Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb, ha megcsal, vagy...

Kokas Lajos kérdése:

Mi a jobb, ha megcsal, vagy ha autó balesetet szenved. Te mit kívánnál?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban nem ért haza időben egy felhasználó férje. Sajnos autó balesetet szenvedett (Ezúton kívánok neki jobbulást!). Az első válaszoló azt írta, hogy "Ne izgulj, biztos megcsal" Komoly morális kérdést vetett fel: Mit kívánnál inkáb ebben a helyzetben?
2010. dec. 17. 08:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
NEM VOLT SZÓ A BALESET MÉRTÉKÉTŐL. Szerintem mindenki enyhe balesetre gondol amikor a BALESETET választja....
2010. dec. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
attól függ ha kis karcolásokkal járó baleset akkor az,de ha komolyabb balesetről kell döntenem akkor inkább csaljon meg ,mint valami komoly baja legyen!
2010. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%
Ha az én párom megcsalna, akkor garantáltan balesetet szenvedne! Ennyi!
2010. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

Igen,én is végigkövettem a történetet,amiből ez a kérdés megfogalmazódott. Valóban érdekes kérdés. Azért is,mert ugye mindkét esetben sérül valaki. A megcsalásnál lelkileg én a balesetnél testileg ő. Számomra a megcsalás megbocsáthatatlan,ezért vége lenne a kapcsolatnak. Viszont,ha van egy baleset,amit ő megúszik egy kis karcolással + a balesettel járó stresszel,beviszik a kórházba,megvizsgálják,minden oké,pár óra múlva otthon van,abban az esetben a baleset. Ha a baleset súlyosabb lenne mondjuk ha már valamelyik bordája törne,akkor inkább a megcsalást mondanám,mert testi sérüléseket sosem kívánnék neki.


25/N

2010. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 9:12-es!

Ott a pont! :))))

2010. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
33%
Erre nehez valaszolni, en inkabb megkimelnem mindket dologtol
2010. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
76%

Inkább csaljon meg. Az azt jelenti, hogy már nem szeret, ezt a békát le kell nyelni, ez van. Még meg is gyűlölheted, mikor kiderül, utánna már nem tekinted társnak, esetleg mindenféle "jókat" kívánsz neki, lényeg, hogy már nem fog kellenni, nem fog érdekelni, hogy mi van vele.

De ha autóbalesetet szenved, akkor ugyanúgy szeret, mint eddig, csak sajnálatos esemény történt. De ekkor a tiéd marad, egy szeretteddel történt mindez, nagyon fájdalmas.


Bocs, ha kicsit zavaros lett.

2010. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
76%

Inkább csaljon meg.

A balesetnél is sérülnék lelkileg, de az rosszabb lenne.

Mind a kettőben volt részem az előző kapcsolatomban, a baleset sokkal jobban megviselt.(bár nem lett komoly baja)

2010. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%
Az egyik ismerősömnek nem kellett választania.Úgy szenvedett balesetet és halt meg a férje,hogy mellette ült a kocsiban a szeretője.A feleség teljesen a padlóra került.
2010. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes kérdés, az eredeti kérdező férjének pedig ezúton is jobbulást...

Nos, a megcsalás is lehet különféle mértékű. Többször beszéltünk erről már a párommal, persze az elmélet mindig más, mint a gyakorlat. Remélem elméleti szinten is maradunk oda-vissza. Ha csak egyszer félremegy, mert épp rossz napja volt, ivott, vagy bármi, és tényleg ennyi volt, az megbocsátható. Rendesen kell tepernie, hogy visszanyerje a bizalmam, de egyszer elfogadnám, emberek vagyunk. Bár állítása szerint bármilyen állapotban lenne, és bárki lenne a másik nő, fizikailag képtelen lenne rá, mert blokkolná az, amit érez. Állítása szerint ő sosem csalt meg senkit, őt már csalták meg. Persze, a legtöbben ezt mondanák, de ismerem, és hiszek neki.

Ha tegyük fel kihűl a kapcsolatunk, és későn vesszük észre hogy gond van, addig pedig közelebb kerül valakihez (vagy én valakihez), akár még nem is kell, hogy legyen fizikai megcsalás... annál sokkal rosszabb ez a verzió, mert ott egyértelmű, hogy nem kellettem már neki, sehogyan sem, és valaki más jobb volt. Ez egyértelműen a kapcsolat végét jelentené, egy szimpla félremászkálás még nem feltétlen. Egy. Kettő már igen.


A baleset... tegyük fel ha felmerült benne gondolati szinten, hogy jó lenne keresni egy kis alkalmi kapcsolatot mellém, és épp erre gondol, amikor belerohan valakibe, akkor meg is érdemli :) Persze ne legyen súlyos, de vegye nyugodtan figyelmeztetésnek. Ha már az eredeti közül választani kell, akkor inkább csaljon meg. Egyrészt nem jó dolog a baleset, másrészt ha már megcsal, az legalább jelez valami problémát, ami lehet, hogy nem a kapcsolatunkkal lenne, ha vele, de legalább megmutatkozik a probléma, és meg lehet oldani, vagy van rá esély. Ugyanakkor egy baleset csak közelebb hoz egymáshoz, ami persze nem feltétlen baj, de akkor az, ha alapból van probléma, mert teljesen elfedi. Ezáltal vagy eltűnik a probléma, vagy nem, de ha nem, akkor később olyan erővel fog előjönni, ami sokkal nagyobb gond lesz.


Remélem érthető az eszmefuttatásom :)


U.i.: óhatatlanul is eszembe jutott egy vicc... a nő találkozik a jó tündérrel, mondja neki az, hogy lehet 3 kívánsága, vigyázzon, mert a férje mindenből 10-szer jobbat kap.

- Azt szeretném, hogy én legyek a világon a legszebb nő!

- Rendben, de vigyázzon, mert a férje a tízszeresét kapja!

- Nem probléma, ha én vagyok a legszebb, úgyis csak én kellek neki.

Megtörténik, jön a kvöetkező kívánság:

- Azt szeretném, hogy én legyek a világ leggazdagabb és legbefolyásosabb nője!

- Rendben, de a férje ennek is a tízszeresét kapja!

- Semmi gond, ami az enyém az az övé is, és fordítva.

- Na, mi legyen az utolsó kívánság? A férje ennek is a tízszeresét kapja.

- Ó, egy enyhe szívinfarktus...

2010. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!