Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is "fantasztikus" a...

Másnak is "fantasztikus" a Karácsonya?

Figyelt kérdés

23án mindent összekészítettem, hogy 24. egy gyors porszi és felmosással illetve a hús sütésével kelljen csak foglalkozni, mint házimunka. Hogy amíg a fiunk alszik fát díszítünk, és ajándékot csomagolunk. Itthon ajándékozunk, játszunk Szenteste. Erre a kedves férjem és családja kitalálta, hogy csak és kizárólag Náluk lehetünk Szenteste(fiunkkal az első igazi karácsonyunk), itt a rengetek étel, azért készültem, hogy minden jól sikerüljön, erre egy kész rémálom lett a 24ém, mert kapkodhattam mindenhová, ment a toporzékolás, hogy induljunk már. Ha tudom nem készülök, nem vásárolok be, nem lenne fa...

Ma Karácsony első napja, az én rokonaim közül egy ember van aki mindent jelent nekem, a Nagymamám. "szabad" nap lenne, meg szerettem volna látogatni(38hetes terhes vagyok, 18hónapos a dédi) párom közölte Ő nem akar senkinek sem tönkretenni Karácsonyt, mert anyámék is ott vannak Nagymamámnál, és nem vagyunk épp jóban, Ő nem hajlandó menni, és különben is. Most potom 2,5órája átment az anyósomékhoz, a tegnap náluk hagyott ajándékokért, hogy siet, max30perc és jön, és megyünk mégiscsak. És ezek után holnap mosolyogva mehetünk anyósékhoz, mert megy az Ő családja, akiket nem is ismerek, de ott kell lennem, mert mi az, hogy nem tisztelem meg ezzel őket(évente egyszer ilyenkor jön össze a csapat, senkinek halvány lilája sincs az év 364napján arról mi van a másikkal), elvárnák, hogy 24-26ig ott legyek velük, és eszükbe sem jut, hogy talán nekem is van valaki aki nem csak Ma fontos.


És hab a tortán tegnap még szemrehányást is kaptam azért mert ott szülök, ahol nekem kényelmes, és nem ott ahol a látogatóknak lenne kényelmesebb. A férjemnek mindegy nem neki kell egy rohadó mosdóban szenvedni szülés után sokadmagával, egy bunkó személyzettel, az a lényeg neki, hogy az ahol szülök az neki 30perc utazást jelent(szakszerű ellátás, normális emberi körülmények), és nem 5perc séta... Anyósom is megsértődött, jelezte, hogy akkor majd ha hazajössz esünk be a nyakadra(folyton beteg, kézmosás luxus...), és megint jött, hogy mindenképpen szólj ha mész szülni, majd hívlak megvan e a kicsi(a fiammal 3szor hívott, lemerültem és képes volt a szülészetet hívogatni 30percenként, hogy van e már gyerek...), és hogy most megint én legyek a rossz, kikötöttem, hogy majd ha már megvan a gyerek Én telefonálok, hagyjon nyugodtan szülni...


2010. dec. 25. 15:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem nem magánkórház.

A fiunkat a Flórban szültem, ahol a szülészet tényleg fantasztikus, ellenben az osztály... és nem hiszem, sajna 18hónap alatt nem rakták rendben, aki járt ott, azt tudja milyen, hogy 6szobára 6ágyasak 1fürdőszoba van... Nagyon lelakva(nincs gusztusod bemenni). És igaz, hogy 5percre van tőlünk.

Hivatalosan az Uzsokihoz tartozok, és ott fogok szülni.


Hogy miért szülök neki, még egyet, nem neki szülöm ez az egyik, miért tőle, ő volt kéznél, miért nem vetettem el, mert nem akartam...

2010. dec. 25. 16:05
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell senkihez sem alkalmazkodni. Ha nem tudnak időben szólni, hogy mást terveztek, akkor sorry. Mindenki csak a saját programját szervezze meg ne pedig a másét!
2010. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én teljesen együtt érzek veled. Sajnos az én párom is ilyen, csak nálunk még rosszabb a helyzet, ugyanis, az én párom az én családtagjaimhoz nem jön el velem szívesen... 5 éve vagyunk együtt, még nem élünk együtt, de nagyon sokat itt van nálam. Ma voltak nálunk vendégek, mamámék, meg anyum testvére és gyereke és még csak le sem tolta az orrát hogy köszönjön nekik. Pedig ők olyanok, hogy szívesen várják/hívják bárhova. Párom még csak egy ebéd meghívást sem fogad el tőlem, tőlünk. Én is mondtam neki és anyum is hogy ebédeljen itt. Erre ő azt mondja, hogy nem, nem otthon fog már megígérte.. Akkor mondom holnap?? Nem holnap sem jó mert holnap is otthon.. És mikor kérdezem hogy miért nem eszik itt az rá a válasz, hogy mert nem szeret itt enni, neki kellemetlen . (29 éves) Viszont az ő szüleihez sem hív el engem, hogy na akkor ebédeljünk ott, vagy vacsorázzunk ott. Így ez az egész karácsony nálam elég sz@r. :( semmi hangulatom. És már komolyan gondolkoztam én is azon hogy mi lesz így, ez igy milyen kapcsolat? Érdemes ezzel az emberrel maradnom aki csak az anyjaékkel foglalkozik, engem kizár az ő családi életéből az enyémben pedig nem vesz részt??

2010. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy a férjed így áll hozzá, és a kialakult helyzetet!

Nálunk egyébként anyósom sose alacsonyodna le addig, hogy nálam, a főztömet eszi, így ilyen programot nem is szerveztem eddig, nekem így is jó. Ahogy az autómba se ült még be. Szerintem te se akard annyira közel tudni magadhoz, legyen jó ez a felületes viszony, és akkor megmarad a lelki nyugalmad.

A férjednek a helyedben ugyanúgy mondanám, és mondanám... és egyszer majd felnő, és látja magától is, mi van! (Férjem is sokat változott ebben.)

Javaslom, csak magaddal (és gyerekeiddel) foglalkozz most, a többit valahogy engedd el a füled mellett, amennyire tudod, MAGADÉRT, mert Neked ez jó!


a hasonló kérdést író

2010. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem csak a karácsony, de minden egyes nap olyan, amilyenné teszed.
2010. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Hogy miért szülök neki, még egyet, nem neki szülöm ez az egyik, miért tőle, ő volt kéznél, miért nem vetettem el, mert nem akartam..."


ezekután csak 1 kérdés: MI A FRANCNAK VAGY MÉG VELE?

2010. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Úristen,azért mert ő volt kéznél,azért vele???Ha éppen más lett volna kéznél,akkor meg mással?Tök mindegy,csak gyerek legyen???Te jó ég..
2010. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Most azt mit szépítsem, hogy az eltelt hónapok alatt lassan úgy élünk együtt, mintha csak egy spermadonor lenne, aki kíváncsi a végtermékre-> ő volt kéznél.


Miért vagyok vele: mert az elsővel szerelmesek voltunk, mikor a második összejött még volt valami... holnap lehet költözök, lehet feltűnik neki, hogy én is vagyok...

2010. dec. 25. 19:04
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas, hogy ilyen családok miatt megy tönkre annyi gyerek élete. Meggondolatlanul bele a gyerekvállalásba, majdcsak lesz valahogy. :(( Azokra a szerencsétlen gyerekekre meg nem gondol senki. :(
2010. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

Az én karácsonyom ilyen volt: férjem este jött haza a kocsmából, a 2 kisgyerekem beteg,a nagyobbik a dackorszak közepén jár, nekem arcüreggyulladásom volt nem gyenge lázzal, anyóspajtás 2x beszólt, elpusztult a macskám és elromlott a telefonom.

Ez 2 nap termése. Mégis túléltem valahogy, igaz, szó szerint sírva röhögtem, hogy ez nem lehet igaz.

2011. jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!