Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi nők miért is megyünk...

Mi nők miért is megyünk férjhez? Boldogok vagytok feleségként?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a pasik azért nősülnek, mert nem tudnak egyedül élni, és kell aki gondoskodik róluk. Nekem ez a tapasztalatom. Persze én is férjnél vagyok és van 2 gyerekem 13 és 9 évesek. A férjem azt mondta vállaljunk még egy babát.

Na ekkor leültem és végig gondoltam hogy is volt eddig.

Nekem nem volt fontos férjhez menni, nem is voltam igazán sose szerelmes senkibe., de a férjem megfogott, máig nem tudom mivel. Ez az érzés csak úgy jött.

Észre sem vettem és teltek az évek család lettünk, néha kiakadtam, hogy nem is 2 hanem 3 gyerekem van, mert a férjem a gyerekek születése után nem vette ki a részét a házimunkából, gondolva, úgyis megy ez nekem. És itt nem segítségre gondolok, hiszen egy lakásban élünk, mindenki használ mindent, akkor ugye az nem segítség, ha a pasi is kiveszi a részét.

Amíg egyedül voltam, utaztam, néha 2x 1évben, akkor is volt háztartás, de csak magamra. Még azt is megkockáztatom, hogy boldogabb voltam mint most. És ezért nem kell leordítani a fejem.

Nem vagyok benne biztos hogy akarom a 3. babát. Sőt pár éve még az is megfordult a fejemben, hogy ha a gyerekek felnőnek elválok, mert nem leszek senkinek a házi cselédje, újra utazok, mert a nagy pénzkeresésbe erre már se időnk se pénzünk nem maradt.

Más is így van ezzel?

Vagy elégedettek vagytok a mostani életetekkel?


2010. dec. 22. 21:18
1 2 3
 1/24 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
73%
Csak a gyerekek kedvéért ne maradj vele. Én sem lennék senki csicskása, cselédje.
2010. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
És pláne nem kell egy 3ik baba ha ennyire nem érzed korrentnek az életetek.neveld fel tisztességgel a két gyereket és mellette gondolhatsz másra is.Ami nem megy az nem megy...
2010. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyedben nem vállalnám a 3. babát, sőt a magam helyében sem, pedig kevesebb időt töltöttem hasonló cipőben mint te, mégis én is a "felszabadulást" várom.
2010. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Tudom, ez csak kukacoskodás, de szerintem nem lehet azt kijelenteni, hogy a pasik azért házasodnak, mert egyedül nem tudnak élni. Nagyon sokan maradnak agglegények, és úgy gondolják, hogy így teljesen jó nekik. Nincs nő, akiért gürcöljenek, oda mennek, ahova akarnak, nincs ordító gyerek...


Szerintem ha Te ezt így végiggondoltad, és nem érzed boldognak magad ebben a helyzetben, amiben vagy, akkor változtass rajta. Igez, én még fiatal vagyok, és soha nem voltam férjnél. Na jó, annyira nem vagyok már én se fiatal, 25 is elmúltam...


Szerintem változtass és függetlenedj, ha Te úgy vagy boldogabb! Semmi esetre se legyél cseléd. Szerintem a családodnak is jobb lesz, önállóbbak lesznek a gyerekeid, ha nem válsz mártír anyává, hanem egy olyan ember leszel, aki kiáll saját magáért, önazonos, és mások tönkretétele nélkül tesz a saját boldogságáért.


Nekem ez a véleményem.

2010. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A válasz pedig az a kérdésre hogy sokan nem boldogok másra vágynak..gyorsan rohatak bele anno a kapcsolatba és alakultak a dolgok már nem volt megállás...észre sem vesszük elrepül az idő sok a gond elkap a gépszíj mindenki8nek megfelelni..közben elvész a lényeg hogy végülis hol a család!?Szerencsére vannak kivételek de sokan bele esnek a gödörbe megfeleni akarás stb pedig lehet jobban is átgondolni a kapcsolatok kikért miért is vállaltak/vállalnak felelősséget.
2010. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

én 11 éve vagyok házas. nem bántam meg,de tény,hogy sokmindentől elestem ezidő alatt. pedig én még gyereket se vállaltam,mert pont elég a férjecskémről meg a háziállatokról gondoskodni. keressük a pénzt,éldegélünk,jól elvagyunk,de egyedül valahogy szórakoztatóbb volt az életem és anyagiak híján kevesebb volt a felelősségem is. de nem hiszem,hogy boldogabb lennék nélküle,ha most szakítanánk. szerintem már nem tudnék hosszabb távon egyedül élni.

ha nem szereted a párodat,válj el,de az is lehet,hogy csak szabira lenne szükséged. állj a sarkadra.

2010. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én is férjnél vagyok, 33 éves, és van két gyerekünk(11;5). A férjem jól menő vállalkozást vezet, én a háztartást, a gyerekeket:).Alapjában véve boldog vagyok, bár itthon én is "cseléd" vagyok, mivel nem járok dolgozni minden házimunkát én csinálok, kiszolgálok mindenkit, de jobban szeretem ez csinálni mint pl egy gyárban robotolni, és hajnalban kelni, rángatni a kicsit korán az oviba. De néha rám tör hogy itt vagyok fiatalon, és a négy fal között, azzal megy el az életem hogy mosok, főzök, vasalok stb. És olyankor én sem vagyok túl boldog, pedig nincs okom panaszra. Ha viszont nem szereted a férjed, szerintem nem érdemes vele maradni, mert Ő is, Te is megérdemeltek egy olyan párt, aki valóban szeret!
2010. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
gondolj a gyerekidre...ha elhagyod a családod, szerinted nekik az h esne? ezt akk kellett volna meggondolnod mielőtt férjhez mentél, én a helyedbe nem hagynám el őket.ülj le a férjeddel, és mondd meg neki h ő is tegyen vlmi a családért/érted.
2010. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt nem írtam, hogy nem szeretem a férjem, csak szerelmes nem voltam annyira hogy elveszítsem a fejem és nem tudjak tiszta fejjel a jövőről gondolkodni.

Szeretem a férjem, de nehéz vele az együttélés. Ő is akaratos, én is. Legtöbbször én engedek, és ez sem igazán jó nekem. Az évek alatt belefárad az ember az örökös vitába. Ezért is vágyom szabadságra, hogy az álmaimat valőra tudjam még váltani, és nem nagy dolgokra gondolok.

Pl: A lakást úgy berendezni, átalakítani ahogy én szeretném, nem gőzfürdőbe menni, hanem erdőbe kirándulni....

Általában semmiben nem értünk egyet, de azért még szeretem, mert jó ember, de ez már kevés.

2010. dec. 22. 21:44
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Túlságosan jó dolgotok van,és nem tudjátok megbecsülni!

Ha a férjed dolgozik, te otthon vagy,akkor kényelmesen elláthatod a házimunkát és a gyerekeket is. Sőt,magadra is juthat idő. Csak rajtad múlik,hogy mennyi szabad időd van és azt mivel töltöd. A férjed a munkahelyén dolgozik,keresi a pénzt,te pedig otthon dolgozol,és élsz abból,amit a férjed hazahoz.

Mi lenne veletek,hogy úgy kellene élnetek,mint nagyanyáinknak?

5 hónap szülési szabadság után mentek vissza dolgozni. Vitték-hozták a gyerekeket bölcsibe,oviba. Munka után bevásároltak,főztek,mostak stb. Nem voltak háztartási gépek,sok helyen még vízvezeték és füdőszoba sem. Ritkán kerültek 11 előtt ágyba,és hajnalban már keltek fel. Mosásra-vasalásra szombat délután vagy vasárnap jutott idő. Nem volt szabadszombat,nem voltak éjjel-nappal,vasárnap is nyitvatartó üzletek. Mégsem voltak boldogtalanok! A férjekre sem számíthattak,mert a legtöbben munka után maszekoltak,hogy mielőbb vehessenek lakást,építhessenek házat,vagy vegyenek egy Trabantot.

Talán gondolkozzatok el azon,hogy ti mit tennétek,ha nektek is így kellene élni!

2010. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!