Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozzak külföldön a férjem...

Dolgozzak külföldön a férjem nélkül akár terhesen is?

Figyelt kérdés

Többszörösét keresném a mostani minimálbéremnek és kb. 5 hetente haza tudnék járni Németországból. Közben már babát is szeretnénk, tehát csak a terhesség 5-6. hónapjáig csinálnám ha közben állapotos lennék.

Utána, ha a baba már kicsit nagyobb, úgy gondoltam megint végezhetném ezt a németországi munkát, de nem tudom bírnám-e ( nem látnám pár hétig a gyermekem, férjem).

Ő nem beszéli a nyelvet, így csak az egyedüli út jöhet szóba, és muszáj lépnem, mert jelenleg alig élünk meg ketten is, az én munkám bizonytalan, néha nincs is fizetésem.

Valaki van ebben a helyzetben?

Kibírtátok? Belevágjak?


2010. dec. 21. 08:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sokan indulnak neki a terhességnek úgy, hogy ők majd dolgoznak a szülésig. Közülük jópáran ágyba kényszerülnek pl nyitott méhszáj vagy egyéb problémák miatt. Előre nem tudod elhatározni, hogy te márpedig a 6. hónapig dolgozni fogsz, pláne egyedül, külföldön.


Én nem mennék.

2010. dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a terhesség vége felé hazajössz és utána itt maradsz és együtt mentek esetleg hárman később vissza akkor jó. De ha nem tudsz majd a gyerekeddel lenni és úgy gondolod az így is működne szerintem gondolkodjatok még ezen a babázáson egy ideig és ez nem leszúrás, de ha igazán szeretnél gyereket szerintem nem gondolnád hogy majd itthon hagyod.
2010. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Képes lennél itthon hagyni a gyereked anyaként??? Átgondoltad te ezt? Hogyha van benned egy pici anyai ösztön is, akkor amint állapotos leszel, ezt a verziót el fogod felejteni, garantálom.

Amúgy meg, hány olyan ember van, aki szinte 0 nyelvtudással ment ki? Iratkozzon be egy gyorstalpalóra, hogy a nagyon alap dolgokat megtanulja, és menjetek ki együtt.

Egyébként megkérdezem, hogy az ottani munkavállalód tudja, hogy babát szeretnél, és úgy 5 hónapig lennél ott, abból is hiányoznál (mondjuk annyira hányingered van, hogy nem bírsz felkelni az ágyból...)?

Én azt mondom, hogy egyedül, segítség nélkül (főleg terhességet tervezve) ne menj ki. Neked is nehéz lesz, és a férjedet sem foszthatod meg a babavárástól :)

2010. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben belevágnék. 6. hónapig simán dolgozhatsz, lesz pénzetek is, utána meg hazajössz. Később meg még lesz rá alkalmad, h átgondold, h később is ki akarsz-e menni még.
2010. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!