre fog tenni, meg a házasságodat is (a férjednek sem lesz kedve hamarosan egy olyan otthonba hazamenni, ahol állandó a veszekedés)...


Küld szépen haza anyukádat és ha hazament, utána nem kell mindent megosztani vele (minél kevesebbet tud, annál kevésbé tud beléd kötni).


Teljesen igazad van, a kislányod nem nőhet fel olyan környezetben, ahol a nagymama szapulja az ő anyukáját, egymás háta mögött beszéltek, ezzel képmutatásra, kétszínűségre nevelitek!


Egyáltalán, ez a légkör sem jó, sem a gyereknek, sem nektek!


Alkalmazz inkább egy bébiszittert, aki a háztartási munkába is besegít.

2010. dec. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvastam a témával kapcsolatos eddigi kérdéseidet is és ma se értem, miért csinálod ezt.

Anyukáddal leülsz, őszintén elmondod neki, hogyan látod te a dolgokat, azaz pontosan és szóról szóra azt, amit ide nekünk is leirtál. Ha kell, nyomtasd ki és olvasd fel neki.

És azt is elmondod neki, hogy "a lanyom nem akarom egy negativ kornyezetbe felnevelni, ahol anyam a sajat hazamban le ordogozz", ezért kap 1 hónapot és költözzön el. Addig meg szépen keress egy bébiszittert (vagy bejárónő és bölcsi, tán ez jobb, ha megoldható) és 1 hónap múlva rádköszönt egy csendes, boldog élet.

Arra készülj, hogy anyukád jeleneteket fog rendezni, rimánkodik majd, megigéri neked a csillagokat is az égről, tehát ha elhatároztad magad, akkor ne állj meg félúton, vidd végig a dolgot, az igazad biztos tudatában.

Már eddig többet tettél, mint amit az illem, vagy "hála" miatt bárki más tett volna, ezt tartsd észben, mikor megint elhord téged mindennek. Mert nincs kétségem afelől, hogy érzelmi zsarolással fog próbálkozni, az eddig is bejött nekik (a jó szivedre hat).

2010. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondják rólad, hogy "komplett idióta és érzéketlen tuskó vagy",(már bocsánat, csak idéztelek) akkor tedd is azt. Pakold szépen haza anyukát a tesódhoz! Fogadj babysittert, de ne hagyd, hogy a családi életed tönkre tegye a saját hozzátartozód!
2010. dec. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem irigyellek. anyukáddal tarts egy őszinte ( feltáró jellegű :)) beszélgetést. ha nem juttok közös megeggyezésre akkor haza kell küldeni. ne te költözz, nem neked kell menekülni. az állásod, ha jó semmiképp ne add fel. vigyél ki magyarból egy au pairt, kis pénzért 4-500 eu-ért szoktak kimenni+ellátás+szoba. a bratyód is nagy ingyenélő lehet. anyukád pedig gyakorolja a sárkányos természetét azon aki vevő rá.
2010. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat. Utananezek bejarononek. Az egyik ismerosom nez a bolcsodei megoldasra lehetoseget hisz o maga is ott dolgozik. sajnalom h ez tortent es az h egy csaladon belul elofordulhat. volt mar kerdesem es vki javasolta a bentlakasos bebysittert is. ennek is utananezek bar itt eleg szigoru vizumkotelezettsegek vannak, ill megkerdezem az onkormanyzattol is a lehetosegeinket. en anno orultem mikor kijottek vegre egyutt a csalad, de baromi sok bosszusagot okoztak egyben nekem es az orom mar csak bosszusag. Nem akartam h anyam magara maradjon, de hat ha ezt akarja akkor csak lam legyen. majd egyszer meg meg fogja banni. es igy legalabb raszolgalok az erzeketlen tusko fogalomra.

meg egyszer koszi nektek, es ha van meg otletetek szivesen varom.

2010. dec. 16. 07:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kommentedet olvasva egyáltalán nem értem, mik alapján jutottál arra a következtetésre, hogy Neked fel kéne adnod a munkádat, főállású anyának kéne lenni, vagy el kéne költöznöd egy másik államba?

Leírod, hogy saját erődből van egy saját otthonod, van férjed, gyereketek és tulajdonképpen az anyukád és az öcséd beköltözött az életetekbe. Ebből hogyan következik, hogy neked kellene változtatni, feladni mindent, ha az egy fedél alatt élés nem működik?

Azért, mert esetleg anyukád foglalkozik a gyereketekkel, felügyel rá addig, amíg Te és a férjed dolgozik, még nem jogosítja fel rá, hogy Téged szapuljon, ledegradáljon, mint anya, hiszen ha jól értem, belőletek élnek.

Ha Te feladsz mindent, akkor miből is fog élni ez a díszes társaság? Hol fognak lakni?


Ha tényleg annyira jövedelmező a munkád, sokkal jobban jársz, ha inkább egy olyan házvezetőnőt alkalmazol, aki nem rombolja a tekintélyedet a saját házadban és a családod megtanulja, hogy hol a helye, mi a szerepük az életedben...

2010. dec. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd helyre anyádat, hogy örüljön, hogy van hol laknia. Utálom, mikor egy szülő kihasználja a saját gyerekét, és a tetejébe még szapulja is! Az ilyen nem anya!
2010. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, mehet az öcsédhez, vagy kereshet saját lakást.
2010. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!