Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tölti az ünnepeket...

Miért tölti az ünnepeket ennnyi fiatal a gép előtt? Talán annyira magányosak lennének?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

És te most miért vagy a gép előtt? Magányos lennél?

Nem, nem vagyok magányos. Csak nincs semmi a TV-ben. Meg apalpból, mégis mit kellene csinálnom? Havat túrnom?? Nincs mit csinálni, ezért vagyok itt. De nem vagyok magányos...

2010. dec. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak úgy kérdezem,és én olyan tizenévesekre gondoltam,amitől én már jóval idősebb vagyok
2010. dec. 26. 08:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mintha csellengenének valahol.
2010. dec. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert nálunk a karácsony olyan mint egy átlag hétvége, apum nincs itthon, anyum akkor is talál magának valami melót, ha már tényleg minden kész van, tesóm nincs, barátaim messze laknak, és kezdtem unni azt nézni ahogy a macsekok és a kutya alszik.
2010. dec. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok magányos. Anyum a konyhában van,készül.(Ebédre vendégek jönnek..) Apum elment futni,tesóm,kutyám,macskám nincs.
2010. dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Azert mert nincs csaladunk, tehat csak ketten vagyunk, anya es en. Feleslegesnek talajuk igy unnepelni, hisz vallasosak sem vagyunk es szeretjuk mi egymast egyebkent az ev tobbi napjan.

Ugyhogy en inkabb tanulok, rendezgetem a jegyzeteimet.Nem, nem vagyok maganyos.

2010. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az miért érv, hogy te idősebb vagy? Nem korfüggő, hogy ki mennyit ül a gép előtt. Sok ember van, akinek nem ünnep a karácsony, vagy dolgoznak, vagy a távoli szeretteikkel neten tartják a kapcsolatot, ilyesmi. Esetleg unatkoznak. Az nem a magány jele, ha valaki feltesz itt egy kérdést, karácsonykor is felmerülhet bárkiben bármi.
2010. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert van egy kis "szabadidő" ilyenkor mindenki azt csinál, amit szeretne.

Egyébként 23-án nagytakarítást tartottam a szobámban, segítettem apukámnak főzni karácsonyra, becsomagoltam az ajándékokat és átmentem a barátnőmhöz beszélgetni, illetve megajándékoztuk egymást.Ezzel el is ment az egész nap.

24-én segítettem anyumnak takarítani, apum dolgozott.Még főztünk, sütöttünk.A fürdőszobát kitakarítottam, felmostam, fát díszítettünk, délután jött papám, együtt voltunk, vacsoráztunk, ajándékoztunk.Hazakísértük papámat, sétáltunk egyet, utána még beszélgettünk, filmet néztünk, borozgattunk.

Tegnap 6-kor keltünk, mentünk a reggeli misére.Utána együtt megreggeliztünk, és rendet raktunk a konyhába (még a szenteste használt étkészlet is ott volt hagyva).Utána filmet néztünk együtt, majd ebédeltünk.Ebéd után pihentünk egy kicsit, bár a szüleim és nővérem elég sokat.Én nem tudtam aludni, úgyhogy elmosogattam az ebéd utáni dolgokat és elpakoltam az ételeket.

Ez után volt egy kis szabadidő, én akkor gépeztem.Válaszoltam a karácsonyi üdvözletekre stb.

Estefelé pedig jöttek rokonok, velük voltam kint.

Ma már nem igazán lesz semmi.

Apumnak mennie kell mindjárt dolgozni:(

Papám jön majd ebédelni, mi pedig átmegyünk majd anyum nővéréékhez, mert mégiscsak karácsony van, meg névnapja is volt:) Utána pedig papámhoz megyünk fel, beszélgetni, megnézni a fáját!:D


Szóval azért, mert karácsonykor is gépezünk egy kicsit nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk.

15/L

2010. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Miért érez késztetést egy rakás ember lekezelni bárkit, aki tőle eltérően viselkedik? Természetesen mindig az az elítélendő, amitől te mentes vagy, hiszen mindenkinek azt és úgy kell csinálnia mint neked:



Nem tudsz franciául? > Szánalmas vagy!

Nem tudod Kafka leghíresebb könyvét? > Ez alapműveltség, vérciki!

Nem tudod családi körben ünnepelni a Karácsonyt? > Pronyó vagy, ásd el magad!



Ezerszer magányosabbnak hat az a figura, aki ilyen kérdést tesz fel, mert vagy provokálásnak szánja (frusztrációt vezet le így), vagy csak simán van annyira arrogáns, hogy sztereotípiákban legyen csak képes gondolkodni.


Esetleg azért töltik sokan gép előtt az estét, mert nem mindenki 24-én vagy épp 25-én ünnepli, nem aznap mennek nagyszülőkhöz, nincs meg mindkét szülő egy egész estét asztali étkezéshez/beszélgetéshez, vagy csak mert nem telefonon tartják a kapcsolatot a barátokkal vagy barátnőikkel, hanem gépen keresztül, MSN, Skype, akármi.


Kicsit gondolkozz el mielőtt általánosításba kezdesz.

(Hozzáteszem, ha valakinek így kényelmes, és pusztán kedvtelésből jön fel netre, ahhoz sincs az ég világon semmi közöd.)

2010. dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert beteg vagyok és unatkozom, fekszem az ágyban és a laptop az ölemben van. Eddig olvastam, de most felnéztem ide, aztán nézek egy filmet.
2010. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!