Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mi a teendő?

Ilyen helyzetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy helyzet, a kicsapongó éltű, felelőtlen édesapa veri az édesanyát(látható jeleket hagyva) a 8 éves kislányuk előtt, aki viszont lelkileg nem bírja és félő hogy akár össze is omolhat. Aki volt ilyen halyzetben itt segítsen! Mit tehet ilyenkor az anyuka(aki egyébként biztos, bár nem sokat fizető állással bír, és az utolsó forintjait is a lányára költi, és nagyon törődik a kicsivel), ha a körülmények miatt lelkileg instabillá nyilvánítják? Az apuka megkaphatja a gyereket bizonyított családon belüli erőszakkal?? Akinél volt ilyen eset, legyen szíves írjon, segítsen! Köszönöm.
2010. dec. 18. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyuka csak részben törődik a lányával.HA teljes szívével törődne akkor a lánya sose élte volna át a terrort..

Én az anyuka helyében az első elcsattant pofon után orvoshoz mentem volna,hogy látleletet vegyenek,és abban a pillanatban fel is jelentettem volna az erőszakos férjet.A házasságon belüli erőszakot is ugyanolyan keményen büntetik mint egy sima erőszakot..Ez pedig erőszak akárhogy is nézzük..Soha nem késő elmenni a rendőrségre..

Hál istenek én ilyen helyzetben sosem voltam,és nem is leszek,mert soha nem hagynám,hogy egy férfi megverjen főleg a gyermekem előtt..

Egy kérdés azért piszkosul foglalkoztat.Írod,hogy a verés többször megesett.Akkor eddig miért nem léptél? Miért nem mentél orvoshoz? Miért nem jelentetted fel? MIÉRT VAGY MÉG VELE EGY FEDÉL ALATT???

2010. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én a családból kívülálló vagyok. A nő elköltözött, most fog elkezdődni a pereskedés kié lesz a gyerek. És ott van a baj hogy a férfi azzal fog jönni hogy mentálisan nem beszámítható, mert depressziós lett az anya(ami igaz is, csakhogy a kiváltóoka ő maga volt..) és ha úgy döntenek hogy az anya pszihológiai okok miatt nem tudja betölteni a szerepét akkor mi van? :(
2010. dec. 18. 23:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon törődne a kicsivel nem élne egy fedél alatt egy ilyen alakkal...Elsősorban neki kell akarni segíteni magán magukon...Gyáműgy rendőrség stb kevés ha az anyuka homokba dugja a fejét és a férjet még védi is,hallgat a dolgokról...Neki kell dönteni félelemben erőszakban él,vagy kilép ebből és segítséget kér...


[link]

[link]

2010. dec. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kokas Lajos ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha bizonyítható a családon belüli erőszak az apa részéről, az anya viszont labilis személyiség és a bíróság ezt kizáró okként értékeli, akkor gyámságot fog elrendelni a gyermek számára. Mindíg a gyermek érdekeit kötelező szem előtt tartani a bíróságnak!

Azt viszont én is nehezményezem, hogy az édesanya hagyta idáig fajulni a helyzetet, de utólag ezen már változtatni nem lehet. Remélem a gyermek nem fogja megsínyleni a felnőttek butaságát és erőszakosságát!!!

2010. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
sajnos nem mindig van lehetőség elköltözni, ha nincs hová. meg a szerelem is nagy úr, a nők gyengék, megveri a férfi, aztán visszakedveskedi magát. vannak ilyen "szenvedélyes" kapcsolatok. ennek sajnos a gyerek issza a levét. ha nem tudnak megegyezni félő, hogy a gyermeket átmenetileg állami gondoskodásban, gyermekotthonban helyezik el. szegény gyermek!
2010. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inkább adja örökbe a gyereket, ha már magán nem segíthet.
2010. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az anyuka szinte azonnal elköltözött mindent ismétlem mindent megtett és megtesz a gyerekéért! (a gyerek sportegyesületben játszik, kísérgeti oda, nézi ahogy fejlődik... nagyon jó anya és jó ember. Az utolsó fizetésének maradékából például egy gyönyörű sportfelszerelést vett a lányának amiben játszhat, és ezzel nagyon boldoggá is tette őt)

Az anyával MÉG nincs igazán komoly pszihológiai probléma. Csak félő hogy lesz, az összeomlás határán van, mert fél, hogy esetleg egy erőszakos férfi fogja felnevelni a lányát

2010. dec. 18. 23:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Sok pénze meg nincs jó ügyvédre :(
2010. dec. 18. 23:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és a legnagyobb baj a következő: az anya meg van fenyegetve hogy a bíróságon azt kell mondania hogy nem kell neki a gyerek. Ennyire nem normális az apa, megfenyegette, elég rendesen. Kérlek tanácsoljatok valamit.... mit lehet tenni gúzsba kötött kézzel?
2010. dec. 21. 23:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Az Edesanya ilyen esetben kihivja a rendorseget, majd latleletet vetet, s ott vannak a szomszedok tanunak pl.

Nem szamit az, hogy jelenleg kiborult idegileg, mivel tudja azt bizonyitani, hogy a volt Ferj miatt kerult ilyen idegi allapotba, de ez nem ok arra, hogy elvegyek Tole a sajat gyermeket.

Edesanya!!

2010. dec. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!